close x

Зоряне небо під землею – печера світлячків в Новій Зеландії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Печеру світлячків Вайтомо в Новій Зеландії називають справжнім дивом природи. І це не випадково: це єдине на нашій планеті підземне утворення такого роду.
Тут, під землею, можна спостерігати справді незвичайне видовище. Під склепінням печери живуть грибні комарики Arachnocampa Luminosa, яких налічується мільйони. Їх колонії мерехтять в темряві смарагдово-блакитним світлом. Завдяки цьому під землею можна спостерігати справжнє диво – мільйони світних зірочок в темряві.

Зоряне небо під землею: печера світлячків в Новій Зеландії

Таке видовище уже багато років приваблює мільйони туристів з усього світу. Крапки, що світяться нагадують гірлянди, до яких можна доторкнутися – і немов доторкнутися рукою до дивної казки.
У цих місцях здавна жили представники народу маорі. Вони і дали назву печері – Вайтомо. Мовою маорі “вай” означає “вода”, “Томо” – “отвір”. Але багато століть в печери ніхто не запливав. Вважається, що маорі боялися проникати в морок цих печер.
Зоряне небо під землею: печера світлячків в Новій Зеландії

Однак загадкова печера з кожним роком будила в людях все більше цікавості. Вперше дослідницька експедиція вирушила туди в 1887 році. Організована вона була вождем маорі Тані Тіорану і англійським дослідником природи Фредом Мейсом. Звичайно, здивування учасників експедиції від побаченого не було меж. Згодом Тані Тінорау став першим гідом, який знайомив прибуваючих до Нової Зеландії гостей з цим дивом.
Зоряне небо під землею: печера світлячків в Новій Зеландії

З цього ж часу почалася боротьба між офіційною владою Нової Зеландії і племенами маорі за право володіння цим унікальним місцем. В результаті в 1904 році печера була визнана державною власністю із застереженням, що вождь племені буде отримувати відсотки від платних відвідин печери, як першовідкривач.
У перші ж роки після відкриття до цього чуда природи кинулися вчені з усього світу, щоб досліджувати явище і розкрити таємницю цього воістину чарівного світіння. Їх потік не вичерпується досі, тим більше що версії щодо того, чому саме виникає це явище, розходяться.
Зоряне небо під землею: печера світлячків в Новій Зеландії

Зоряне небо під землею: печера світлячків в Новій Зеландії

Австралія0 comments

Залишити коментар