close x

Найвищі гори на Землі

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


Гора – це опукла форма рельєфу з добре вираженою вершиною, підніжжям та схилами, що височіє над навколишньою місцевістю на висоту більше 200 м.
Зробимо цікаву віртуальну подорож по всіх шести материках в пошуку найвищих гірських вершин планети.

 1. Отже, першим номером у нашому списку будуть найвищі гори в світі – Гімалаї, з самою найвищою горою – Еверест (8848 м). Жителі Тибету називають її Джомолунгма, а непальці – Сагарматха.

  Еверест

 2. Гора Аконкагуа. Це найвища гірська вершина Південноамериканських Анд. Висота Аконкагуа – 6962 м. Також ця гора є найвищим згаслим вулканом на нашій планеті. Туман, який ви бачите знизу на фотографії, насправді є гігантським сніжним вихором.

  Аконкагуа

 3. На третьому місці розташувалася гора Мак-Кінлі, яка знаходиться в Північній Америці. Висота цього гірського велетня, який входить до списку найвищих гір планети – 6194 м.

  гора Мак-Кінлі

 4. Наступна сніжна гірська вершина розташувалася у спекотній Африці. Кіліманджаро піднімається на 5895 м. над рівнем моря, і є найвищою точкою Африканського континенту. Піднімаючись на цю гору можна побачити дійсно фантастичні і контрастні пейзажі. На жаль, через глобальне потепління сніжна шапка гори стрімко тане.

  Кіліманджаро

  Кіліманджаро

 5. Між Чорним і Каспійським морями на південних кордонах Росії розташовані величні Кавказькі гори. Найвища вершина – гора Ельбрус (5642 м), є найвищою горою Росії. Вона є конусом згаслого вулкана і в своїй вищій точці має висоту 5642 м. Вражаюча панорама білих снігів і хмарної пелени відкриється перед очима того, кому пощастило опинитися на вершині цієї гори. Ця гора “двоголова” – її друга вершина всього на 21 м нижча за першу.

  Ельбрус

 6. Закута в крижану броню Антарктида теж має своїх гарних велетнів. Масив Вінсон, який був відкритий в середині минулого століття, піднімається у висоту на 4892 м.

  Масив Вінсон

 7. Завершує список найвищих гір планети найвища точка Австралії та Океанії, яка знаходиться на острові Нова Гвінея – гора Пунчак-Джая (5030 м). На відрогах цієї гори знаходяться найбільші світові мідні та золоті копальні.

  Пунчак-Джая

ТОП 101 comment

One Comment
 1. Сергій коментує:

  Я дуже люблю високі гори, але мені страшно на них залазити. Господь вас дуже сильно і я ВІРУЮ!!!

Залишити коментар