close x

Друга Венеція у Португалії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

«Друга Венеція» – так називають старе місто Авейру, яке розташовується в Португалії. Навколо даного місця знаходяться соляні копалини, велика кількість дивних пляжних ділянок, мальовничі лагуни. І що дивно, вхід в міську місцевість відрізняється від звичайного. Щоб сюди потрапити, треба подолати шлях по каналу центрального значення.
Цей водний проток проходить практично через все місто. Каналом цілими днями плавають молісейри – місцеві човни, прикрашені різними узорамі.Історія існування Авейру триває з часів Римської імперії. Пізніше, згідно документами старовини, періодом заснування вважається 959 рік. З цього часу і почалося будова і розвиток регіону. Доля була прихильна до даної місцевості і, завдяки тому, що місцеві жителі навчилися методом випарювання отримувати сіль їх вод довколишнього моря, порт став найбагатшим місцем в Европі. До шістнадцятого століття населення Авейру активно займалося ловлею риби. Благо море давало великий улов, здавши який можна було прогодувати себе і своїх близьких.
Aveira05
Але пізніше сильні шторми, які траплялися дуже часто в даній місцевості, дуже сильно нашкодили місцевим мешканцям. З дна раптово зросла піщана дюна величезних розмірів, яка перекрила вихід в море. Через це рибалкам не вдалося продовжити своє рибальське ремесло. Новоутворена закрита лагуна мала небагатий рибний світ. У дев’ятнадцятому столітті, ближче до середини місту вдалося «піднятися з колін». Місцеві власті наказали вирити канал, який зумів об’єднати Лагуну заводь з морем. А створені численні пляжі, розташовані на узбережжі, стали ідеальним місцем для іноземних туристів, які прагнули поніжитися на теплому пісочку, приймаючи сонячні і повітряні ванни. Приїжаючи в Авейру, потрібно дотримуватися місцевих традицій і правил, щоб не злити місцевих жителів.
Aveira01
В даному місті не прийнято, відкрито позіхати і потягатись – цей поступ вважаються поганим тоном. При розмові з португальцем ніколи не будуть зачіпатися проблеми в сім’ї або з дітьми. Ні в якому разі не можна применшувати велич міста, та й усієї країни в цілому. Кожен поважаючий себе житель цього міста шанує своє минуле і ставиться до нього з повагою. І якщо не хочете нанести велику образу аборигенам, ні в якому разі не порівнюй місцевий народ з іспанським. Подібність багато в чому, безумовно, існує, але для португальців таке зауваження образливо.
Aveira02
Наймальовниче місце в Авейру набережна, яка називається Cais dos Botiroes. Свій початок дана пам’ятка бере з перехрестя canal dos Botirões і Сanal de São Roque. Їх берега скріплені красивим мостом, який побудували в 2006 році. Мостова конструкція являє собою коло, діаметр якого двадцять шість метрів. А ширина данної будови становить два метри. І що найцікавіше, виконаний міст з деревного матеріалу. Пройшовши по ньому, ви потрапите на інший берег, де не менше гарно. Перше, що кидається в очі, при прогулянці по набережній Cais dos Botiroes – чудові дивовижні будинки, які стоять гордим строєм уздовж водної протоки. Усі будівлі невеликої висоти – два / три поверхи, але їх унікальність полягає в розфарбовуванні. Ви не знайдете тут одноколірних будинків. Стіни мають яскраво-жовті відтінки, рами пофарбовані в синю фарбу, дах – в червоний. У поєднанні з парасольками яскраво-червоного кольору, які прикрашають літні майданчики, вся набережна створює своєрідну гру палітрою, що піднімає настрій і налаштовує вас на позитив.
Aveira04
Якщо Вам подобається природа? Тоді, відвідавши Авейру, загляньте в природну заповідну зону, яка носить назву Дюнаш-ді-Сан-Жасінти. Даний куточок природи славиться місцевими пляжами, красивими дюнами, лісами, в яких ростуть різні види сосен і акацій. Крім цього ви зможете побачити місцеві водойми, в яких прісна вода. Цілком можливо, що в момент вашого відвідування міграційні птахи прилетять в ці місця, щоб перезимувати. Для них цей заповідник найбільш підходяще місце. Якраз для таких сезонних мешканців і були вириті прісноводні водойми, які носять цікаву назву «Патейра» .У 1937 році в містечку рибалок був відкритий Морський музей, в якому гіди розповідають про місцеві рибалок і про те, яким було їхнє життя в колишні часи. Відвідавши дану культурну будову, ви зможете подивитися експозицію, яка розповість про способи лову риби. А на першому поверсі стоїть дане рибальське судно, на його борт ви спокійно зможете зайти і приставити себе в ролі португальського рибака. Потрапити в Авейру можна з Лісабона по залізниці. Кожен в даному напрямку відправляється потяг, який за дві години довезе вас до місця призначення. Крім цього варіанти ви можете скористатися послугами лісабонської транспортної компанії, однак час у дорозі становить близько трьох годин. Незважаючи на те, що дорога довга, вона не буде нудною, тому що місцевість в Португалії просто казкова.
Aveira06

Європа0 comments

Залишити коментар