close x

Ізраїль. Єрусалим – місто трьох релігій

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Єрусалим відомий, як “столиця трьох релігій”, – тут знаходяться святині християнства, ісламу та іудаїзму. З оглядового майданчика на Маслинічній горі (793 м) чудово видно все місто. У центрі Єрусалиму розташований Старе місто. Воно оточено стінами, які здобули нинішній вигляд в 16 столітті за правління турецького султана Сулеймана Пишного. Тут знаходиться головна святиня християнства – Храм Гробу Господнього.

Єрусалим


Будівництво його почалося в 4 столітті до н.е., з того часу Храм руйнувався і реставрувався кілька разів. Сам комплекс включає в себе невелику каплицю – Гроб Господній, храм Воскресіння, в якому зберігається частина тернового вінця Ісуса Христа, і церква Святої Олени. Обов’язково варто відвідати церкву Святої Анни, яка була споруджена в романському стилі в 12 столітті. За переказами саме від цього місця по скорботного шляху ніс хрест Ісус. Тут же знаходиться і найдавніша церковна споруда, що збереглася в Єрусалимі до наших днів, – це склеп 5 сторіччя в грецькій православній церкві Святого Іоанна Хрестителя.

Єрусалим

Святині ісламу знаходяться в мусульманському кварталі. Над ним височить мечеть із золотим куполом, а головним місцем поклоніння є мечеть Аль-Акса, куди, згідно з Кораном, був перенесений Пророк Мухаммед під час “нічної подорожі”.

На південний захід від Мусульманського кварталу розташований Єврейський квартал. З основних пам’яток кварталу можна виділити Ізраїльську Вежу, макет Першого храму, залишки цитаделі Давида з Музеєм історії Єрусалиму, руїни церкви Святої Діви Марії, яка була побудована в 543 році при імператорі Юстиніані, Хасмонейскі тунелі і широкі сходи Маалот рабі Ієгуда, яка веде до священного місця – Стіни Плачу.

Не менш цікаві й споруди поза Старим містом. На схилі пагорба Гиват Рам знаходиться велична будівля Кнессета (ізраїльського парламенту), недалеко розташувалися англійські будови – Урядовий будинок, церква Святого Андрія Шотландського, будівлі Центрального поштамту та Державної друкарні. Уздовж центральної магістралі – вулиці Рамбам, тягнеться квартал Рехавія, де живуть єврейські родини. Археологічною пам’яткою Рехавії є могила Ясона. Це поховання відноситься до 2 сторіччя до н. е.., воно було виявлено в 1956 році при розкопках.

Єрусалим

Ще одним чудовим оглядовим майданчиком Єрусалиму є гора Скопус, на якій знаходиться Єврейський університет. Будівництво його почалося в 1918 році, а в 1925 році відбулося його урочисте відкриття. Єрусалимський район Тальпіота вважається молодіжним. Тут на вулицях Нахалат Шива і Йоель Саломон знаходиться безліч дискотек і барів. У районі Файнгольд корт розташовані кращі єрусалимські ресторани.

У місті багато музеїв. Музей Рокфеллера містить в собі знахідки археологічних розкопок. Називається він так, тому що гроші на його створення пожертвував мільйонер Джон Рокфеллер. Варто відвідати Галерею мистецтв, військовий музей Латрун з сувенірним відділом, Музей країн Біблії, Музей ісламського мистецтва, Музей музичних інструментів, Вірменський музей, Музей природних наук.

Паломництво в Єрусалим

Туры с целью паломничества в Израиль можно найти на сайте teslyatours.com.
У всі часи православне паломництво вважалося християнським подвигом, який зміцнює тіло і душу прочан. Звичайно, в даний час паломницькі поїздки і тури не пов’язані з такими труднощами, як подорож паломників на Святу Землю в Єрусалим до Гробу Господнього, до Віфлеєму, в Назарет, що ходили сюди і в інші святі місця з палицею і торбиною, наприклад, в XII сторіччі. Однак це не означає, що сучасне паломництво, у тому числі і те, яке організовують паломницькі служби, має меншу цінність. Як і в минулі часи, так і зараз поїздки на Святу Землю в Єрусалим до Гробу Господнього і в інші святі місця Палестини для віруючих – це можливість доторкнутися і вклонитися до дорогоцінних для кожного християнина стародавніх святинь і висловити свою любов, відданість і глибоку віру в Господа нашого Ісуса Христа.

Навіщо так далеко вирушати в поїздку на зустріч з Православ’ям? Що це дасть паломнику? Хіба є там таке, чого немає в його рідній країні? В інших країнах Православ’я має свої традиції. Побувавши паломником в різних православних країнах, можна отримати духовне лікування в чернечих обителях, поспілкуватися з братами і сестрами по вірі. Крім того, приходить усвідомлення того, що Православ’я – віра, яку сповідують в багатьох країнах світу.

Єрусалим

Здійснюючи паломництво по святих місцях, багато православних вважають своїм обов’язком відвідати Святу Землю – один з центрів Православ’я. Єрусалим, Віфлеєм, Назарет – ці святі місця, освячені Господом, знає кожен, хто читає Біблію або один раз ходив у Святу Землю. Ось уже більше двох тисяч років православні роблять сюди паломницькі поїздки. Для кожної віруючої людини Свята Земля – найближче, найбажаніше місце на землі, своєрідний паломницький центр. На цій Землі відбувся ряд найважливіших подій: від Благовіщення та Різдва Христового до Вознесіння Спасителя на Небеса і зішестя Святого Духа на святих апостолів. Тут кульмінація історії людства, бо звідси походить наше спасіння і примирення з Богом хресною смертю і Воскресінням Господа. Одного разу зробивши паломництво на Святу Землю, неможливо забути атмосферу і красу святих місць. Разом з тим для багатьох людей, особливо потребуючих духовного повчання, дорога до святих місць стає початком шляху до Христа.
Паломництво на Святу Землю назавжди залишиться в душі і серці кожної людини.

Паломницькі поїздки і подорожі віруючі роблять і на Святу Землю до Ізраїлю, а також на Синай в Єгипет, Іорданію, Сирію, Ліван.

Ізраїль0 comments

Залишити коментар