close x

Мальдіви – атолове намисто

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


На Землі є багато місць, де межа між казкою і реальністю майже примарна. На Мальдівських островах людина остаточно перестає її відчувати: як тільки нога європейця ступає на гарячий білосніжний пісок, час зупиняється…
[ad#box] Всього сімсот кілометрів і авіаквиток в один кінець відокремлює густонаселену Шрі-Ланку від бірюзово-малахітового тропічного раю, омиваного водами теплого Індійського океану.

Легенди свідчать, що першими острів’янами були представники арійської раси, що заселяли атолове намисто більше чотирьох тисяч років тому. Археологічні розкопки підтверджують присутність якогось співтовариства людей, що жили на Мальдівах задовго до появи переселенців з Індії.

За свою історію остров’яни лише одного разу поміняли релігію (з буддизму, сповідуваного індійцями і шрі-ланкійцями, на мусульманство, прийняте жителями островів в 1153 році) і тричі пережили глобальну зміну влади: з 1153 країна перебувала під керівництвом султанату, “захищається” спочатку загарбниками -португальцями (1558-1573рр.), потім французами (до 1760 р.) і, нарешті, голландцями (1761-1796 рр.), що поступились пануванню колонізаторів-англійців. Лише в 1965 році Мальдиви отримали статус незалежної республіки.

Прозоре море на Мальдівах

Сьогодні Мальдівські острови – “ласий шматочок” для туристичних та весільних агентств. Поніжитися на бездоганному пляжі під променями ласкавого сонця; пірнути в прозору блакить океану прямо з прикритого широкими листям бунгало, що стоїть на палях у воді; підглянути за шлюбними іграми шестиметрових риб-”мантів” на дайвінговой прогулянці; скуштувати екзотичного плоду, особисто зірваного з найближчою пальми – який турист не мріє про відпочинок на Мальдівах?

Пляж на Мальдівах

Корали – національне надбання Республіки. За їхнім життям можна тільки спостерігати: за будь-яке несанкціоновану дію по відношенню до корала (як зростаючого, так і мертвого) на порушника миттєво накладається штраф. Зате вироби з кокосового і мангрового дерева можна вивозити без будь-яких проблем.

Відпочинок на Мальдівах

Важливо пам’ятати, що країна живе за мусульманськими законами, порушення яких суворо карається. У всіх туристичних зонах діють пом’якшені правила для відпочиваючих, проте при “виході в місто” – столицю Мале (займає, до речі, цілий острів площею три квадратних кілометри на території Північного Мале Атолл) – рекомендується дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки.

Готель на Мальдівах

Основним засобом пересування між островами є “дхоні” – традиційні мальдівскі дерев’яні човни – і звичайні катери. Для подорожі на острови, розташовані за туристичною зоною, потрібний спеціальний дозвіл від Міністерства управління атолами.

Вечори на Мальдівах на відміну від інших популярних курортів проходять тихо – ні дискотек у морській піні, ні гучних вечірок… Та хіба вони потрібні тут?

Мальдіви0 comments

Залишити коментар