close x

Національні парки США. Йеллоустоун. Фото

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Однім з найкрасивіших, але в той же час – найбільш небезпечних місць на планеті Земля є Єллоустоунський національний парк, розташований на території штатів Вайомінг, Монтана та Айдахо (США). Лише за останнє десятиріччя про це місце було знято кілька сотень документальних і художніх фільмів, в числі яких і хіт – «2012» Роланда Емеріха. Єллоустоун – місцевість неймовірно мальовнича, але під термальними озерами та гейзерами, що б’ють в повітря, знаходиться справжня бомба уповільненої дії.

Парк Єллоустоун

Єллоустоун отримав статус національного парку в далекому 1872 році, а в 1978 він був внесений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Станом на 2010 рік цей національний парк є одним з найбільш популярних серед туристів місць на території Сполучених Штатів Америки – вже зараз Єллоустоунський національний парк щорічно відвідує близько 3 мільйони чоловік, причому з кожним роком ця цифра продовжує зростати.

[ad#box]Переважно парк розташовується у Вайомінгу – частка цього штату в загальній території Єллоустоун становить порядку 96%. Розміри ж цього природного шедевру складають 102 кілометри з півночі на південь і 87 кілометрів зі сходу на захід. Таким чином, загальна площа національного парку дорівнює близько 900 тисяч гектарів!

Саме у цьому національному парку розташоване найбільше високогірне озеро у всій Північній Америці – це однойменне озеро Єллоустоун, площа якого становить близько 350 кв. км, берегова лінія досягає 177 км, а максимальна глибина – більше 120 метрів. Це озеро разом з іншими водоймами Єллоустоунського національного парку займає близько 5% загальної його території. Ще однією дуже важливою водоймою парку є річка Снейк, яка є найбільшою притокою всесвітньо відомої річки Колорадо. Проте куди більш істотною є частка лісів у Єллоустоун – вона становить близько 80% від загальної території парку.

Ведмеді в парку

Середня висота Єллоустоунського національного парку становить близько 2400 метрів над рівнем моря, в той час як вища точка Єллоустоун, Орлиний пік, розташована на висоті 3462 метри. Велика кількість води та гірських хребтів обумовило утворення чималої кількості водоспадів на території національного парку. Загальна кількість водоспадів, висота яких перевищує 4,5 метра, становить 290, причому найвищим з них є Нижній Водоспад, розташований на річці Єллоустоун – його висота дорівнює 94 метрам.

парк Єллоустоун

Національний парк Єллоустоун настільки великий, що безпосередньо по його території прокладені основні туристичні маршрути. Так зване “Велике кільце” являє собою комплекс асфальтованих доріг завдовжки 225 кілометрів – саме ці дороги ведуть до самих визначних місць парку.

Єллоустоунський національний парк — є найбільш активне з вулканічної точки зору місце у всьому світі. Саме тут розташована Єллоустоунська вулканічна кальдера, що отримала неофіційну назву “надвулкан”. У цьому вулкані і криється найбільш реальна загроза людству, оскільки в разі його виверження клуби вулканічного попелу можуть на кілька років затулити Землю від Сонця, створивши несприятливі умови для людського життя на всій планеті.

парк Єллоустоун

І найбільше лякає той факт, що останнім часом висота Єллоустоунського національного парку стрімко збільшується (можливо, він підіймається над потоком лави), а підземні процеси з кожним роком лякаюче активізуються. Крім того, за оцінками фахівців, серйозні виверження супервулкану відбуваються приблизно раз в 600 000 років, в той час як Єллоустоун не вивергався вже близько 640 000 років!

Чи станемо ми свідками настільки страхітливої краси, як виверження найпотужнішого в світі вулкану – людству поки не відомо.

Фото Єллоустоуну

США0 comments

Залишити коментар