close x

Нойшванштайн – замок Людвіга в Німеччині

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Незважаючи на складновимовне ім’я, баварський замок Нойшванштайн справедливо вважається самим відвідуваним і, мабуть, найкрасивішим замком в світі. Хто б що не говорив, казкову красу Нойшванштайн перевершити поки що не вдалося нікому.

замок Нойшванштайн

Як і личить пристойному замку, Нойшванштайн зберігає свою любовну історію, яка передувала будівництву. Це історія кохання короля Людвіга Баварського до музики композитора Ріхарда Вагнера.

Замок будувався в 1869-1886 роках, і кожен його зал присвячений героям Вагнерівських опер і німецьких легенд. Лоенгрін, Тангейзер, Парсифаль, Трістан і Ізольда … Інтер’єри Нойшванштайн сильно віддають кітчем – це, мабуть, варто списати на особливості ексцентричної натури короля Людвіга, зате зовні туристам відкривається видовище справді рідкісної краси. Не випадково моделлю для сучасних діснейлендовскіх замків став саме Нойшванштайн, сама казкова і чарівна з усіх будівель світу.

замок Нойшванштайн

Між іншим, замок і до цього дня залишається недобудованим, дуже вже масштабним був проект романтично налаштованого короля – державний бюджет виявився не готовий до подібних надмірностей, не кажучи вже про те, що король Людвіг заповідав, щоб після його смерті Нойшванштайн підірвали на пару з сусідським замком Хоеншвангау. На щастя, виконувати волю заповіту ніхто й не думав – Людвіг ще за життя здобув славу не самої врівноваженої людини на світі.

замок Нойшванштайн

Зате сьогодні ми зобов’язані йому можливістю насолоджуватися цією божественною красою, народженої чи то дитячою, чи то божевільною свідомістю короля Баварії – всілякі чиновники тих часів дружно схилялися до останньої версії. Але чого ще можна чекати від відомого німецького менталітету при вигляді настільки “невгамовної” витрати державних коштів? ..

замок Нойшванштайн взимку

замок Нойшванштайн, обідня кімната

Розташований замок Нойшванштайн поруч з баварським містом Фюссен, сюди організовуються також і регулярні екскурсії з Мюнхена. Вирішивши вирушити в дорогу, будьте готові до диких черг біля входів майже в усі замки Німеччини, але особливо в Нойшванштайн – всі жадають побачити самий прекрасний замок на світі …

Німеччина0 comments

Залишити коментар