close x

Каньйон Колка, Перу

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Зовсім недавно каньйон Колка був “тера інкогніто”. Досить довго долина річки Колка залишалася одним з самих невивчених місць в Перу під назвою Втрачена долина інків. Сьогодні ж вона відома майже усім, адже саме тут знаходиться найглибший на планеті каньйон – Каньйон Колка.

Каньйон Колка

Довго вважалося, що найглибшим каньйоном на землі є Гранд Каньйон, Колорадо, що прорізаний річкою, в однойменному плато в штаті Арізона в США. Проте в 1984 році ця помилка була розвіяна, коли в Книгу рекордів Гіннесу був занесений каньйон Колка. Після того, як в 1983 році американський журнал “National Geografic” організував дослідницьку експедицію в цю місцевість, було з’ясовано, що Колка на кілометр глибша за Великий каньйон. З тих пір ця природна пам’ятка Перу користується незмінною популярністю у туристів, прагнучих побачити дно Каньйону Колка, що знаходиться на глибині 3400 м.

Каньйон Колка

Від свого американського «побратима» перуанський каньйон відрізняється пологішими схилами і до того ж Каньйон Колка населений. У його долині, розташованій високо в горах, розкинулися широкі сільськогосподарські угіддя місцевого населення. Перші люди оселилися тут ще 1,5 тисяч років назад. Тут і сьогодні всюди дивні тераси (анденес), стіни яких робили похилими, так, щоб вода, яка стікає з гірських вершин під час танення льодовиків, не змивала насадження, а бережливо зрошувала їх.

Каньйон Колка

І в наші дні ці тераси використовуються по своєму прямому призначенню. Отже Колка до цих пір відповідає своїй назві (переклад слова Колка означає “зернова комора”).

Каньйон Колка

У легендах долину Колка ще називають Долиною Вогню. Вона оточена вулканами, деякі з них досі ще діють: Уалька-Уалька, Ампато і Сабанкайа. Сейсмічна активність в цьому районі досить висока. Періодично цілі пласти ґрунту просто вирушають углиб землі.

Найвищою точкою каньйону вважається майданчик Крус-дель-кондор.

Оглядовий майданчик Колка

Він дуже популярний у туристів, тому що саме з нього найзручніше спостерігати за ще однією пам’яткою тутешніх місць – величезними кондорами, найкрупнішими птахами на землі, що літають. Триметровий розмах крил дозволяє їм вільно парити в повітрі на висоті до 5,5 км. Селяни, що живуть в каньйоні, до цих пір обожнюють цих птахів і приносять їм жертви у вигляді домашніх тварин.

Кондор

Коли згадуєш Колку, то перед очима постає не “зернова комора”, а смарагдове диво Перу. Величні гори оглушливої висоти, різнокольорові анденес, бурхливий річковий потік далеко внизу і хмари поруч (протягни руку і дістанеш до цих білих і пухнастих баранчиків). А над всією цією красою ширяючий гігантський кондор. Це і є каньйон Колка! Красу цих місць не передати словами. Це треба бачити! Це треба відчути. І залишити в серці назавжди!

Каньйон Колка

Кактус в Каньйоні Колка

Каньйон Колка

Каньйон Колка

Каньйон Колка

Каньйон Колка

Каньйон Колка

Каньйон Колка

Каньйон Колка

Америка0 comments

Залишити коментар