close x

Плануєте відпочинок? Не попадіться на хитрі виверти туроператорів

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Збираючись у подорож, ти будеш вивчати глянцеві каталоги різних туристичних компаній. Щоб не помилитись в очікуваннях, тобі треба освоїти мову іносказань, прийнятий у турбізнесі.

Знайди ключ до інформації

Каталоги існують для того, щоб заманювати на той чи інший курорт. І хоча всім зрозуміло, що не буває скрізь однаково добре, туристи часто потрапляють у вміло розставлені пастки. Причому претензій пред’являти нікому: ти прочитала опис готелю, але не зробила правильних висновків з отриманої інформації. На що треба звертати особливу увагу?

підготовка до відпустки

Пейзаж за вікном стоїть грошей

 • З особливою увагою вивчай рядки про якість пляжу. Якщо тобі не хочеться дертися по скелястих берегах, то шукай визначення “піщаний”. Вказівка на просто “пляж” ні про що не говорить.
 • “Зручне розташування” може означати, що готель знаходиться мало не в центрі міста і навколо нього жвавий рух транспорту.
 • Також не слід розуміти буквально слова “все включено”. У вартість путівки входять: їжа і напої місцевого виробництва, пляж, якщо він власність готелю, а також розважальні заходи. Освітлення корту у вечірній час або політ на параплані оплачуються окремо.
 • Добре, якщо в договорі буде пункт про вигляд з вікна. У пік сезону поміняти номер важко, а жити з видом на внутрішній двір з трубами вентиляції з кухні не хочеться.
 • Екскурсії краще замовляти на місці – дешевше і є можливість розпитати про них у інших туристів.

Не помилися, вибираючи готель

Пройшли часи, коли ми тремтіли перед 5-зірковим сервісом. На перевірку виявилося, що зірковість – поняття широке. Окрім міжнародних критеріїв існує і така річ, як місцевий стандарт. Одним словом, готель-палац в Дубаї або міні-місто в Тунісі – це зовсім не те ж саме, що 5-зірковий готель на Кубі або у Чехії. Різниця і в наборі, і в рівні послуг.

 • Романтично і респектабельно, хоча теж недешево, зупинятися в перероблених під готелі замках. Таких замків зі своїми привидами в гучних кам’яних коридорах багато в Ірландії, Іспанії, Португалії і Франції. Іноді життя в замку нічим не відрізняється від сімейного пансіону і за ціною.
 • При покупці екскурсійного туру, в Париж наприклад, можна, не роздумуючи, замовляти 2-3 – зірковий готель в центрі, який потрібен тільки для ночівлі. В Італії та Хорватії досить дешеві хостели, які зазвичай належать одній родині. Турфірми рідко з ними співпрацюють, але за індивідуальною прохання туриста можуть домовитися. Ще дешевше – зняти кімнату, але про це каталоги замовчують.

Фітнес-зал чи спа-готель?

На перший погляд здається, що готель з фітнес-центром і спа-готель мало чим відрізняються, але це не так.

 • Спа-готель – це 5-зірковий комплекс, оздоровчий центр якого обладнаний басейнами з морською водою і різними пристосуваннями для гідромасажу, талассо-і бальнеотерапії. У обов’язковий набір входять: солярій, сауна, хам-мам, джакузі, кабінети масажу і мануальної терапії. Всі процедури призначаються лікарем.
 • Традиційний набір фітнес-центру не так багатий: тренажерний зал, басейн, лазня, сауна, джакузі, фітнес-бар і масаж.
 • Якщо каталог обіцяє таласотерапію (лікування морською водою і водоростями) у пансіонаті де-небудь у гірському селі, то це просто смішно.

Відпочинок1 comment

One Comment
 1. Маша коментує:

  Я всегда пользуюсь проверенными турагентствами, чтобы не попасть вместо лазурного берега и пятизвездночного отеля в какое-то болотце.

Залишити коментар