close x

Загадкове місто Мостар – Боснія

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Уздовж річки Неретви, яка протікає в Боснії і Герцеговині, розташоване цікаве місто Мостар. Всі, хто хоч раз приїжджав в цю країну, вважають, що саме цей населений пункт вартий уваги і відвідування. Територія міста поділена на дві частини, між якими прокладено міст, що дав назву Мостар. В цей час перед туристами постає небувалий красень, який завжди радо приймає гостей, і готовий похвалитися своїм історичними пам’ятками. Крім того, тут дивовижно мальовнича природа, яка заманює любителів природності і натуральності досліджувати не тільки місто, але і його околиці.

У період раннього Середньовіччя територія сучасного Мостара була частиною провінції Захумье. Протягом всього часу свого існування тутешніми землями управляли багато правителів, серед яких були Неманічей, боснійці і хумскі князі. В середині п’ятнадцятого століття тут були побудовані дві вежі на різних берегах Неретви. На правобережжі зміцнення було названо Цімскім містом, а на протилежній від річки стороні розташувалася Небойша. Саме цей період вважається початком виникнення міста Мостара. На початку шістнадцятого століття він був обраний центром санджака Герцеговини.

Мостар - Боснія

Після того, як в шістдесят шостому році сімнадцятого століття дерев’яний міст, який з’єднує протилежні частини Мостара, замінили кам’яним, місто почало розвиватися, територія його розросталася, населення росло. Важким періодом для міста стала вісімнадцятимісячна облога Югославської народної армії, яка взяла Мостар в оборону після проголошення Боснії і Герцеговини незалежності. Почалися жорстокі бомбардування, що зносили і руйнували всі будівлі та споруди міста. Боснійський військовий конфлікт, що тривав три роки, завдав нищівних втрат архітектурного вигляду Мостара.

Мостар - Боснія

Однією з головних святинь міста є Караджозбегова мечеть, яка була побудована в середині шістнадцятого століття. Будівельником для священної будівлі був обраний один з найвідоміших на той час архітекторів Туреччини Сінан Мімар. У всій Боснії і Герцеговині немає найвищої будівлі, аніж ця. Мечеть виділяється, завдяки своєму величезному куполу і незвично високому для цих місць мінарету. У період другого світового конфлікту, святиня, як і все місто, була дуже сильно пошкоджена, та й війна в дев’яностих роках не пройшла для Мостара безслідно. На початку другого тисячоліття почалася масштабна реконструкція, після чого святиня отримала новий вигляд.

Мостар - Боснія

У четвертому році двадцять першого століття відбулося відкриття Караджозбеговой мечеті. Тепер вхід у священне будівлю вільний для відвідувачів і гостей міста. Також ви зможете оглянути всю територію, зайняту цією святинею. Будівельникам вдалося зберегти унікальність мечеті, яка до сьогоднішнього дня є примітною особливістю цієї будівлі, – висоту мінарету, що становить близько тридцяти шести метрів. Будь-який охочий може піднятися на вершину будівлі, звідки відкривається неповторний мальовничий вид на навколишні простори. Все місто з цієї високої точки проглядається, як на долоні.

Мостар - Боснія

Протягом останніх років великою популярністю серед туристів користується палац Тіто, який розташовується в Мостарі. Спочатку в будівлі розташовувалася резиденція колишнього лідера Югославії Йосипа Броз Тіто. У період другого світового конфлікту лідерська резиденція була практично повністю зруйнована, в результаті залишилися одні історичні руїни. Влада міста не вважала за потрібне відновлювати велику будову. В цей час Палац Тіто так стоїть застиглий в напівзруйнованому стані, попри те, що для країни він представляє культурну цінність. Всупереч своєму плачевному стану, велична будова минулих часів завжди приваблювала туристів з усіх куточків світу. Та й зараз туристи дуже люблять прогулюватися повз стіни красивого палацу.

Мостар - Боснія

Європа0 comments

Залишити коментар