close x

Турецький Мармарис — безцінний “дар богів"

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


Після гірських серпантинів в одну мить перед нами розстелився чарівний панорамний краєвид: червоні черепичні дахи будиночків, смарагдова зелень, з блиском моря… Мармарис.

[ad#box] Цей курорт Туреччини часто називають “даром богів”. Його невелика, затишна, схована від усього світу зеленими горами бухта насправді схожа на маленький рай…

Мармарис розташований на красивому відрізку узбережжя Туреччини, між Бодрум і Фетхіє. Його гавань здавна вабила мореплавців можливістю відпочити та перечекати бурю. І зараз яхта-порт Мармаріса, другий за розмірами в Туреччині після стамбульського, зустрічає човни з усього світу. Гуляючи набережною, можна отримати масу задоволення, просто милуючись розкішними красунями-яхтами. До речі, в травні Мармарис організовує різноманітні фестивалі парусного спорту.

Зараз і не скажеш, що двадцять років тому на місці престижного нині курорту було невелике рибальське селище. Перші поселення в бухті Мармариісу датуються XІ сторіччям до н.е. За часів еллінів містом правили пірати.

До сих пір тут побутують легенди про скарби морських розбійників Фіскос (так тоді називався цей порт). І, як виявилося, деяка частка правди в них все ж таки присутня. По великому секрету мені розповіли, що, мовляв, роки два тому англійські туристи, подорожуючи по навколишніх горах, наштовхнулися на справжній скарб. Ця історія справила враження на нашу прес-групу, більшість з учасників якої раптом стали уважніше дивитися під ноги…

Мармарис

Бухта Мармарису ділиться на дві менші затоки, в яких є сусідами цілих два курорти – сам Мармарис і Ічмелер. І хоча вони знаходяться неподалік одне від одного, по стилю дуже сильно різняться. Ічмелер відразу ж огорнув зеленню і тишею. Тутешні готелі і вілли здивували дахами в англійському стилі. Час тут спливає повільно і непомітно. Місце ідеально для відпочинку з дітьми чи медового місяця.

Мармарис значно більше, помпезний, з величезною кількістю готелів, здатних задовольнити будь-які смаки й уподобання. Він вражає своїм абсолютно унікальним комплексом чудового пляжного відпочинку та активного міського життя. Феєричний і разом з тим ненав’язливий, курорт Мармарис кожному дає можливість вибрати відпочинок на власний смак. Якщо сьогодні у вас настрій ніжитись на сонечку і спокійно гуляти набережною, то ніхто і ніщо не в змозі вас потурбувати. А коли є настрій – завжди можна завітати на знамениті дискотеки Мармарісу або сходи в пізнавальні “культпоходи”.

Мармарис

Активних розваг у Мармарісі теж вдосталь: прогулянки на катамаранах, парасейлінг, водні лижі, вітрильний спорт, підводне плавання… Але варто приділити увагу турецьким лазням.  Архітектура хамамов не змінилася за безліч сторічч. У головній залі з орнаментованим куполом відпочиваючі ніжать тіла після парилки на величезному мармуровому помості, який підігрівається і періодично обливається водою з мідних чаш.

Після довгого лежання на розігрітому камінні – специфічні процедури. Спеціальною жорсткою мочалкою з вашого розпареного тіла знімають горішній шар шкіри, після чого роблять мильний масаж, обполіскують, загортають у безліч рушників і дають можливість відпочити. Кава-брейк – і найприємніша частина всього дійства: масаж з ароматичними маслами. Взагалі відчуття після хамама – ніби заново народився… І його краще пізнати на власній шкірі.

Мармарис

Якщо всіх цих “локальних” задоволень вам здасться замало, можна відплисти до піщаних берегій острова Клеопатри або черепахового пляжу. Або до грецького острову Родос (звичайно, при наявності шенгенської візи). Серед власне турецьких пам’яток – Ефес, друге за розмірами місто Римської імперії після самої столиці, і курорт Памуккале, який багато хто називає “восьмим дивом світу”.

відопичок в Турції від 2800 грн

Одним словом, Мармарис запам’ятається жвавістю і масою можливостей для проведення повноцінного і незабутнього відпочинку в Туреччині.

Турція0 comments

Залишити коментар