close x

Піза – місто, що варто побачити

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#box]Тільки щоб побачити вежу, що падає – це справді дивовижне видовище, мільйони туристів щорічно приїжджають в це вже саме по собі чудове місто. Як свідчить легенда, заради відповіді на одне єдине питання, що сторіччями мучило багато світлих голів, Галілео Галілей годинами кидав чавунні ядра з Пізанської вежі.

Трохи історії Пізи

Морська торгівля в багатьох італійських портових містах почала зароджуватися ще в епоху візантійського та лангобардського панування. Для організації оборони від зовнішньої загрози ці міста, володіючи певною часткою самостійності і незалежності від слабкої центральної влади, стали створювати власні збройні сили. Піза, до початку IX сторіччя, стала провідним портом північної частини Тірренського моря, і важливим торговим центром. Вже у VII сторіччі – мала власний військовий флот.

Піза

У XI-XII сторіччях Піза, яка стала до цього часу в Італії фактично містом-державою, встановила повний контроль над Корсикою та Сардинією. Заснувавши торгівельні колонії практично у всіх основних портах Середземного моря, Пізанська республіка стала першою італійською морською державою.

Піза

Постійним суперником Пізи в боротьбі за торгові шляхи в Середземному морі була Генуя. І в 1284 році, зазнавши від Генуї нищівної поразки в морському бою, Піза була витіснена з основних середземноморських ринків. А на початку XV сторіччя була завойована Флоренцією. Правда, скориставшись початком італійських війн, в 1494 році Піза знову оголосила себе Республікою, але вже через 15 років Піза знов піддалася нападу з боку Флоренції, і стала частиною великого герцогства Тоскана.

Основні визначні пам’ятки Пізи

У Пізі практично на кожному будинку вивішена меморіальна дошка, що нагадує місцевим жителям і туристам про його винятковість. У місті в різний час жили й творили Вазарі, Пуччіні, Байрон, Фібоначчі.

Піза. Собор

До основних визначних пам’яток Пізи відноситься соборний комплекс на Пьяцца дей Міраколі – “Площі Чудес”. Цей соборний ансамбль – собор Санта Марія Маджоре, Баптистерій і кампанії (дзвіниця), яка увійшла в історію мистецтва під назвою “падаюча вежа”, виготовлений з блискучого білого мармуру, не має собі рівних у світі.

“Падаюча вежа” напевно, найвідоміша пам’ятка в світі. Пізанська вежа, будівництво якої почалося в 1173 році, стала хилитися набік відразу ж після зведення першого поверху. Причиною цього стала хиткий мулистий грунт, на якому її зводили. Будівництво вежі призупинили до 1275 року. Відновив будівництво геніальний архітектор Джованні ді Симонові, який спробував випрямити дзвіницю, зводячи кожен наступний поверх з дотриманням вертикалі.

Піза. Собор

Після реставрації та зміцнення 56-ти метрової вежі в 2001 році, будівельники дали гарантію на 300 років, але на сьогоднішній день її відхилення від вертикальної осі вже становить майже 5 метрів. Проте, надії врятувати цей безцінний твір мистецтва не згасають.

Для пояснення причини “падіння” вежі існують дві легенди. Згідно з однією з них, архітектор, який проектував вежу, не отримав обіцяну винагороду, і пішов. А башта послідувала за ним. Інша легенда свідчить, що архітектор був горбатий, і своїм творінням намагався довести, що будь потворність може бути оманливою.

Піза. Собор

Яскравим прикладом романського стилю в архітектурі є собор Санта Марія Маджоре. Побудований на початку XI сторіччя, головний собор міста став першим італійським храмом, побудованим за хрестоподібним планом. Його значні розміри створюють незабутні враження. Всередині прикрашеного чотирма рядами елегантних аркад собору багато елементів, у тому числі і кафедра, виконані великим Джованні Пізано. Тут же зберігається і знаменита бронзова лампа Галілея.

http://navkolosvitu.net.ua/wp-admin/post-new.php

[ad#box]Одним з найвидатніших творінь в стилі італійської готики є Баптистерій (“хрестильна”). Це диво з білого мармуру було збудовано та прикрашено роботами Джованні Пізано в період 1152-1260 р.р. Окремо стоять “Старий Заповіт” Беноццо Гоццолі і “Тріумф Смерті” невідомого майстра XIV сторіччя. За чутками, ці шедеври надихнули композитора Ференца Ліста на створення його знаменитої “Танок смерті”.

Досі археологи під час розкопок продовжують знаходити в Пізі дивовижні речі. При закладці фундаменту для нового будинку будівельники виявили останки стародавніх кораблів. Терміново викликані археологи на цьому ж місці виявили ще три судна і частину древнього причалу. Особливо в хорошому стані зберігся корпус одного з кораблів – складалось таке враження, ніби деревина похована тільки вчора. Знайдені біля судна черепки датуються серединою II сторіччя. За словами директора Археологічного Управління Тускани Стефано Бруні, “якщо виявиться, що це військовий корабель, то він буде першим військовим кораблем часів імператорського Риму, який зберігся до наших днів майже неушкодженим”.

Італія0 comments

Залишити коментар