close x

Садиба Кинта да Регалейра – Португалія

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Однією з найбільш відвідуваних визначних пам’яток Португалії є садиба Кинта да Регалейра. І хоча, можливо, назва “садиба” не дуже підходить до цього визначного об’єкта, оскаржувати цей факт не в нашій юрисдикції.
Правда висловити свою версію більш відповідної назви, в праві кожен охочий. Так ось, автор цих рядків вважає, що в такому випадку назва “Загублений світ Кинта да Регалейра” була б набагато доречніше.

А вся річ у тому, що дана садиба вельми незвичайна з точки зору простого садівника. Причому незвичайність її полягає не в вирощуванні тут триметрових огірків, а як раз навпаки: в їх відсутності. Але про все по черзі. Насправді, маєток на території сьогоднішньої “садиби” існував тут приблизно з 17 століття і було цілком нормальним з усіх боків. Не було у нього лише назви, але це було дозволено в 19-м столітті.
Саме в 19-м столітті маєток придбала Баронеса Регалейра. З урахуванням таких факторів як переклад слова “маєток” на португальську та обов’язкової приставки “так” до дворянського прізвища, вийшло Кинта да Регалейра.

Садиба Кинта да Регалейра

А якщо ще взяти до уваги фактор того, що Баронеса відзначилася міцним здоров’ям і управляла маєтком півстоліття, назва ця “приклеїлася”, через забуття навколишніми колишньої назви.
Але найцікавіше почало відбуватися з маєтком, починаючи з 1892-го року, коли його викупив мільйонер бразильського походження Карвалью Монтейру. Як виявилося, цей зовні законослухняний громадянин і відомий колекціонер, виявився вогким Массоном.

Садиба Кинта да Регалейра

І ймовірно виходячи зі своїх підступних задумів він вирішив зробити в новому своєму маєтку “кузню” з підготовки потрібних людей згідно з своєю темною доктриною.
Як показує практика, якщо у людини є гроші, то її мрії здійснюються набагато швидше. Так сталося і з Монтейру. Йому невимовно пощастило, що у нього вистачило коштів на будматеріали, будівельну фірму і чудового архітектора італійського походження Луїджі Маніні. Саме ця зв’язка реалізувала більшість задуманого в період між 1904 і 1910 роком.

Садиба Кинта да Регалейра

Причому Маніні вдалося поєднати чотири різних за своїм змістом архітектурні стилі: готику, ренесанс, мануеліно і романський. Люди, які розуміються на знаках, оповідають світовій спільноті про наявність великої кількості таємних знаків тамплієрів і їх продовжувачів практично у всіх архітектурних елементах. А елементів цих там дуже багато: чотириповерховий палац, католицька каплиця, гроти, печери і так далі.
Дуже приємний для ока сам палац, стіни якого багато декоровані готичними башточками, арками і Горгульями і іншою в нашому розумінні нечистю.

Садиба Кинта да Регалейра

Те що в усьому світі називається дахом, з усіх боків пронизує іншими вежами, шпилями і більш високими кімнатами четвертого поверху. Палац доступний для огляду і як то кажуть в таких випадках: “нехай збереже боже ваші голови від штукатурки!” Капличка поруч з палацом наворочена менше першого, але тільки через свої невеликі розміри. Дивлячись на неї, так і хочеться підійти до Маніні і запитати його: “Сеньйор! Ну навіщо ви замість простого даху наліпили таку красу? Ну невже цього не можна було зробити ближче до мого дому?” Запитати хочеться, але вже ніколи не вийде.

Садиба Кинта да Регалейра

Палац і каплиця оточені парковою зоною, яка займає площу в 4 гектари і виконана в такому ж дусі незвичайності. При його створенні враховувався той, що він спускається з пагорба і тому складається з декількох ярусів.
Вельми цікаво продумано сполучення між ними і самим палацом. Зокрема вельми широке застосування тут знайшли тунелі. Крім уже згаданих “речей”, властивих парку, тут знаходиться кілька печер і гротів, стіни яких також щедро прикрашені масонською символікою.
Садиба Кинта да Регалейра

Вельми цікавим для огляду буде також відвідування «Криниці посвяти», який являє собою вежу навпаки. Замість її стін побудована вінтажна галерея, що складається з 9-ти прольотів по п’ятнадцять ступенів в кожному.
Імовірно, автори цієї ідеї символізували цим дев’ять кіл пекла, які описав Данте у своїй “Божественної комедії”. І дійсно дуже схоже. А колодязем посвяти даний об’єкт називається тому що тут проходили обряди посвячення в масони, і кожен гідний міг згідно з легендою досягти дна колодязя, не пошкодивши розуму.

Садиба Кинта да Регалейра

Недостойний же, гнилий всередині чоловічок, відчував у цьому місці жах і не міг закінчити випробування.
До речі, колодязь доступний сьогодні кожному охочому. Тому як тут попередньо пройшла група мінерів і знешкодила більшість смертельних пасток. Так що кожен охочий може пройти свої “дев’ять кіл пекла”, а з дна колодязя через невеликий тунель потрапити до невеликої річечки, перейшовши яку офіційно вважати себе членом якоїсь “ложі”.

Садиба Кинта да Регалейра
Садиба Кинта да Регалейра знаходиться недалеко від міста Синтра і з 1996 року є муніципальною власністю влади цього міста. А з 1998 року, після проведеної реставрації, доступна для загального огляду. Квитки без відвідин палацу стоять 8 євро, а з відвідуванням 12.

Садиба Кинта да Регалейра

Іспанія0 comments

Залишити коментар