close x

Фантастичне місто Женева у Швейцарії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Женева – це місто стереотипів. Зруйнувати їх можна тільки приїхавши сюди особисто. Так, тут повно грошей, фондю, шоколаду та годин. Але Женева також славиться своїм культурним розмаїттям і креативом, особливо, якщо мова йде про такі райони, як Гроти або Каруж. Женева, як і раніше є столицею світової дипломатії, в якій засідають такі організації, як Організація Об’єднаних Націй та Червоний Хрест. Фахівці зі світу науки збираються тут же, щоб розгадати найбільші наукові таємниці нашого часу в найбільшому дослідному центрі під назвою ЦЕРН. Місто впевнено дивиться в майбутнє, дбайливо зберігаючи своє надзвичайно багате минуле. Що ж, давайте поговоримо про кращі пам’ятки цього розкішного міста трохи більш докладно.

Озеро Женева

Найбільше озеро Центральної Європи привносить в центр міста неповторний  дух Альп. Багато хто прагне потрапити сюди і насолодитися ним повною мірою, і найпростіший спосіб зробити це – орендувати морське судно на набережній у Genève-Mt-Blanc. Простір для вибору тут величезний: ви можете просто відправитися вплав на іншу частину міста, а можете зважитися на справжній тригодинної круїз в Лозанну. Краса цього озера вплинула і на облаштування самого міста – наприклад, його чудовий променад був викладений уздовж берега, ще в середині XIX століття. Поруч з водою розташовані набережні з деревами, розкішними будинками і безтурботними парками, такими як Eaux-Vives, Jardin Anglais, Perle du Lac або Mon Repos. Адреса: Lake Geneva, Швейцарія.
lake-Geneva

Фонтан Же-До

У самому центрі міста, там, де Рона починає свій шлях у Францію, розташована чудова женевська «гавань» (La Rade de Genève). Тут, в кінці довгої пристані, знаходиться пам’ятка, відома на весь світ. Jet d’Eau – це рукотворний фонтан, що перекачує п’ятсот літрів води в секунду, який б’є вгору на висоту до 140 метрів. Якщо ви хочете поглянути на це диво з більш близької відстані, то майте на увазі, що шлейф води дуже чутливий до вітру, і вас може легко облити водою. Фонтан з’явився на своєму нинішньому місці в 1951 році і спочатку мав важливе практичне застосування: його вперше запустили в 1886 році для безперебійної роботи місцевої гідроелектростанції. Місцевим жителям настільки сподобалося нове «видовище», що в підсумку фонтан перетворився на визначну пам’ятку. Адреса: Jet d’Eau, Quai Gustave-Ador, Женева, Швейцарія.
Fountain

Собор Сен-П’єр (Женевський собор)

Собор Сен-П’єр – це одне з тих місць, за відвідуванням яких можна легко провести весь день. За неокласичним фасадом ховається архітектура, яка відноситься до XII століття. З 1541 року тут жив працював Жан Кальвін, і сьогодні його особиста крісло виглядає так, ніби він тільки що встав і пішов в сусідню кімнату. Собор був побудований на місці набагато більш старих будівель, серед яких навіть була базиліка IV століття. Останки цих древніх споруд можна побачити своїми очима під землею – там знаходиться цікавий археологічний музей. Ви також можете піднятися на вежі собору, щоб отримати чудовий вид на Альпи, Юру і Женеву на тлі озера: південна оглядовий знаходиться під відкритим небом, а північна розташована в закритому приміщенні і краще підходить для туристів, що приїжджають в зимовий час. Адреса: St Pierre Cathedral, Place du Bourg-de-Four 24, 1204 Genève, Швейцарія.
Cathedral-Saint-P'єr

Гора Салев

Навіть коли в Женеві похмуро, на цій гірській вершині, розташованої на околиці міста, зазвичай світить яскраве сонце і відкривається чудовий вид на місто. Саме тому гора Сальов, досягає в висоту до 1400 метрів, часто називають «балконом Женеви». Тут є окрема канатна дорога, яка доставить вас до самої вершини всього за п’ять хвилин. Фунікулер працює з 1932 року і прийшов на зміну першій в світі залізниці на електричній тязі, побудованої ще в 1892 році. Любителі піших прогулянок можуть скористатися можливістю піднятися на гору пішки по спеціально прокладеному маршруту. На вершині гори працюють кафе, звідси відкриваються шикарні види на Женеву, озеро і Монблан. Адреса: Mont Salève, Бомон, Франція.
Mount-Salev

Європа0 comments

Залишити коментар