close x

Норвегія. Казкова країна фіордів

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Норвегія – країна, що займає перше місце в світі за рівнем прибутків на душу населення. Однак головне багатство цієї північної держави, що розташувана на Скандинавському півострові, не обчислюється грошовими знаками, адже Норвегія славетна своєю природою. І лише в “енну чергу”, кажучи про цю країну, варто згадувати про нафту й інші копалини, яких тут вдосталь. Норвегія відома у всьому світі, в першу чергу, своїми фіордами. Ці незвичайні природні пам’ятки є неймовірної краси затоки, оточені скелястими берегами. Усе узбережжя країни буквально порізане фіордами.

Норвегія

Фіорди оспівували у своїх сагах ще вікінги. Утворилися ж вони під час останнього льодовикового періоду. Кожен з цих фіордів унікальний і по-своєму привабливий, а багато хто має дуже довгу і насичену історію.

[ad#box]Щоб не бути голослівними, згадаємо, що, наприклад, Гейрангерфьорд – місце, де переважають високі і дуже мальовничі водоспади. Согнефьорд – найдовший фьорд в Європі і другий за довжиною на планеті. Прилеглі до Хардангерфьорд прекрасні фруктові сади навесні перетворюються в кольорову фантасмагорію, а над Люсефьордом згори нависає скеля Пулпіт Рок, з якої відкривається захоплюючий подих краєвид. Любителі ж адреналіну можуть підійти до самого краю скелі, висота якої складає 604 метри. Дуже довго можна продовжувати цей список, і все одно ми пропустимо багато цікавого і неповторного.

Норвегія

Відправним пунктом для мандрівника, охочого відвідати норвезькі фіорди, стане місто Берген. Цей норвезьке місто зручне тим, що знаходиться у вигідному географічному положенні і пов’язане транспортними шляхами з багатьма фіордами Південної Норвегії. Однак не поспішайте полишати це місце, якщо вже сюди прибули, адже тут є дуже багато цікавого, наприклад, місцева пристань або гірська канатна дорога. Крім того, в Бергені ви можете скористатися послугами берегового лайнеру.

Норвегія

Якщо рухатися звідси на південь, перед очима постануть невеликі акуратні будиночки, пляжі і поля Комуни Ставангер. На території Норвегії між містечками Ставангер і Хеугесунн можна зустріте безліч цікавих фіордів, в глибині яких можна наткнутися на затишні бухти та невеликі острівці. Не можна вигадати кращого місця для поїздки на катері або човні. Не менш цікавою буде і подорож по Норвегії на автомобілі, особливо, якщо відсторонитися від нових великих трас і скористатись старими маршрутами.

Норвегія

Не варто думати, що такі розваги по кишені лише багатіям – практично будь-яка людина середнього достатку може дозволити собі круїз на місцевому лайнері або поромі. Наприклад, півторагодинний круїз уздовж Согнефьорда обійдеться всього лише в 35 євро.

У Норвегії в цій місцевості міста розташовані досить далеко один від одного, тому люди не завадять вам побути на самоті з природою. Тут можна цілу добу об’їжджати на велосипеді старі гірські дороги і не зустріти жодного транспортного засобу. Крім класичної морської подорожі, туристам пропонують ще й екстремальний спорт, наприклад, рафтинг, а також захоплюючі багатоденні піші тури.

Норвегія

Найбільш сприятливий час для відвідування норвезьких фіордів – це період з березня по вересень, коли в південно-західній частині країни встановлюється м’яка тепла погода. Існує помилковий стереотип про те, що в Норвегії суворий клімат, але це не так. Кліматичні умови тут м’якші, ніж, наприклад, в прибалтійській Естонії або ближчій нам Чорногорії. Хоча в Арктичній Норвегії умови значно суворіші південних, але тут теж є безліч фіордів, ефект від особистого відвідування яких підсилюють білі ночі та легендарне північне сяйво.

[ad#banner]

Достатньо один раз в житті поглянути на норвезькі фіорди, щоб переконатися в тому, що вони просто створені для об’єктивів фотоапаратів і камер.

Норвегія0 comments

Залишити коментар