close x

Мис Рока, Португалія – самостійно, минаючи натовпи туристів

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Мис Рока – це найзахідніша точка континентальної Європи. Чим він цікавий? В першу чергу 150 метровим урвищем з якого відкриваються чудові панорами на Атлантичний океан. Тисячі туристів, відправляючись в Португалію, обов’язково ставлять в свою програму відвідування цього місця, щоб розкинути в сторони руки, спрямувати свій погляд у безкрайню Атлантику і відчути силу і міць океану. Тут мимоволі замислюєшся, яку хоробрість і відвагу мали португальські моряки, які вирушали на зустріч цій стихії в далекі плавання, при цьому абсолютно не знаючи, що їх чекає попереду і чи повернуться вони назад.

Cado-da-Roca-titular

Так ось на початку хотілося б відразу сказати: прогулянка по узбережжю Атлантики в околицях мису Рока дасть куди більше емоцій і захоплення, ніж сам Cabo da Roca, де товпляться десятки туристів. Обов’язково варто відхилитися від типового туристичного відвідування цієї пам’ятки і подивитися місця, описані нижче.

Pishokhidny-route-to-Cado-da-Roca-Euphoria

Пішохідний маршрут до мису Рока

Хайкинг уздовж узбережжя Атлантики – це те, заради чого варто в першу чергу приїхати сюди. На карті показаний тільки схематичний маршрут руху, так як в картах Google не нанесені стежки, які прокладені в цих околицях. Користуватися потрібно додатком Mapsme, там детально показаний маршрут, при включенні режиму навігації додатково можна подивитися перепади висот, що дуже важливо при плануванні приблизного часу на дорогу.

Перша ділянка шляху проходить по горбистій місцевості, переважно в деякому віддаленні від океану. Дорога широка і дуже комфортна, різких спусків і підйомів не спостерігається. Звернути увагу тут варто на дивовижну рослинність, яка притаманна цьому регіону.

Pishokhidny-route-to-Cado-da-Roca-panorama

Через хвилин 20-30 стежка вже виводить до узбережжя Атлантики і ось тут починається щось неймовірне. Таку панораму потрібно побачити своїми очима, тому що ніякі слова не зможуть описати тих емоцій і захоплення, які долають в момент зустрічі з океаном.
Ці кам’яні кручі, скелі і хвилі, що розбиваються об них, здаються абсолютно нереальними. Ейфорія – напевно, саме підходяще слово.

Pishokhidny-route-to-Cado-da-Roca-path

Далі вся дорога до мису Рока проходить уздовж узбережжя, по черзі трохи далі й знову впритул наближаючись до обриву.

Pishokhidny-route-to-Cado-da-Roca-Ursa

Pishokhidny-route-to-Cado-da-Roca-vegetation

Cado-da-Roca-viewpoint

На маршруті є пару пляжів, вони відзначені на карті. Перший по шляху – Praia do Caneiro.

Praia do Caneiro

Ця ділянка шляху, від Praia da Adraga до Praia do Caneiro – приблизно третина від усього маршруту до мису Рока. Тут закінчується пристойна дорога і переходить в ледь помітну стежку. Вона поки не складна, але можна збитися зі шляху, тому обов’язково варто поглядати в карту.

Praia da Adraga

Наступний і, мабуть, найбільш вражаючий оглядовий майданчик знаходиться перед пляжем Ursa. Радимо трохи відпочити тут і приготується до важкого і в деяких місцях небезпечного спуску вниз до узбережжя.
Цей відрізок шляху до Мису Рока – найскладніший. Обійти цей перевал іншою дорогою не вийде, тому в будь-якому випадку потрібно спуститися вниз, а потім піднятися назад вгору. Оцінити масштаб цього переходу можна на фото, але це варто всіх зусиль.

Ursa-3

Ursa-1

Ursa-2

У плані часу, якщо вийти від Praia da Adraga в районі 3-х годин, то неспішною прогулянкою до Ursa вийде дійти до 16:30, спуститися до узбережжя до 17:00. Останній автобус від мису Рока до Сінтри йде приблизно о 21:00, відповідно на пляжі можна відпочити і купатися близько години. О 18:00 радимо вже обов’язково почати підйом, щоб в спокійному темпі дійти до мису Рока і озирнутися там.
Як тільки перевал буде подолано – найскладніша частина шляху залишиться позаду.

При грамотному плануванні свого часу, весь цей маршрут займе близько 4-х годин. Упевнені на 99%, що по шляху Ви не зустрінете не жодної душі. Пляж Ursa буде в повному вашому розпорядженні, так як спуститися сюди досить складно, та й знають про нього в основному тільки місцеві. Туристи обмежуються лише відвідуванням оглядового мису Рока.

Європа0 comments

Залишити коментар