close x

Севастополь – історія міста-порта

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#big336] Севастополь – місто-порт в Україні, на чорноморському узбережжі Кримського півострова, місто-герой. З грецької назва міста Себастос – “вельмишановний, священний” і поліс – “місто”, а з латинської означає і “найясніше місто”, “імператорське місто”. Севастополь повністю виправдав своє ім’я.
У стародавні часи в околицях Севастополя мешкали племена таврів. У V сторіччі до н. е.. до тутешніх берегів пристали кораблі греків з Гераклеї Понтійської. Грецьке поселення виросло у велике місто Херсонес, і проіснувало до 1475 року. Час розквіту міста припадає на IV-II сторіччя до н.е., йому підпорядковувалися Керкінітіда, Калос Лімен.

З II сторіччя до н.е. втрачає політичну незалежність, звернувшись за допомогою під натиском скіфів до понтійского царя Мітрідату VI Євпатора.

Севастополь

У I сторіччі в місті майже на 200 років, влаштувалися римські гарнізони, щоб забезпечити йому захист від войовничих племен скіфів, згодом він став форпостом Візантійської імперії в Криму. У Херсонесі прийняв мученицьку смерть святий Климент, папа Римський. Київський князь Володимир Святославович, прийняв тут православ’я в 988 році.

Если вы бывали в Севастополе, вам обязательно захочется приехать сюда еще раз. Для этого вам понадобится знать, почем в Севастополе квартиры для отдыха и цены в 2012 году.

Херсон (візантійська назва міста) був розорений військом золотої орди Ногая в 1299 році, а через 100 років військо Едигея спалило місто вщент. У XV сторіччі Крим завоювали війська Османської імперії, і місто спорожніло. На його місці створено державний заповідник Херсонес Таврійський, якому в 1994 році Указом Президента України було надано статус національного закладу культури.

Після прийняття Тавриди до складу Російської імперії, 2 травня 1783 року у пустельну Ахтіарську бухту, від імені колишнього кримськотатарського села Ак-Яр (Білий круча), увійшли кораблі Дніпровської і Азовської флотилій під командуванням віце-адмірала Ф. А. Клокачова. Вже 3 (14) червня матроси заклали будинок командувача Севастопольської ескадри Томаса Меккензі (Фоми Хомича), кузню в Адміралтействі для ремонту вітрильних кораблів, пристань (у майбутньому Графську), і каплицю.

Севастополь

Місто росло швидко завдяки невпинним турботам командувачів Чорноморським флотом Ф. Ф. Ушакова і М. П. Лазарєва. Приморський бульвар і Графська пристань перетворили Севастополь в морську фортецю і прекрасне місто. У 1849 році відкрита Морська бібліотека. Населення Севастополя в 1850 році становило 45046 осіб, з них 32692 – нижні військові чини.

Севастополь виніс дві навали, дві облоги – у Кримській війні 1853-1856 років і у Другій Світовій.

Перша оборона Севастополя, що тривала 349 днів, стала для всього світу прикладом мужності, стійкості та героїзму солдатів і матросів. Сили були не рівними, 62-тисячна поєднана армія Англії, Франції та Туреччини проти 25-ти тисяч моряків і 7-ми тисячного гарнізону міста. Тоді було прийнято рішення про затоплення російських кораблів для перешкодження входу в Севастопольську бухту. Після війни, що закінчилась поразкою, збереглося лише 14 будинків.

Після скасування умов Празької угоди в 1871 році, почалося швидке відродження міста, і до кінця XX сторіччя він стає найбільшим промисловим і торговим центром Криму. 14 травня 1905 відкрита всесвітньо відома панорама “Оборона Севастополя 1854-1855 рр”. А 14 листопада того ж року був піднятий червоний прапор на крейсері “Очаків”, що очолив перше з’єднання кораблів революційного флоту лейтенант П. П. Шмідт. Заколот був придушений, а П.П. Шмідт та інші бунтарі були розстріляні. Після збройного загарбання міста більшовиками і відступу військ Врангеля 15 листопада 1920 у місті встановилася Совєцька влада.

Друга героїчна оборона Севастополя почалася 2 листопада 1941 року, і тривала 250 днів і ночей.
9 травня 1944 року місто звільнено від німецьких загарбників, а 12 травня і мис Херсонес. Після звільнення від гітлерівців з 6400 будинків у Севастополі залишалося 7 напівзруйнованих будівель.

У 1954 році на Історичному бульварі відтворено будинок панорами “Оборона Севастополя 1854-1855 рр”. У 1957 році побудовано нове приміщення міського російського драматичного театру. У 1959 році відкрилася діорама “Штурм Сапун-гори 7 травня 1944 року”. На площі Нахімова в 1964-1967 роки споруджено Меморіал героїчної оборони Севастополя 1941-1942 років. У 1967 році в пам’ять про борців підпілля 1942 – 1944 років відкрито Будинок-музей севастопольських підпільників. У 1965 році Севастополь був удостоєний звання місто-герой. Севастополь сьогодні – найбільший незамерзаючий морський торговельний, рибний порт, промисловий, науково-технічний, рекреаційний і культурно-історичний центр Криму.

Севастополь справедливо називають містом музеєм, близько півтори тисячі історичних, архітектурних та археологічних пам’яток, багато з яких є об’єктами культурної спадщини Криму не підлягають приватизації.

Севастополь. Херсонес

У Севастополі працює чотири музеї: три історичних і один художній, загальна площа музейної території становить 495.0 тис.кв. метрів.
Музейні фонди нараховують 315,3 тис. предметів основного фонду.
За 2010 рік музеї відвідали 1047,6 тис. осіб, з них обслуговано екскурсіями – 20,1 тис. осіб.
Визначні місця Севастополя: Костянтинівська батарея, Михайлівська батарея, Малахов курган, Музей Чорноморського флоту, краєзнавчий музей, 35-а берегова батарея, художній музей ім. М. Крошицького, Севастопольський академічний російський драматичний театр ім. А. В. Луначарського, Драматичний театр ім. Б. А. Лавреньова.

Святині Севастополя: Свято-Володимирський собор – усипальниця адміралів, Херсонеський Свято-Володимирський собор, Петропавлівський собор, Покровський собор, Церква всіх святих, храм святого Миколая на Братському кладовищі – на згадку про загиблих у Кримській війні на Північній стороні, храм каплиця на Сапун горі – пам’ять про війни загиблих під час Другої оборони Севастополя. Монумент Солдат і Матрос на мисі Кришталевий відкрито в травні 2007 року на честь воїнів Другої світової війни.

У Севастополі розташовані популярні місця відпочинку: Акваріум, аквапарк, крита ковзанка, дельфінарій, океанаріум, дитячий парк Лукомор’я, Сад метеликів.

Зацікавленість у туристів також викликають околиці Севастополя: Балаклава, Інкерман, Фіолент, Алсу, Кача, Мис Айя, Ласпі.

Цікаві місця України0 comments

Залишити коментар