close x

Пам’ятки Мадрида

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


Столиця, найбільший політичний, економічний і культурний центр Іспанії – Мадрид – славиться багатовіковою історією і знаменитими пам’ятниками архітектури, а мадридці – своїм веселим і відкритим характером. Мадрид – це не тільки столиця, але й найбільше місто Іспанії. Розташований в центрі Піренейського півострова, на плато Месета, на південь від гір Сьєрра-де-Гвадаррама.

Церкви – самі старовинні споруди Мадрида. Серед нечисленних збережених середньовічних будівель – Торре-де-Сан-Ніколас (XIV століття), Францисканський монастир Дескальсас-Реалес (XVI століття) був заснований сестрою Філіпа II Хуаною Австрійською.

Сетіро. Мадрид

Майже всі ці храми знаходяться в історичній частині міста, неподалік від Королівського палацу – головної визначної пам’ятки Мадрида. Побудована в 1737-64 роках за проектом італійських зодчих Сакетті і Сабатіні резиденція іспанських монархів є одним з найкрасивіших палаців Європи. У палаці більше 2000 покоїв і залів, стіни яких прикрашені фламандськими та іспанськими гобеленами, багата колекція живопису включає полотна таких майстрів, як Ель Греко, Веласкес, Босх, Гойя, а в королівській збройової зберігаються меч Сіда і обладунки Карла V.

Королівський палац в Мадриді

Сьогодні в Мадриді відкрито Королівський музей – знаменитий Прадо, в експозиції якого представлені багато безцінні на сьогоднішній день шедеври європейського мистецтва – полотна Тиціана, Хосе де Рібери, Бартоломе Естебана Мурільо, Ель Греко, Франсиско Гойї, Веласкеса, Босха, Сурбарана.

Недалеко від Королівського палацу розташована неокласична базиліка з величезним куполом в 33 метра – Сан-Франсиско-ель-Гранде, побудована в 1784 році італійським архітектором Ф. Сабатіні на місці заснованого св. Франциском монастиря XIII століття. Сьогодні в базиліці зберігаються мощі св. Франциска, і похований Педро Кальдерон де ла Барка – знаменитий іспанський драматург і поет XVII століття.

Зведена в 1798 році Ерміте-де-Сан-Антоніо-де-ла-Флорида (Пустинь св. Антонія Флоридського) відома тим, що її інтер’єри колись розписав великий іспанський художник Франсіско Гойя, який тут же і похований. Трохи пізніше, щоб зберегти розписаний Гойєю інтер’єр каплиці св. Антонія Флоридського, в 1919 році поряд була побудована повністю ідентична каплиця з копіями фресок Гойї, постійно відкрита для віруючих.

Довгий час серед пам’яток Мадрида не було кафедрального собору, поки, нарешті, в 1993 році папа римський Іоанн Павло II не освятив собор Санта-Марія-ла-Реаль-де-ла-Альмудена, спорудження якого розпочалося ще в 1883 році і закінчилося через сторіччя. Кафедральний собор Мадрида побудований на тому самому місці, де раніше стояла мавританська фортеця Маджіріт, від якої і пішла назва іспанської столиці.

Знаменита площа Пуерта-дель-Соль, що в перекладі з іспанської означає “Ворота Сонця”, – це серце Мадрида, звідси ведеться відлік дорожніх відстаней в Іспанії, оскільки Мадрид є географічним центром країни, а площа – центральною точкою міста. На площі відбувалося повстання 1808 проти французької окупації. Тут же розташована одна з перших станцій мадридського метро і встановлений пам’ятник “Ведмедик і суничне дерево”, що є символом і культової пам’яткою міста.

Головна площа Мадриду

У центрі Східної площі (Plaza de Oriente) встановлена кінна статуя короля Філіпа IV роботи скульптора П’єтро Такка за ескізом Веласкеса. Кінь, на якому сидить король, спирається тільки на задні ноги. Труднощі, пов’язані з установкою монумента, допоміг вирішити Галілео Галілей, відмінно розрахував центр ваги оригінальної статуї, яка в наш час поповнила колекцію видатних пам’яток Мадрида.

Варто також звернути увагу на будівлю міністерства землеробства Мадрида – яскравий приклад архітектури кінця XIX століття. Головний вхід його охороняють дві каріатиди, що втілюють промисловість і торгівлю, а вінчають велична споруда пегаси, між якими знаходиться богиня слави Глорія. Відмінною особливістю Мадрида є також десятки фонтанів, встановлених буквально всюди – на центральних вулицях і площах міста. Найвідоміший з них присвячений римській богині Кібелі.

Парки Мадрида

Крім усього іншого, Мадрид славиться розкішними парковими ансамблями, а закладений в XVII столітті за короля Філіпа IV парк Ретіро площею в 40 гектарів з фонтанами, скульптурами і витонченим Кришталевим палацом називають зеленими легенями столиці. Довгий час парк Ретіро був місцем відпочинку іспанських монархів (ісп. retiro – самота). З 1868 року, коли величезний парк був переданий в муніципальне управління, він став одним з найулюбленіших місць відпочинку мадридців і гостей міста.

Парк Ретіро в Мадриді

У парку Ретіро знаходиться ще одна помітна пам’ятка Мадрида – єдина в світі скульптура, присвячена дияволу. “Падший ангел”, виконаний в середині XIX століття Ріккардо Бельвер, в 1878 році експонувався на міжнародній виставці в Парижі, після чого був встановлена в мадридському парку.

Дуже гарний сад Кампо-дель-Моро, розбитий прямо перед Королівським палацом і довгий час був приватним королівським парком. За легендою, на місці парку, назва якого перекладається як “Мавританський табір”, був військовий стан еміра Алі Бен Юсуфа, який в середині XII століття тримав Мадрид в облозі. Сьогодні в Кампо-дель-Моро знаходиться музей карет, в якому представлена колекція екіпажів від XVI століття і до наших днів.

Іспанія0 comments

Залишити коментар