close x

Відпочинок з дітьми: як не перетворити подорож у кошмар

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Дені Байсаров, син Крістіни Орбакайте, з самого раннього віку проводить літо в Майамі або Іспанії; Олег Газманов відправився з дітьми на Мальдіви, а дочка Ольги Кабо – на Лазурний берег – такими повідомленнями кожне літо рясніє світська хроніка друкованих видань.

Відпочинок з дітьми на морі

Повноцінний відпочинок з дітьми в даний час доступний не тільки зіркам шоу-бізнесу, і, якщо його розпланувати і продумати, подорож може стати по-справжньому незабутньою.

Куди, коли і на чому?

Головне питання, що стоїть перед батьками – куди їхати? Вибір турів і напрямків просто величезний – відпочинок пляжний, екскурсійний, розважальний, шоп-тури та інші види задоволення. Проте подорож з дитиною зобов’язує орієнтуватися в першу чергу на її зручність і безпеку.

[ad#box]Відразу повинні бути виключені зі списку аналізованих напрямків ті курорти, дорога до яких занадто довга і незручна – наприклад, Таїланд. Крім того, потрібно пам’ятати про те, що різка зміна клімату протипоказана дитячому організму – не варто їхати в морські країни взимку з Сибіру. Як не слід вибирати для подорожі спекотні місяці (наприклад, оптимальна погода на середземноморських курортах – у вересні і на початку жовтня).

Не менш важливо і наявність у вибраному готелі необхідної інфраструктури: для малюків – це спеціальні стільчики для годування, дитяче меню, лікар при готелі; для старших дітей – анімація та дитячий басейн; для школярів – цікаві напрями для екскурсій і можливості для розваг. Особливу увагу варто звернути на море (його чистоту, відсутність коралів і медуз) і пляж (краще, якщо це буде пісок з пологим заходом в морі).

Найзручніший варіант транспорту – звичайно, літак (якщо переліт не надто довгий). Для подорожі з дітьми на Кавказ або в Крим може підійти і автомобіль – але лише з умовою регулярних зупинок. А ось поїзд і автобус переносяться дітьми важко, та й у дотриманні необхідних гігієнічних умов у цьому разі впевненості немає.

Все своє ношу з собою

З вибором місця майбутнього відпочинку з дітьми підготовка до подорожі тільки починається. У першу чергу, необхідно проконсультуватися з педіатром або лікарями-фахівцями з приводу можливих протипоказань (це можуть бути хронічні захворювання, алергія і так далі). Дуже важлива наявність необхідних щеплень, особливо при подорожі в екзотичну країну (яке скоїли, наприклад, Тетяна Лазарєва і Михайло Шац, вирушивши з дітьми до В’єтнаму).

Складання списку речей, підготовка необхідних документів – наступний етап. При цьому слід отримати максимально докладну інформацію про інфраструктуру готелю або навколишнього його району: чи можна там придбати звичне для дитини дитяче харчування і підгузники (якщо мова йде про зовсім маленькому мандрівника), чи далеко знаходиться магазин, в якому продається бутильована вода (або її доставка кімнати входить у вартість путівки), і так далі.

Обов’язкові речі для подорожі з дітьми – кілька комплектів змінного одягу, аптечка, звичні для дитини іграшки та книжки (як правило, діти консервативні в своїх звичках), сонцезахисний крем, призначений спеціально для дитячої шкіри, головний убір, іноді – коляска (якщо обраний готель не пропонує власні «засоби пересування»).

Завжди напоготові

Посадка в літак – зовсім не привід розслабитися і повністю віддатися насолоді майбутнім відпочинком. Навпаки, з цього моменту батьки повинні кожну хвилину пам’ятати, що разом з ними подорожує маленький чоловічок, якому дуже необхідна турбота і невсипуща увага в нових, незвичних умовах.

Базові рекомендації прості і всім відомі (правда, дотримуються вони далеко не завжди):

  • Перебування на сонці в період з одинадцяти до сімнадцяти годин дуже небезпечно не лише для малюків, а й для дорослих.
  • Навіть у безпечні годинник рекомендується закривати плечі, спину та голову дитини, особливо в перші дні відпочинку.
    Не варто купувати на ринках і в магазинах очищені овочі та фрукти, годувати дитину незнайомою їжею, вживати воду з-під крана.
  • Звикати до моря малюк повинен поступово, починаючи з декількох хвилин. При відсутності у нього бажання йти в море почати знайомство з водою можна з дитячого басейну.
  • Не можна залишати дитину без догляду в басейні або на дитячому майданчику, обладнаної гойдалками, драбинами і горами.

Відпочинок з дітьми потрібно сприймати не як важке випробування, а як можливість зміцнити здоров’я малюка, подарувати йому нові враження, провести з ним багато часу. Продумана і планомірна підготовка забезпечить лише позитивні емоції і відсутність неприємностей.

Відпочинок0 comments

Залишити коментар