close x

Зелене місто Глазго у Шотландії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Глазго – місто, розташоване в 35 км від гирла річки Клайд на середньо-шотландської низовини, що знаходиться на північному заході Великобританії і є третім за чисельністю населення країни. Він утворює конурбацию Клайдсайд з прилеглими селищами, містами і передмістями, які розташовані вздовж річки Клайд, такими як Грінок, Дамбартон, Порт-Глазго і інші. Чисельність даного графства Ланарк з центром в Глазго становить 1,8 млн. чоловік.

Назва міста в перекладі з кельтської означає зелена долина або улюблене зелене місце і його підставу приписують до VI століття. Спочатку він був невеликим рибальським селищем, але в ході розвитку колоніальної експансії Великобританії за участю шотландської буржуазії і промислового перевороту, Глазго став одним з найбільших і важливих портових і промислових центрів країни приблизно в середині VIІІ століття.
Glasgow02
На сьогоднішній день Глазго – це місто контрастів, так як в ньому змішалися відгомони минулої індустріалізації і сучасної стилістичної насиченості. Після Лондона це місто було другим за важливістю в британській імперії, а також вважався одним з найбільш вражаючи, також виробляють незабутнє враження пам’ятників вікторіанської архітектури, в якому паралельно існували жахливо жебрацькі робочі квартали і шалено багаті імператорські усадьбы. Під кінець XIX століття Глазго визнали містом європейської культури , і до сьогоднішнього дня він викликає великий інтерес як у любителів архітектури і мистецтва, так і у цінителів індустрії розваг.

Glasgow03
У Глазго знаходиться одне з найбільш відвідуваних культурних закладів Шотландії – Галерея і музей Келвінгроув. Він займає шикарну історичну будівлю, яка була побудована на початку 20 століття і є яскравим архітектурним пам’ятником в стилі іспанського бароко. Сьогодні в цьому художньому музеї зібрана унікальна колекція творів, серед яких є безцінні полотна Тиціана, Ботічеллі, Далі, Рубенса, Пікассо, а також відомих шотландських художників. Мандрівники, які відвідають галерею в теплу пору року, зможуть прогулятися по навколишньому її ландшафтному саду.
Kelvingrow-Gallery-and-Museum
Чудовим місцем для сімейної екскурсії буде Науковий центр Глазго, він являє собою великий інтерактивний музей, відвідувачі якого можуть дізнатися про найцікавіші наукові досягнення сучасності. Фактично науковий центр представляє собою великий культурний комплекс, в якому є кілька виставкових залів, найбільший у Великобританії, це є планетарій, а також ультрасучасний кінотеатр, в якому показують цікаві науково-популярні фільми.
Glasgow-Science-Center
Гарним пам’ятником архітектури 19 століття є Народний палац, який вже кілька років служить місцем розташування історичного музею. У ньому можна побачити найцікавіші історичні експонати, що відносяться до різних епох, а ще однією цікавою особливістю цього палацу є прилеглий до нього зимовий сад. Він являє собою велику засклену галерею, в якій представлені рослини з усіх куточків світа.
Glasgow-People's-Palace
В екскурсійну програму обов’язково варто включити відвідування найстарішої громадянської споруди в місті – будівлі Провандс-Лордшіп. Вона була побудована ще в 15 столітті і колись була частиною комплексу великого лазарету. Коли госпіталь закрили, будівлю неодноразово змінювали її статус. Сьогодні в його стінах розташовується історичний музей, колекція якого присвячена історії та культурі середньовічної Шотландії.
Provence-Lordship
Найнезвичайною  міською визначною пам’яткою можна вважати некрополь Глазго, це історичне кладовище знаходиться недалеко від кафедрального собору. Сьогодні він буде цікавим, перш за все, з архітектурної точки зору, на території цього цвинтаря встановлено близько 3,5 тисяч унікальних пам’яток. Вік багатьох з них становить понад сто років, розташовується некрополь на вершині пагорба, з якого відкривається чудовий вид на місто.
Glasgow-necropolis

Європа0 comments

Залишити коментар