close x

Собор Святого Віта, Прага

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Собор Святого Віта з його високими шпилями видно з усіх частин Праги. Це один з найкрасивіших готичних соборів Європи. Будівництво колосальної споруди почалося ще в 1344 році, і не було закінчено аж до 20-го сторіччя.

Собор Святого Віта
Будівництво готичного собору було розпочато в листопаді 1344 року. Покровителями собору стали архієпископ Ернест і король Чехії Карл IV. Собор Святого Віта проектувався, як місце коронації, скарбниця і родинний склеп. Зараз це сама пізнавана визначна пам’ятка Праги, поруч із такими шедеврами як Карлів міст і Астрономічний годинник.

Знайдіть для себе на сайті Royal Voyage авиа тур в Прагу з включеними ексурсіями, щоб побачити все на власні очі.

Собор Святого Віта

Першим архітектором був обраний Маттіас, який спроектував план собору в стилі французької готики, з перехідною базилікою і трансептом. На жаль, Маттіас дожив лише до завершення будівництва галереї і аркад.

Собор Святого Віта

За будівництво взявся молодий 23-річний німецький архітектор Петер Парлера. Він працював як за планом Маттіаса, так і використовував власні ідеї, зокрема реалізував свої задумки і створив унікальний звід у вигляді подвійних діагональних балок.

Собор Святого Віта

Петер попутно працював і над будівництвом Карлового мосту, і над низкою інших церков Праги. Після смерті архітектора були добудовані тільки хор і, частково, трансепт. За роботу взялися сини Парлера, якого змінив чех Майстер Петрілк. Спільними зусиллями вони добудували величезну вежу і південну частину собору.

Собор Святого Віта

Наступні кілька століть були періодом застою у будівництві, за численних воєн і фінансових негараздів. Рідкісні спроби добудувати споруду внесли в загальний ансамбль готичного собору елементи бароко.

Собор Святого Віта

Остаточна програма добудови собору Святого Віта була представлена лише в 1844 році. Під керівництвом архітектора Йозефа Краннера був відновлений інтер’єр, були ліквідовані елементи бароко. Західна сторона була побудована в класичному готичному стилі.

Собор Святого Віта

Надалі були залучені ще ряд архітекторів і декораторів. У 1920 році були декоровані вікна собору і, нарешті, після 600 років будівництва, собор Святого Віта був добудований.

Собор Святого Віта

Довжина головного нефа становить 124 метра, а висота Великої південній вежі – 96,5 метра. Портали кафедрального собору прикрашені безліччю скульптур, а так само кам’яних і бронзових рельєфів.

Собор Святого Віта

Собор Святого Віта

кафедра собору

Чехія0 comments

Залишити коментар