close x

Ніцца – перлина Французької Рів'єри

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#big336]

Великий Фрідріх Ніцше називав красу цього міста “безсоромною”. Про пишноті Ніцци ходять легенди. А ще її називають перлиною Французької Рив’єри. Немов самі боги визначили Ніцці стати курортом світового масштабу.

Трохи історії Ніцци

Ще древні греки в 400 році до н.е. оцінили принади цього райського куточку Середземномор’я, заснувавши тут своє поселення. Вони назвали його Ніке, що в перекладі з грецької означає “приносить перемогу”. Протягом багатьох сторічч Ніцца була ласим шматком для багатьох правителів, приваблених вигідним стратегічним положенням цього місця. Місто переходило з рук в руки то до піратів, то до варварів, яких потім змінювали сарацини. Так було до тих часів, поки 1388 року Ніццу не взяли під своє заступництво правителі Савойї.

Протягом п’яти сторічч Ніцца була портовим містом Італії, за винятком невеликого проміжку часу, коли в Ніцці господарювали французи. І лише в 1860 році народний уряд міста вирішив передати Ніццу остаточно Франції – це був подарунок Наполеону III за допомогу, надану італійцям у війні з Австрією. Тоді ж і починається бурхливий розвиток Ніцци, як туристичного центру. Величезну роль у розвитку туристичної індустрії Ніцци зіграли англійці. Про свій відпочинок в Ніцці вони складали легенди, що прославляють пишність цього курорту. І скоро про це дізнався весь світ.

Ніцца

Основні визначні пам’ятки Ніцци

Найдивовижніша будівля Ніцци – російський православний Собор Св. Миколая. У нього великий, багатобарвний, позолочений купол, оточений чотирма більш маленькими маківками, і за своїм виглядом собор дивно нагадує чудовий Собор Василя Блаженного в Москві. Храм був побудований в 1912 році за проектом архітектора Преображенського. Парк вілли Бермон, де був споруджений храм, належав родині Романових. Багато з ікон, що знаходяться в крипті Собору, були подаровані особисто останнім російським царем.

Ніцца

Пам’ять про давньоримський історичний період Ніцци зберігається в архітектурному ансамблі, що складається з арен і терм (давньоримських лазень). Арени, що вміщали 5 тис. глядачів, римляни побудували на пагорбі Сімье в I сторіччі до н.е. У ті часи там проходили бої гладіаторів, атлетичні змагання та циркові вистави. У наші дні на аренах, навколо яких розбили шикарний парк, виступають великі музиканти, з’їжджаються кожен липень для участі в ніццевском JAZZ-фестивалі.

Терми – це три лазні, розділені між собою невеликими проходами (вулицями). У кожній лазні був басейн, дві “гарячі” лазневі кімнати, і по одній теплій і холодній кімнаті. Термальний ансамбль добре зберігся з III сторіччя до н.е.

Ніцца

Найвідоміші пам’ятки Ніцци розташовані на Англійському бульварі. Але багато архітектурних споруд, що представляють ренесанс і класику, і є культурною спадщиною Ніцци, знаходяться в “Старому місті”.

Палац Юстиції розташований в старовинному особняку XVII сторіччя. Виконаний у класичному стилі, палац колись був резиденцією королів Сардинії. Своєю нинішньою величчю палац повністю зобов’язаний французької анексії 1860 року.

Ніцца

У середині XVII сторіччя під керівництвом графа Савойського Шарля-Емануїла I було споруджено будинок в чисто генуезької стилі, в якому розмістився Сенат міста Ніцца. У реконструйованій пізніше будівлі в 1848 році помістили суд при префектурі Ніцци. У наші дні в будівлі старого Сенату, як став називатися цей пам’ятник архітектури, розташована нічліжка для безпритульних.

Однією з головних визначних пам’яток міста є дві башти з годинниками, розташовані одна на півночі, інша на сході Старого міста. У середньовіччі на цьому місці розташовувалися два монастирі – Домініканський і Францисканський. І ці дві башти – єдине, що від них залишилось.

Ніцца

Прикладом військової архітектури XVI сторіччя є Форт Монт-Албан. Побудований за проектом військового інженеру Прована, форт в ті далекі часи був частиною складної системи укріплень з кутовими сторожовими вежами. До наших днів добре збереглися сам форт, розташований на вершині високого мису, що відокремлює Ніццу від гавані Вільфранш, і фортеця Вільфранш.

У 1568 році на честь зустрічі Шарля Кюінта, Франсуа I і Папи Римського – Поля III був споруджений Мармуровий хрест. На честь цієї зустрічі був, також, названий історичний для міста квартал, де взимку 1731 року відпочивали перші англійські туристи. Після цієї зими Ніцца отримала офіційний статус зимового курорту.

Ніцца

тута текст

Щоб усунути недоглянутий пустир при вході в місто, в 1780 році на цьому місці почалося будівництво площі, згодом отримала ім’я Гарібальді. На півдні площі добре збереглася каплиця Сан-Сепулькр, з балкона якої “батьки” міста Ніцци приймали Савойських правителів.

Франція0 comments

Залишити коментар