close x

Неповторне озеро Синевир на Закарпатті

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Озеро Синевир вважається візитною карткою Закарпаття, його головним символом і визначною пам’яткою, яка є обов’язковою до відвідування. Це одне з найкрасивіших і привабливих для туристів високогірних озер України, що є також найбільшим і найглибшим водоймою Карпат.

Друга назва озера – Морське око – і, дійсно, при погляді зверху, водойма нагадує глибоке синє око, завдяки острову, що знаходиться прямо в центрі водойми.
Гірський водоймище розташоване на висоті близько 990 метрів над рівнем моря, площа водної поверхні озера Синевир становить приблизно 7 гектарів, а його глибина в середньому становить від 10 до 12 метрів, при максимально дослідженої глибині – в 24 метра.
Unique-lake-Synevyr-in-Transcarpathia03
Вода в озері найчистіша і прозора, але досить холодна, навіть у найспекотніше літо прогрівається лише її верхній шар до температури близько + 11 … + 13 ° C. Купатися тут заборонено. Склад води є слабомінералізована, тут протікають близько 25 різних джерел мінеральної води, яка допомагає в лікуванні хвороб шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату та інших недуг.
В озеро Синевир впадає безліч струмків, а витікає воно через старовинний гірський обвал в річку під назвою Теребля. В околицях озера заборонена риболовля, тому тут мешкає безліч різних видів риби, в тому числі, райдужна, озерна і струмкова форель, а також раки. На території, що оточує озеро Синевир, в 1989 році був заснований Національний природний парк з однойменною назвою. У 2004 році озеро увійшло в список водно-болотних угідь міжнародного значення.
Unique-lake-Synevyr-in-Transcarpathia05

Легенда озера Синевир в Карпатах

Озеро Синевир утворилося приблизно 10 тисяч років тому, за часів післяльодовикового періоду. За дослідженнями істориків, після землетрусу і зсуву гірських порід в цих місцях стався зсув пісковика з гори під назвою Червона, після чого з’явилося озеро.
Але, за переказами, у Синевира зовсім інша історія появи. З вуст в уста передається легенда, що озеро з’явилося тут в результаті сумної історії. Дочка багатого графа, який був власником місцевих гір, яку звали Синь, полюбила простолюдина Віра, звичайного верховинського пастуха. Вона познайомилася з ним збираючи квіти на галявині і почувши звуки омелюхи, на якій грав Вір.
Unique-lake-Synevyr-in-Transcarpathia-02
Щоб вони не змогли бути разом, розсерджений граф наказав убити Віра, скинувши на нього зі скелі величезну кам’яну брилу. Багато сліз пролила красуня Синь на цьому місці, так, що навіть утворилося ціле озеро. І тепер, в пам’ять про нещасну і вічну любов, на березі встановлені великі дерев’яні пам’ятки під назвою «Синь і Вір», висотою 13 метрів і вагою близько 30 тонн.

Тури в Карпати

При відвідуванні Карпат головним пунктом обов’язкової туристичної програми є озеро Синевир. Краса місцевої природи просто невимовна – озеро оточують величні скелі і мальовничі ліси, а в прекрасному водному дзеркалі відображаються старовинні хвойні дерева, вік яких обчислюється тут сотнями років.
Unique-lake-Synevyr-in-Transcarpathia04
В околиці озера Синевир приїжджають молодята з різних куточків Карпат, вибираючи ці місця для своєї весільної подорожі, та й самі весілля часто проводяться тут, адже, за переказами, якщо чоловік і дружина познайомилися в Синевирі, полюбили один одного тут, справили весілля або просто провели добре час, – їх чекає щасливе сімейне життя без сварок і справжнє кохання. В безпосередній близькості від Синевира знаходиться унікальний Музей лісу і сплаву, розташований прямо на Чорній річці. Це єдиний по всій Європі музей, в якому можна побачити історичні знаряддя праці працівників по заготівлі лісу, а також ознайомитися з їх побутом, посудом, одягом і взуттям, відвідавши житлові будинки, і прогулятися по дамбі, насолоджуючись чудовим повітрям і красивими видами.
На території озера Синевир добре розвинена туристична інфраструктура. Тут розташовано кілька баз відпочинку і туристичних стоянок, де з радістю зустрінуть будь-якого мандрівника, досхочу нагодують стравами національної кухні. На турбазах працюють музиканти й фотографи, є сувенірні лавки. Тут можна взяти в оренду лотку, щоб покататися по озеру, а також влаштувати собі велосипедну або кінну екскурсію. В околицях озера є канатна дорога. Щороку на озері Синевир проходить Всеукраїнський фестиваль під назвою «На Синевир трембіти кличуть».
Unique-lake-Synevyr-in-Transcarpathia0

Водопад Шипот

Недалеко від озера Синевир розташований відомий водоспад Закарпаття під назвою Шипот. Його чує кожен турист здалеку, так як він видає досить гучний шум, від чого він і отримав свою назву. Вода тут стікає з висоти близько 14 метрів прекрасними каскадами. У самому водоспаді дозволено купатися, але потрібно мати на увазі, що обережність тут не завадить. На території водоспаду функціонує двомісний крісельний підйомник, на якому можна дістатися до вершини гір, щоб насолодитися красивими видами і зробити неповторні фото.
Shipot waterfall-01

Цікаві місця України0 comments

Залишити коментар