close x

Одеський Оперний Театр

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Історія Театру пов’язана з історією міста. Він був відкритий в 1887 році, замовником проекту було місто Одеса та проект готувався одинадцять довгих років. Але результат того вартий. Екскурсоводи (а екскурсії тут проходять постійно) розкажуть подробиці про те, що будівля Театру була побудована в стилі «бароко», що вхід прикрашає скульптурна група, яка зображає музу Мельпомену, а з боків її Трагедія і Комедія. Архітектурна обробка будівлі чудова, сам театр неймовірно гармонійно вписується в рамку з південного неба і зелених дерев.
Оперний театр в Одесі

Театр ріс разом з містом, разом з містом воював. Під час Великої Вітчизняної війни в зенітні частини, які захищали Театр, виділялися кращі бійці. Будівля була замаскована, щоб її риси не вгадувались з повітря. Коли Одесу звільнили, перший червоний прапор з’явився на фасаді Театру, прямо над Мельпоменою.

Кожна його деталь, кожне вікно, позолочені прикраси виконані з незвичайним смаком і відчуттям міри, поступово вводять глядача в той стан, який необхідно, щоб прийняти в свою душу велике чудо музики, освячене великими композиторами минулого і сьогодення. Вражаючий вплив, який Театр чинить на дітей. Самі пропащі шибеники затихають і починають вбирати це насичене мистецтвом повітря. Навіть театральний зал пахне особливим запахом, п’янким ароматом таланту. Скільки б разів не відкривалися перед глядачем двері в театральний зал, але завжди захоплює дух від передчуття свята. Незрозуміло, чому саме цей зал так впливає на людей. Сама його архітектура традиційна. Партер, бенуара, бельєтаж, яруси лож. Мабуть так впливає внутрішня гармонія всіх складових цього єдиного ансамблю. І завіса, чудова театральна завіса, яка сама по собі є витвором мистецтва.

Будучи в Одессе, не посетить Оперный театр просто нельзя. Также есть очень много разных туров из Одессы. Уехать практически в любую страну мира из Одессы вам поможет сайт artifika.com.ua. Здесь есть пляжные туры, туры для детей, оздоровительные и туры выходного дня. Хорошего отдыха!

Оперний театр в Одесі вночі

Неймовірна акустика театрального залу. Проектанти і будівельники знали, мабуть, якісь секрети, які ніяк не відображені в самому проекті. Під час оперних вистав не використовується ніяка звукопідсилююча техніка. Але кожне слово, вимовлене на сцені навіть пошепки, чудово чутно всьому залу, від партеру до гальорки. А шум залу м’яко глушиться, покликати когось через весь зал тут не вийде. Під час реставрації Театру в шістдесятих роках минулого століття, були сильні побоювання, що акустика постраждає. На щастя, нічого не порушилося, реставратори підійшли до справи з величезним професіоналізмом. Але скільки ж хитрувань вони виявили під час робіт! Фахівці – акустики днювали і ночували в залі, щоб не допустити ні найменших змін у його акустичній схемі. І зберегли її в цілості й схоронності. Легенда про те, що Театр, це тільки копія знаменитого міланського Ла Скала, викликає в одеситів просто лють. Кожен з них був тут хоч раз в житті зі шкільної екскурсією, сама думка про те, що може бути щось прекрасніше для них нестерпна.

Оперний театр в Одесі всередині

Сцена Одеського Оперного Театру бачила багатьох великих музикантів, співаків і танцюристів. Тут виступали Чайковський і Сарасате, танцювала балерина Анна Павлова, Співали Шаляпін, Нежданова, Крушельницька, Собінов. Будь-який артист, що виходить тут на підмостки, несе відповідальність перед ними за кожну ноту, за кожне балетне па.

Зараз Театр тяжко хворий. Він стоїть на неміцному грунті і може зруйнуватися. Для його зміцнення необхідно по периметру будівлі забити в грунт близько сотні паль. Але грошей на це не було. Міська мерія пішла на унікальний крок. Одеським бізнесменам була запропонована покупка «іменних паль». Після закінчення робіт ім’я жертводавця повинно було бути увічнене на спеціальній табличці, вмурованій в тротуар. Акція не була, на жаль, доведена до кінця, але й того, що зроблено, вистачило, щоб прикраса міста вціліла.

Оперний театр в Одесі взимку

Це дивовижне будівництво, добрий дух опери, втілений у камені, місце, де багато тисяч людей знову і знову запалюють у своїй душі лампаду прекрасного. Вічна музика буде відтепер освітлювати їм кам’янисту дорогу життя. Можливо, ця дорога буде легше, адже на ній була зупинка, яка називалася Одеський оперний театр.

Розташований Одеський Оперний театр за адресою: провулок Чайковського, 1.

Цікаві місця України0 comments

Залишити коментар