close x

Чичен-Іца – місто древніх майя в Мексиці

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Всесвітній інтерес до спадщини цивілізації народності Майя не згасає. Численні релігійні та культові загадки, похмурі пророкування і найточніші календарі, велетенські зруйновані міста, серед яких найвідоміше – Чичен-Іца, незмінно притягують натовпи туристів і зацікавлених. Магічні стародавні руїни досліджуються безперервно протягом півтори сотні років і довго ще не дадуть спокійно спати історикам і культурологам планети Земля.

Чичен-Іца

Відтворення історії

Як дістатися до Чичен-Іци, Мексика

Від Меріди за 1 годину 45 хвилин і 80 песо вас довезе автобус першого класу. Другий клас обійдеться в 52 песо, час у дорозі – 2,5 години. Від Канкуна це буде, відповідно, 140 песо і 2,5 години за перший клас і 80 песо і 4,5 години за другий. Потапити в Меріду або Канкун можна на літаку. Не забудьте про візу в Мексику!

Чичен-Іца

Історія міста Чичен-Іца

Місто майя було засноване в 5-6 ст. н.е.Грунтуючись на археологічних даних і обривках старовинних літописів, дослідники зробили висновок, що знамените місто майя було засноване в 5-6 століттях нової ери. Воно відразу ж стало центром території Юкатана: політичним, релігійним, культурним. За деякими даними (всі твердження щодо Чичен-Іца не підтверджені і є гіпотезами, які вимагають доказів, які знайти практично неможливо), в місті постійно проживало від 20 до 30 тисяч жителів. Незліченна кількість паломників та подорожніх, торговців і мінял щорічно відвідувала це поселення. У 10 столітті майя були завойовані тальтекамі, місто було частково розграбоване і залишене більшою частиною населення. Але життя не пішло з нього. Занепад припадає на 13 століття від різдва Христового. Будівлі обсипалися, люди покинули Чичен-Іца. З 15 століття на території, колись багатої, що процвітала і була багатолюдною, паслися отари худоби.

Чичен-Іца

Довгий час до величних і зловісних руїн ніхто інтересу не проявляв. З середини століття 19-го почалося захоплення культурою, астрологією, а головне – легендарними багатствами майя. На території почалися розрізнені, але численні розкопки, дослідження, художники і фотографи з усіх кінців світу приїжджали, щоб закарбувати химерні споруди і загадкові храми.

Колони в Чичен-Іці

У другій половині минулого століття уряд Мексики прийняв рішення про відновлення (наскільки це можливо) первісного зовнішнього вигляду Чичен-Іца. Місце це стало Меккою для туристів. У 2007 році древнє місто було включено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і назване одним з 7 нових чудес світу.

Барельєф в Чичен-Іці

Художня цінність руїн

Площа міста – близько 6 км. кв. Збережені архітектурні комплекси численні і, якщо вивчати їх детально, розглядати кожен рельєф і колону, одного дня на відвідування виявиться замало. На жаль, екскурсії, організовувані з Канкуна, бувають тільки одноденними. Ночувати в Чичен-Іца ніде, та й моторошно.

Чичен-Іца

Професійний гід проведе групу по замощених дорогах, які чудово збереглися за півтора десятка століть, і покаже – розповість про всі культові споруди міста. Найзначнішим і величезним з них є піраміда “Пернатого змія” – Кукулькана. Екскурсовод розважить (а когось і налякає) легендами про криваві жертвопринесення, жорстокості і релігійні вірування стародавнього племені. Храм воїнів вразить реалістичністю рельєфів і скульптур, в групі “тисячі колон” легко заблукати. Майданчик “для гри в м’яч” здивує величиною своїй території і викличе мурашки зображеннями відсічених голів.

Барельєф в Чичен-Іці

В екскурсію входить відвідування священного сеноти – природної водойми, діаметр якої – 60 м. Глибина – майже така ж. Є докази, що в це “озеро” майя кидали дівчат і дітей, а також численні предмети культу, прохаючи своїх божеств про дощ.

Водоймище

Різноманітність вражень і особлива енергетика місця нікого байдужим не залишить!

Крім найвідоміших пам’ятників цивілізації Майя, Канкун цікавий і островом Косумель, який ідеальний для тих, хто бажає поніжитися на пляжах, зайнятися дайвінгом і серфінгом.

Чичен-Іца на карті Мексики

Чичен-Іца

Мексика0 comments

Залишити коментар