close x

Національний парк Секвойя в Каліфорнії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Секвойя Парк – неймовірно красиве і по-справжньому дивовижне місце. Це один з найвідоміших і популярних національних парків США. На території 1635 квадратних кілометрів є практично все, що потрібно для гарного активного або пасивного відпочинку: скелі і гори з пішохідними стежками, струмочки і невеликі озера, кемпінги, стоянки для трейлерів і звичайних машин, розвинена інфраструктура, різноманітний і дуже навіть дикий тваринний світ, ну і, звичайно – справжній, густий, зелений і просто шалено пахучий ліс.

Багато в чому саме заради останнього треба вирушити в Секвойя Парк. Річ у тому, що це найближчий до Лос-Анджелеса справжній ліс зі справжніми великими деревами. Все, що ближче, типу Angeles National Forest або Los Padres National Forest, на ліс в нашому звичайному розумінні, зовсім не схоже. Але Секвойя Парк – абсолютно інша справа. Ну і самі секвої, само собою, стали відмінним доповненням до бажаного у лісі.

парк Секвойя

Напередодні відправлення ми орендували новеньку Toyota Camry Hybrid, щоб зробити свою подорож максимально комфортною та приємною. Вранці в день «Х» ми виїхали на ній по Interstate 5 в напрямку парку. Відстань від Лос-Анджелеса до Секвойя Парку приблизно 240 миль. Дорога прекрасна і дуже мальовнича, по шляху зустрічаються безліч маленьких містечок і вельми автентичних ферм. Після Бейкерсфілда і практично до самого парку їхати доведеться серед нескінченних фруктових полів, на яких вирощують апельсини, лимони, мигдаль, знаменитий каліфорнійський виноград. Чотири години шляху пролітають буквально в одну мить і ось уже він, заповітний довгоочікуваний Секвойя Парк.

парк Секвойя

В’їзд в парк платний: для звичайної машини, незалежно від кількості пасажирів всередині, він коштує $30; для мотоциклістів, велосипедистів або піших подорожніх, пропуск обійдеться в $10. Квиток не разовий, він дійсний протягом 7 днів. При в’їзді вам дають буклет і докладну паперову карту. Це дуже актуально, оскільки інтернет на території Секвойя Парку не працює зовсім, та й іншого зв’язку там теж немає.

парк Секвойя

Головна визначна пам’ятка парку – гігантські секвої, ростуть вони переважно в гаю під назвою Giant Forest. Від в’їзду до неї приблизно годину шляху по вузькій гірській дорозі, яка постійно підіймається вгору.
Втім, перед тим як розповідати про Секвойя, варто зробити кілька уточнень. Річ у тому, що з точки зору біології «секвоя» і «секвоядендрон» – це різні види. Секвої трохи менші та товсті і трохи вищі, виростають до 110 метрів, а діаметр стовбура у них не більше 7 з невеликих метрів. Секвоядендрон – це як раз ті самі гігантські секвої, з яких і складається цей парк і гай. Вони трохи нижче – не вище 95 метрів, але істотно товщі – 11 і більше метрів в діаметрі. Плутанини у всю цю історію додає і той факт, що звичайна секвоя англійською називається redwood, а ось гігантська секвоя або секвоядендрон англійською – просто sequoia. І не дивлячись на те, що гай Giant Forest складається в основному з Секвоядендрон, називати їх для простоти і стислості будемо просто секвоями.

парк Секвойя

Сам гай знаходиться досить високо: від 1800 до 2100 метрів над рівнем моря. І якщо в нижній її частині, там де знаходиться музей парку, можна гуляти і дихати цілком вільно, то у верхній, як раз там, де росте найбільше дерево Генерал Шерман, ходити стежками вгору-вниз було вже важкувато: позначалася висота і менше вміст кисню. Про це, до речі, відвідувачів парку регулярно попереджають таблички, в досить великій кількості розвішані вздовж пішохідних стежок.

парк Секвойя

Взагалі, стежок, як тут заведено говорити, для хайкінга, в парку дуже багато. В одному тільки гаю Giant Forest їх прокладено цілих 64 кілометри. Є й асфальтовані комфортабельні на вигляд, з лавочками по боках, і звичайні без жодних зручностей.
Втім, якщо хочеться справжньої автентики і єднання з природою, ходити можна просто посеред лісу, не звертаючи уваги на стежки. Але, звичайно, тільки на свій страх і ризик.
Секвойя Парк хоч і є досить популярним туристичним місцем, все-таки зберігає в собі справжню дику природу. Тут запросто можна зустріти як нешкідливих білок і бурундуків, так і живність трохи більше: оленів і навіть барибалів. Останні, до речі, не гребують злодійства. Тому керівництво парку настійно рекомендує не залишати без нагляду їжу і завжди закривати вікна автомобіля.

парк Секвойя

США0 comments

Залишити коментар