close x

Санторіні – острів кохання в Греції

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


З грецьким островом Санторіні пов’язано безліч легенд: одні його називають загубленої Атлантидою, інші Помпеями Егейського моря, де минуле по’єднується з майбутнім…

В останні роки знову стала популярною гіпотеза, що грецький острів Санторіні був центром легендарної Атлантиди. Таємниця стародавньої цивілізації розбурхує розуми вчених і письменників ще з часів Платона. Один з найулюбленіших з дитинства міфів знову знайшов свої реальні довготу і широту.

Вчені вважають, що Санторіні був одним з центрів крито-минойської цивілізації, яка близько 1500 року до н.е. перебувала в зеніті свого розквіту. Мешканці острова Санторіні знали систему мір і обчислення, вони здобували вапно і будували складні склепінчасті споруди, розписували стіни фантастичними фресками. У них успішно розвиналось сільське господарство, ткацтво, гончарне мистецтво.

Острів Санторіні

Так все і відбувалося, поки вулкан одного з Кікладських островів не згубив витончену і повну легенд крито-мінойську цивілізацію. Вулкан вибухнув і викинув величезну кількість пемзи і попелу, які покрили острів шаром товщиною 300 метрів. Лють вулкана обвалила та потопила центральну і західну частини острова, так що над хвилями залишилася височіти лише серповидна східна частина… Все навколо було зруйновано.

[ad#box] Під час розкопок в прекрасно збережених під шарами вулканічного пилу палацах і будинках не було виявлено ніяких людських останків. Той же загадковий феномен був відзначений при численних розкопках на острові Крит. Люди просто зникли, немов випарувалися. Як ніби їх хтось попередив.

Ніхто не знає, як таке могло статись. Можливо, паруючий вулкан з’явився знаком, що слід очікувати страшних подій. Або жерці побачили віщі сни і спонукали санторійцев покинути острів.

Свободно путешествовать по Греции и другим странам Евро Союза может любой человек, у которого есть Шенгенская виза или вид на жительство. Один из наиболее доступных способов — узнать об эмиграции на сайте www.shengen-ua.com. Здесь речь идет о виде на жительство в Латвии и том, как его получить для жителей Украины.

Білосніжні будинки на Санторіні

Життя на вулкані

Багато сторічч тому місцеві жителі побудували невеликі, одно- та двоповерхові будинки, звернені вікнами до моря, прямо в скелях. Залиті золотим сонячним світлом і зведені на краю трьохсотметровій прірви, вони немов підтримують один одного, все більше нависаючи над безоднею. Будиночки, звані місцевими жителями “Скафт”, тісно сусідять з храмами різних конфесій.

На острові Санторіні 330 православних і католицьких храмів. Тобто кожна третя будова крихітного острова являє собою білосніжну церква з синім куполом. Все це в поєднанні з водами Егейського моря являє собою видовище, що зачаровує.

Вид з моря на Санторіні

Щоб зрозуміти пристрасть місцевих жителів до спорудження синіх бань і пласких дзвіниць, потрібно постаратися хоч на пару хвилин забути про ту суєту суєт, яка оточує нас в рідних мегаполісах, і спробувати зрозуміти зміст виразу “жити на вулкані” буквально. Адже вулкан протягом тисяч років так і не заснув, а продовжує дихати…

І попереднє XX сторіччя не було для нього спокійним. В останній раз активність санторійского вулкана спостерігалась в січні 1950 року. З кратера вулкана постійно піднімаються гарячі випаровування. Те, хто любить екстрим, можуть відвідати вулкан на катері. Вогнище, що живить вулкан знаходиться приблизно на глибині 1000 метрів нижче рівня моря.

Однак греки вже пристосувалися до того, до чого, власне, пристосуватися можна. Жителі Санторіні намагаються вгадати настрій вулкана, щоб не бути захопленими зненацька за трапезою або за келихом місцевого божественного напою “Кальдери” (знамените санторінское вино “Кальдера” названо на честь величезного озера вулканічного походження).

До речі, Санторіні взагалі славетний своїми унікальними винами. Напевно, тому, що виноград, звиваючись в кільця, щоб не забрав вітер, росте тут на великих каменях, які вдень нагріваються, а вночі віддають накопичене тепло лозі, що їх обвиває.

Романтика для двох

Чи потрібно писати про те, що милуватися заходом і місячною ніччю удвох набагато приємніше, ніж поодинці. Так само як і спати на величезному ліжку, вбудованому прямо в скелю. Як, власне, і долати 600 крутих сходинок, що сполучають єдиний порт Санторіні і серце столиці Фіра. На сходах з настанням темряви запалюють ліхтарі, і спуск перетворюється у вогненну річку, що стікає з вершини острова в море.

На загубленому в Егейському морі острові існує традиція, складена сторіччями, проведення весіль. А з минулого сторіччя шлюб, укладений мером Санторіні на веранді якогось розкішного готелю на тлі палаючого заходу, стали визнавати законним у всьому світі. Романтичні церемонії проводять і на палубах старовинних вітрильників, і в затишних залах місцевих ресторанчиків.

Санторіні вночі

А ще сильний магніт для закоханих на Санторіні – унікальна гра світла. Таких заходів сонця, як на вулканічному острові Санторіні, ви не побачите ніде в світі. Вечорами на цьому  вулкані всюди запалюються свічки, і веранди будинків, порівнянні з білими орлиними гніздами, перетворюються в одну величезну залу для глядачів, перед якими розігрується чудове дійство: червона пульсуюча куля повільно скочується за обрій, залишаючи за собою сполохи всіх кольорів веселки.

На замітку туристу

Подорож по маршруту острів Крит – острів Санторіні можна зробити двома засобами – морем або повітрям. Якщо ви не вважаєте себе любителем довгих морських прогулянок, краще орендуйте вертоліт з Криту – у дорозі менше години.

А якщо хочете плисти, замовте квиток на пором висотою з п’ятиповерховий будинок (тільки подумайте, чим зайняти дітей, тому що дорога триває близько чотирьох годин) або швидкохідний катер, що дорожче, але набагато зручніше.

Клімат острова Санторіні характерний для всього Егейського моря – прохолодний влітку і не особливо холодний взимку.

Греція0 comments

Залишити коментар