close x

Нове місто Неаполь – Італія

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Неаполь (в перекладі з давньогрецької – нове місто) – місто в південній Італії, розташований на березі однойменної затоки Тірренського моря. Неаполь -адміністративний центр регіону Кампанія і є третім за величиною містом Італії після Риму та Мілану.

Населення міста близько мільйона, а разом з передмістями – 3 мільйони чоловік. У Неаполі є міжнародний аеропорт (Aeroporto di Napoli Capodichino) і морський порт. Щодо Риму Неаполь розташований в 220 км на південний схід. Неаполь був заснований древніми греками в VIII столітті до н.е., в ті часи поселення називалося Партенопея. У 327 році до н.е. місто захопили римляни, і він довгий час входив до складу Римської республіки, а пізніше Римської імперії. Уже в VI столітті містом володіла Візантія. З VII по XII століття Неаполь був столицею фактично незалежного Неаполітанського герцогства. У 1139 Неаполь став складовою частиною Сицилійського королівства, а в 1266 став його столицею. У 1224 році в Неаполі був заснований університет. До XVII століття Неаполь за величиною був другим після Парижа містом в Європі, населення міста досягало 300 тисяч жителів. У 1860 році місто увійшло до складу держави Італія. У Неаполі побудований стадіон «Сан-Паоло», який є домашнім для футбольного клубу «Наполі». Це найсильніший клуб в Південній Італії. «Наполі» був заснований в 1926 році і за свою майже вікову історію двічі вигравав чемпіонат Італії, є чотириразовим володарем кубка Італії і одноразовим кубка УЄФА.
The-new-city-of-Naples-Italy2

Замок Яйця або Кастель-дель-Ово

Однією з основних визначних пам’яток є Замок Яйця (Кастель-дель-Ово). Замок знаходиться на маленькому острівці Магаріде на півдні Неаполя. За легендою поет Вергілій зачарував яйце, поклав його в амфору, яку помістив в залізну клітку, яку закопав, а над нею звів замок.
Виходячи з тверджень Вергілія, замок і місто не можуть бути зруйновані, поки не розіб’ється яйце. Легенда і дала ім’я замку. Сам замок являє собою скупчення веж різних епох, які були об’єднані в єдиний комплекс.
Існуючий замок був побудований в 1139 році для захисту Неаполя з боку моря. Деякий час тут навіть розміщувався королівський двір. У XVII столітті замок став тюрмою. В наші дні замок щодня відкритий для туристичних екскурсій з 8.00 до 19.00 в робочі дні та з 8.00 до 14.00 у вихідні.
Castle-Eggs-or-astel-del-Ovo

Новий замок або Кастель Нуово

Ще одним цікавим замком вважається Кастель Нуово (Новий замок). Друга назва замку – Maschio Angioino (Анжуйский Донжон). Після перенесення столиці Сицилійського королівства з сицилійського Палермо в Неаполь Карл Анжуйський вирішив звести резиденцію для королівського двору.
1279 року почалося будівництво, яке тривало п’ять років. Кастель Нуово є трапецієвидну фортеця з великими круглими вежами по кутах. На вершинах веж знаходяться платформи з зубцями і машикулями. Висота веж – 55 м. Фортеця трьох сторін оточена ровом, а з четвертої колись підходило море. Вхід в замок знаходиться зі східного боку. На вході між двома вежами розташований мармуровий портал, прикрашений статуями і барельєфами.
New-Castle-or-Castel-Nuovo

Собор святого Януарія

Центром релігійного життя Неаполя є Собор святого Януарія. Ця церква, присвячена небесному покровителю Неаполя, була закладена ще Карлом Анжуйським. Фундаментом послужили дві стародавні базиліки. Будівництво собору і його освячення відбулося вже при онука Карла – Роберте.
Особливою красою вражає оздоблення каплиці святого Януарія, до його створення доклали руку відомі італійські майстри XVII століття. У храмі висять полотна Луки Джордано і Перуджино. Головною реліквією собору є посудину з кров’ю святого Януарія, запечатаний 17 століть назад. Посудина два рази в рік демонструють численних віруючих, які прибули для цього з далеких місць. У ці моменти застигла кров знову стає рідкою. 19 травня 2005 року професор Хак зробила доповідь про те, що розрідження крові – не диво, а проста хімічна реакція. З цього випливало, що церква обманювала народ, тому деякі віруючі почали звинувачувати вчений у всіх смертних гріхах.
Cathedral-of-St.-January

Королівський палац

З XVII століття резиденцією монархів стає Palazzo Reale di Napoli (Королівський палац). Будівництво почалося в 1600 році і тривало більше п’ятдесяти років. Це велике триповерхова будова, зведена в стилі пізнього Ренесансу. Фасад палацу виконаний з темного каменю і цегли, його декоративний стиль нагадує будови Стародавнього Риму з їх гранітними колонами і написами на латині.
Перед західним фасадом стоять статуї найбільших неаполітанських королів. По боках від садових воріт стоять кінні статуї – це точні копії статуй з Анічкова моста в Санкт-Петербурзі. Коні були подаровані Миколою I королю Фердинанду II Бурбонському. За зовнішнім фасадом знаходиться внутрішній двір почестей, який оточений колонадою, що утворює ряд кам’яних арок. Над колонадою знаходиться лоджія – крита аркада, що з’єднує всі приміщення другого поверху. У палаці є 30 кімнат, в яких зберігся справжній інтер’єр часів їх високопоставлених власників. Більшу частину будівлі займає Національна бібліотека, що зберігає тисячі книг і зібрання унікальних папірусів з міста Геркуланума (Ercolano). Серед безлічі кімнат слід виділити Зал Геркулеса, Тронний зал і Центральний зал, які разом з іншими залами складають Музей історичних апартаментів Королівського палацу.
King's-palace

Базиліка Сан Франческо ді Паола

Навпаки Королівського палацу розташована Базиліка Сан Франческо ді Паола. Проект будівлі належить архітектору П’єтро Бьянка. Базиліка була побудована за зразком Римського Пантеону Фердинандом I в честь повернення втраченого королівства. Будівля було закладено в 1817 році, а завершилося будівництво через 29 років. Храм має круглий план. Інтер’єр представлений безліччю фресок, картин, статуй.
У центрі храму знаходиться головний вівтар з твердого каменю. На портику базиліки є присвята напис на латині, і його вінчають три скульптури святих: Франциска Поланського, Фердинанда Кастильского і Віри. Фасад базиліки прикрашають кінні статуї королів: Карла III і Фердинанда.
Basilica-of-San-Francesco-di-Paola1

Італія0 comments

Залишити коментар