close x

Тріумфальна арка – Пам’ятки Сирії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Найвпізнаванішою пам’яткою Пальміри є Тріумфальна арка. Висота її головного склепіння становить 20 метрів. Вона була прикрашена скульптурами голів левів з відкритою пащею виконаних з різного каменю різьбленням. Саме цей видатний пам’ятник архітектури, побудований в II столітті нашої ери в правління імператора Септимі Півночі.

Бувши справжнім витвором мистецтва, арка спочатку тріумфальною не йменувалася. Цю назву їй дали європейці, які звикли, що такі монументальні споруди зводяться зазвичай в ознаменування великих військових перемог. Але в цьому випадку вони помилилися. Пальмірські зодчі будівництвом подвійних воріт вирішили іншу задачу: спорудивши їх під кутом, вони як би спрямили одну з головних вулиць міста, візуально приховавши її злам.

Тріумфальна арка

Про саму вулицю, яка тягнеться на 1,1 км від Тріумфальної арки через все місто, слід згадати окремо. Вона розділена на три поздовжні смуги. Дві вузькі бічні призначалися для пішоходів, а широка середня частина – для проїзду кінних екіпажів і вершників. Роль «роздільників» на трасі виконували чотири ряди 17-метрових колон. Всього їх було півтори тисячі, тобто в кожному ряду по 375. Центральна вулиця грала роль головної торгової магістралі, за самими ж колонами знаходилися лавки, склади з товаром і житлові будинки Пальміри.

Тріумфальна арка

Що не кажи, торгівля була і серцем, і кровоносною системою античного міста: зупинилась б вона – зупинилося б саме життя, яке тут кипіло і вирувало. У цьому сенсі Пальміру можна порівняти з будь-яким сучасним мегаполісом, в тому числі і столичним. Роль ринку і одночасно місця для зібрань, грала торгова площа Агора, що мала форму прямокутника і оточена портиками. Тут же стояла трибуна, що служила своєрідним місцевим ЗМІ: з неї виступали представники Сенату, розголошувати народу свої укази, і оратори, котрі повідомляли про останні події в місті. Про розвинену економіку свідчить і знахідка, відома як «Пальмірський тариф» – звід митних правил місцевою мовою, що був суржик грецького і арамейської. Цю стелу з письменами знайшли якраз поруч з площею. Нині вона зберігається в Державному Ермітажі (Санкт-Петербург).

Тріумфальна арка

Азія0 comments

Залишити коментар