close x

Замки Закарпаття: таємнича Україна

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Для того, щоб поринути в лабіринти минулого та романтичних таємниць, не обов’язково вирушати в далекі подорожі за кордон. Замки Закарпаття – це окремий малозвіданий світ всередині нашої країни. Ми пропонуємо вам автобусну екскурсію до Австрійського замку Фрідріха Шенборна, замку «Паланок» Угорських Королів та замку Сент-Міклош (Святого Миколая). Насолоджуючись чистим повітрям і неймовірними краєвидами, учасники екскурсії послухають розповіді гіда, що перенесуть їх на багато століть назад.

Замок Паланок в Мукачеве

Замок Паланок в Мукачеве – це перлина військової архітектури. Вік цієї пам’ятки достеменно невідомий, перші згадки про неї можна знайти ще в літописах ІХ століття. З першого погляду на старовинні башти, що гордо височіють на самотній горі, стає зрозуміло, що замок зазнав багатьох потрясінь: штурмів й облог ворога, бунтів. В різний час його господарями були королівські та князівські сім’ї, угорські повстанці та австрійські завойовники.

Одна з найяскравіших сторінок життя замку Паланок – перебування в статусі офіційної столиці Трансільванії. В 1705 році сюди було перенесено монетний двір та розташовано головний стратегічний пункт угорських оборонців проти австрійського гніту. Але навіть мури Паланку не витримали ворожого натиску і вже в 1711 він став власністю австрійської корони.

Замок Паланок в Мукачеве

Замок Паланок в Мукачеве

Замок Паланок в Мукачеве

Замок Паланок в Мукачеве

В кінці XVIII століття цей Мукачівський замок перетворився на політичну в’язницю про суровий режим якої ходили легенди. В цей час в його стінах трапилася пожежа, що знищила всі дерев’яні конструкції всередині. Сьогодні замок повністю відреставрований, це справжній музейний комплекс з картинною галерею, художніми виставками та кав’ярнями.

Замок Сент-Міклош

В Чінадієво розташований інший таємничий замок Сент-Міклош (Святий Миколай). Побудований в середині XV століття, він довгий час змінював своїх власників, що розбудовували або, навпаки, руйнували будівлю. Зараз замок перебуває у власності закарпатського митця Йосипа Бартоша, що взяв за мету відновити його унікальний історичний дух. Сент-Міклош – це пам’ятка людської самопожертви та мужності. Адже в кінці XVII, його володарка – угорська княгиня Ілона Зріні 3 роки тримала облогу Габсбургів!

В стінах фортеці вже традиційним стало освідчення та присягання в коханні. Навіть її нинішній господар уклав шлюб зі своєю обраницею в цьому чудовому місці, перетворивши його на справжню резиденцію кохання.

Замок Сент-Міклош

Замок Сент-Міклош

Замок Сент-Міклош

Замок Фрідріха Шенборна

Замок Фрідріха Шенборна – це ще одна пам’ятка архітектури, що була зведена найкращими європейськими майстрами за замовленням австрійського графа в 1890 році. До речі, це чи не єдина з усіх подібних будівель на Україні, що залишилася абсолютно незмінною з моменту створення. Відвідувачам буде цікаво послухати захоплюючу історію про ревнивого графа, знищення баштового годинника та незвичайну помсту за зраду дружини.

План будівлі складається з символів: 365 вікон – кількість днів в році, 52 кімнати – кількість тижнів, 12 вхідних дверей символізують кожен місяць. Численні башти, декоративні вітражі, ліпнини та флюгери нікого не залишать байдужими. Поряд з замком розташоване невеличке озеро та унікальний дендропарк з рідкісними рослинами.

Замок Фрідріха Шенборна

Замок Фрідріха Шенборна

Замок Фрідріха Шенборна

Подорож замками Закарпаття неодмінно стане одним з найяскравішим епізодів в вашій скарбничці спогадів!

Цікаві місця України1 comment

One Comment
  1. Світлана коментує:

    Дякую за цікаві факти та корисну інформацію.
    Молодці!

Залишити коментар