close x

Единбург – шотландська дивина

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#big336] На східному узбережжі Шотландії розташовується її серце – одне з найбільших міст даної частини сполученого Королівства Единбург. Статус столиці він отримав в 1437 році. За найпопулярнішою версією назва міста походить від найменування фортеці, зведеної в королівстві Гододін і завойованій англо-саксами в 6 сторіччі.
Едінбург

Единбург – перша згадка

Як самостійне місто Единбург згадується лише в 1124 році. Але усталену назву він отримав лише в XIV сторіччі, до цього існувало декілька варіантів, відмінних одне від одного не тільки вимовою, але і написанням.

Розвитку міста сприяло перенесення королівського двору в Единбург. У ХІІІ сторіччі слідом за створенням Парламенту Шотландії за ним офіційно закріпився статус столиці. Даний орган припинив своє існування тільки в 1707 році, але навіть незважаючи на втрату містом політичних привілеїв, воно залишилось улюбленим місцем перебування філософів і вчених в епоху Просвітництва.

Едінбург. Фото з повітря

Територія Единбургу розділена на 2 частини: Старе та Нове місто. Створення першого датується епохою шотландської Реформації, а другого – ХVII сторіччям. Архітектурний вигляд Старого міста являє собою класичне втілення середньовічної культури. Будівлі ж у Новому місті відрізняє стилістична єдність і прихильність викторианскому напрямку в архітектурі.

Едінбург

Единбурзький Університет

У числі історичних пам’яток особливе місце посідає один з провідних навчальних закладів Великобританії – Единбурзький університет, заснований в 1583 році. Найбільш відомим місцем відвідування туристів з усього світу є Единбурзький замок, розташований в центрі Старого міста.

Едінбургзький університет

Його місце розташування знаменно тим, що раніше там був вулкан, згаслий багато сторічч тому. Неприступна фортеця була кардинальним чином перебудована в XVII сторіччі.

Ансамбль замку складає безліч будівель, найстарішою з яких є капела святої Маргарити, створення якої датується XII сторіччям і приписується королю Давиду. Ці споруди за віком перевершують всі наявні не тільки в Единбурзі, а й у всій Шотландії. Крім іншого Едінбурзькій замок став притулком таких пам’яток, як корона Шотландії та Скунский камінь.

Едінбургзький замок

В нинішні часи Едінбург займає почесне друге місце після Лондона за кількістю туристів, що відвідують місто. Численні пам’ятки та надзвичайна атмосфера шотландської столиці щорічно привертає величезну кількість шанувальників прекрасного з усього світу.

Едінбург

Едінбург

Великобританія0 comments

Залишити коментар