close x

Італійське місто Сієна і кінні змагання Паліо

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

В оточенні оливкових гаїв і виноградників долини К’янті розкинулось одне з найкрасивіших міст Тоскани, Сієна. Воно є ідеальним втіленням середньовічного міста. Сієна і Флоренція були давніми суперниками в різних сферах життя, включаючи міське планування й архітектуру, що підстьобувало розвиток міст. Протягом століть жителі Сієни зберігали готичний образ свого міста, придбаний ним між XII і XV століттями. Протягом цього часу творчість Дуччо, братів Лоренцетті і Сімоне Мартіні вплинуло на розвиток італійського та європейського мистецтва.

Площа Кампо
[ad#banner]

Все місто Сієна, побудоване навколо Пьяцца Кампо, замислювалось як творіння мистецтва в єднанні з навколишнім пейзажем. У XIII і XIV століття Сієна процвітала в якості одного з найбільш значних європейських міст, особливий розвиток одержали тут банківська справа та ткацтво. У XIV столітті були зведено велику кількість будівель, в їх числі Собор Сієни, Палаццо Публіко і Кампо.

Сієна. Вид згори

Чорна Смерть 1348 завдала нищівного удару по місту, від чуми вимерло майже три чверті населення. Це, а також подальші політичні заворушення послужили початком драматичного спаду в житті Сієни. Місто перетворилося на сільський ринковий центр, і лише розвиток туризму посприяло згодом поверненню популярності і добробуту Сієні. Дійсно, саме завдяки тому занепаду місто дійшло до нашого часу настільки дивно незміненим, це один з небагатьох міст Тоскани, які зберегли у подібної міри дух та атмосферу середньовіччя.

Площа Кампо в Сієні

Сієна побудована на невеликих пагорбах, це унікальне розташування створює враження, що місто складається з декількох міст. З XIII століття Сієна була розділена на три частини, терції, що сходились на центральній площі. У свою чергу, терції підрозділялися на 17 Конрад, автономних районів, по суті мають статус окремих містечок, кожному привласнений свій прапор і герб із зображенням тварини-покровителя. Такий поділ існує до цих пір, разом з традиціями, які прийшли з далеких віків. Жителі різних контрад здавна змагаються один з одним, а відданість своїй контрад досягає часом фанатизму.

Кафедральний собор в Сієні

Кінні змагання Паліо

Основна подія, при якому суперництво районів досягає свого піку – це проходять в Сієні 2 липня і 16 серпня щорічні кінні змагання, Паліо. Для кожної гонки відбираються представники від десяти контрад, змагання проводяться на Пьяцца Кампо, спеціально засипаній з такої нагоди піском. Паліо щоразу збирає величезні натовпи народу, як місцевих жителів, так і туристів, це своєрідна візитна картка міста.

Кінні змагання Паліо В Сієні

У багатьох місцях Сієни рух автотранспорту заборонено, це додає прогулянкам містом надзвичайний смак і задоволення, навіть коли місто наповнене туристами. Пьяцца Кампо – центральне місце, від якого починається більшість туристичних маршрутів. Це видовищне простір у формі черепашки розділене на дев’ять сегментів, відсилаючи нас у часи розквіту Сієни, коли містом правила Рада Дев’яти.

Кінні змагання Паліо В Сієні

 

Кінні змагання Паліо В Сієні

У Сієні також розміщується один з найстаріших університетів Європи, це гарантує особливу студентську атмосферу протягом усього навчального року. На додаток до живої обстановки вулиць і площ місто пропонує своїм жителям і відвідувачам багато культурних подій, концертів, кіно, театральних вистав і широкий вибір спортивних видів діяльності. На огляд і знайомство з містом не вистачить одного дня, тут, безсумнівно, варто затриматися подовше.

[ad#banner]

Мапа італійського міста Сієна

Мапа Сієни

Італія0 comments

Залишити коментар