close x

Подорожуємо до Стокгольму, Швеція

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Найбільшим і одним із найкрасивіших міст Швеції є Стокгольм. Прибути в столицю Швеції можна різними дорогами. Можна, звичайно, і на літаку, але більш захоплююча і логічніша подорож морським дорогою.

Логічніше, оскільки саме ця дорога привела до виникнення міста. Згідно з легендою, у древніх вікінгів існував звичай, пов’язаний з вибором місця для майбутнього поселення: на воду опускали колоду і слідували за нею, де воно приб’ється до берега, там і можна селитися. Принаймні, вважається, що із Стокгольмом сталося саме так.

Можна назвати і інші причини вибору цього варіанту подорожі. Наприклад, побачити місто з боку моря. Гідне видовище, особливо при першому знайомстві. І, нарешті, причина банальна – зручно і вельми економно (особливо, якщо не в пік туристичного сезону). До речі, щодо економії – туристи зі Львову, Києва та інших українських міст можуть купити гарячі путівки на круїз до Балтійських країн і на власні очі побачити Стокгольм з моря.

Стокгольм з моря

Якщо пройти повз знамениту на весь світ своїми Нобелівськими банкетами будівлю міської Ратуші Стокгольма, розташованої на березі озера Меларен і поглибитися углиб міських кварталів острова Кунгсхолмен, то можна знайти величезну потужну будівлю ще однієї міської Ратуші, в якій зараз розміщується окружний суд Стокгольма.

Міська ратуша Стокгольму

Обидві Ратуші Стокгольма будувалися в один час, після закінчення архітектурного конкурсу, в якому обидва проекти стали переможцями, але будівля цієї ратуші, побудована архітектором Карлом Вестманом (Carl Westman), відкрила свої двері в 1915 році, на вісім років раніше конкурента.

Розташована не в найвдалішому для архітектурного втілення місці, в низині, будівля в стилі національного романтизму нагадує величний середньовічний замок. Величезна скульптура Закон і Порядок розташована над центральним входом прикрашає основу башти. Відповідно до вимог стилю інтер’єри будівлі прикрашені багатою обробкою: скульптурами, настінними і стельовими розписами.

Міський суд Стокгольму

Пройшовши два квартали від Міської Ратуші Стокгольма можна набрести на старовинну церкву Ульріки Елеонори (Ulrika Eleonora kyrka), відомішу як приходська церква Королівського острову (Kungsholms kyrka). Будівництво цієї церкви було почате в 1673 році після щедрого пожертвування короля Карла ІІ, автором проекту став архітектор Mathias Spieler.

Якщо відбитися від зовсім туристичних стежок, то часто можна знайти безліч цікавого в будь-якому місті. Наприклад, в районі Östermalm, у північній його частині, можна виявити незвичайне для Стокгольма місце — квартал, архітектура якого нагадує старі райони Лондона.

На самому початку 20-го століття, шведських художників і архітекторів потягнуло на любов до батьківщини, вивчення її естетики і культури. Вся ця любов вилилася в безліч витворів мистецтва і архітектури, у тому числі і цей житловий квартал. Національний романтизм — от як називається це явище. Цеглина, вапняк, червоні двосхилі дахи із слуховими вікнами — ось так бачили свою батьківщину шведські архітектори.
Побувати в Стокгольмі і не заглянути в сад (музей) скульптур Міллеса – це з рук геть як неввічливо по відношенню до гостинних шведів. Проектуючи тераси музею, що збігають майже до самого моря, обдумуючи розташування і послідовність скульптур, художник намагався показати свою концепцію світу. У нім представлені скульптури з явних нахилом в минуле людства, в античні часи, і в самобутню історію Швеції епохи вікінгів, епосів.

Сад Мілеса

А приїжджати сюди краще в другій половині дня, ближче до заходу. Розраховуючи, що саме тут буде підсумок вашого насиченого дня в Стокгольмі. Вже не треба нікуди квапитися, метушитися. Можна розслабити і вдихнути повними грудьми морське повітря з домішкою запаху сосен і кипарисів, які химерним чином висадив тут майстер.

Європа0 comments

Залишити коментар