close x

Флоренція, Італія.

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Назва Флоренції переводиться як «квітуча» – це найкрасивіше місце Італії, яке є колискою Відродження і справжньою скарбницею мистецтва. Перші думки, коли ходиш по вулицям Флоренції: яким чином в Італії змогли зберегти давнину так, що в ній зручно жити. У всіх містах Італії все збереглося так, як і більше тисячі років тому.
Знайомство почнемо з надзвичайно витонченого і в той час величного собору Санта Марія дель Фльоре, четвертого по розмірам в світі. Італійці його ще називають Собором квітки. Це його побачивши Стендаль втратив дар мови і не розмовляв три дні. Тепер це називається «синдром Стендаля». Саме примітне в соборі – це купол, виконаний Брунелеске, роботи над яким тривали вісімнадцять років.

собор Санта Марія дель Фьоре

собор Санта Марія дель Фьоре

собор Санта Марія дель Фьоре

собор Санта Марія дель Фьоре

собор Санта Марія дель Фьоре

Далі направляємося в самий справжній музей під відкритим небом, на площу Синьйорії. Вигляд, яким ми можемо побачити сьогодні, площа почала приймати приблизно з 1268 року. Тут можна полюбуватися 4-рьох метровою статуєю Давида, Казімо і Медічі на коні, фонтаном «Нептуна» та іншими витворами мистецтва.

площа Синьйорії, Флоренція

площа Синьйорії, Флоренція

В шістнадцятому столітті на площі для проведення розглядів цивільних і комерційних справ був побудований торговий Суд. Це місце стало центром політичних подій і життя Республіки Флоренція.
Що обов’язково потрібно зробити у Флоренції: побачити знамениті твори Ботічеллі, Леонардо да Вінчі, Рафаеля, сфотографувати Понте-Векьо – самий древній міст і єдиний, який зберіг свій первісний вигляд, потерти блискуче рильце фонтана-поросяти і по традиції положити в його рот монетку, загадавши бажання.

міст у Флоренції

міст у Флоренції

Далеко не всі туристи знають про старовинну флорентійську аптеку, яка знаходиться поряд з церквою Санта Марія Новелла. Це місце просто казкове, адже на одній території розташовані і аптека, і парфумерія і лікувальне зілля.
Аптека була організована при монастирі монахами домініканцями в 1221 році. Вони вирощували цілющі рослини безпосередньо в монастирському саду, після дозрівання виготовляли різноманітні лікувальні препарати. Через десятки років їх асортимент став значно ширший, а саме виготовлялись помади, бальзами, рожева вода, мило і багато інших ароматно-медичних продуктів.
Це не просто аптека – тут досі варять зілля, наприклад, для багатства і любові в домі, китайські еліксири, настойки на травах, які допомагають контролювати істеричні припадки, бальзами для ополіскування роту. Середньовічні рецепти монахів, які винайшли есенції, лосьйони і духи тримаються під великим секретом.

Набережна у Флоренції

будинки над водою

В самому центрі Флоренції, на площі Республіки з 1846 року чекає на своїх відвідувачів кафе «Paszkowski». Стартувавши як пивна, заклад в результаті реформувався в кофейню і став одним із місць де збирались поети і художники початку двадцятого сторіччя. Під час Другої Світової війни кафе продовжувало працювати і далі стало свідком наростаючого туристичного буму. В теплі вечори можна насолодитися джазовими імпровізаціями на відкритій терасі, а в дощовий осінній в затишному барі і зігрітися за чашкою чаю з дивовижними тістечками…

Італія0 comments

Залишити коментар