close x

Гірськолижні курорти Норвегії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#big336]На будь-яких міжнародних змаганнях з лижних дисциплін норвежці числяться серед лідерів. Навряд чи варто цьому дивуватися. Адже в Норвегії природа створила найсприятливіші умови для катання на гірських і бігових лижах. У цій країні багато гірськолижних курортів з чудово обладнаними трасами. І хоча сюди приїжджає менше іноземних туристів, ніж до Австрії або Швейцарії, зате на схилах мало народу.

Піднявшись до верхньої точки будь-якої норвезької траси, варто зупинитися і помилуватися красою навколишнього ландшафту: вершинами, що підносяться до неба, льодовиками, фіордами. Багато курортів ідеально підходять для сімейного відпочинку і для лижників, що мають далеко не професійний рівень підготовки.

Трюсіль

З трьох боків гори Трюсільфьелле, що має висоту 1132 м, прокладено 65 трас гірськолижного курорту Трюсіль. Тут поруч можуть кататися і професіонали, і новачки, що дуже зручно для сімей, члени яких мають різний рівень підготовки.

Трюсіль відомий як гірськолижний курорт, де гарантований сніг. Географічні і кліматичні особливості його такі, що океанський вітер, який приходить сюди, встигає охолодитися та принести опади у вигляді снігу. Крім того, система штучного засніження в Трюсіль вважається кращою в Північній Європі. Сніг офіційно гарантується керівництвом курорту. Якщо його буде недостатньо або якість підготовки трас викличе нарікання, туристам повертаються гроші.

Гірськолижний сезон в Трюсіль починається в кінці жовтня і закінчується на початку травня. Гарантовано 8 км трас мають снігове покриття в період з 15 листопада по 1 травня, а 20 км трас – в період з 13 грудня по 19 квітня.

Трюсіль

Траси в Трюсіль проходять як по відкритих ділянкам, так і по схилах, що вкриті лісом. Всього на цьому курорті 65 трас загальною протяжністю 71 км. З них 20 трас відносяться до категорії зелених, по 17 трас – до синіх і червоних, 11 трас – до чорних. 6 трас мають підсвічування і три рази в тиждень використовуються для нічного катання. Перепад висот в Трюсіль становлять 685 м. Найдовший спуск – 5,4 км.

У Трюсіль обладнано два сноупарку, один хафпайп і ковзанка. Деяким цей курорт відомий завдяки тому, що сюди приїжджає на відпочинок Міхаель Шумахер.

Хемседал

Одним з найкращих і модних гірськолижних курортів Скандинавії вважається Хемседал. Він відомий як місце проведення етапів Кубку світу з гігантського слалому. Сезон в Хемседале починається в середині листопада, а закінчується 4 травня.

У зону катання тут входять гірські вершини Тоттен (1497 м), Тинди (1444 м) і Рогьін (1370 м), на схилах яких прокладено 49 трас. У їх числі 19 зелених, 12 – синіх, 10 – червоних і 8 – чорних. Також в Хемседалі прокладені 2 траси для могула. Загальна довжина трас становить 43 км, найдовша з яких – 6 км. Перепад висот складає 810 м.

8 трас Хемседал висвітлюються і надають чудові можливості для гірськолижних спусків у нічний час. Цей курорт цікавий любителям позатрасового катання. Тут же розташовані два сноуборд-парки з хафпайп, квотерпайп і трамплінами.

У Хемседалі обладнана найбільша в Норвегії зона для дитячого катання: 7 трас, 8 підйомників, парк розваг “Царство рисі”, де малюків навчають катання за допомогою гри.

Хемседал

Гейло

Гірськолижний сезон в Гейло починається в кінці листопада і закінчується в кінці квітня. Тут підготовлено 39 трас: 10 зелених, 9 синіх, 15 червоних і 5 чорних. Їх загальна довжина становить 34 км, найдовший спуск – 2 км. Перепад висот складає 378 м. 4 спуски підготовлені для нічного катання.

У Гейло створені відмінні умови і для шанувальників бігових лиж. Загальна довжина лижні складає 220 км. З них 40 км проходять по лісі, 175 км – по високогір’ю, і 5 км висвітлюються в нічний час. Лижня довжиною 26 км пристосована для ковзанового ходу.

У Гейло створені три сноупарки, в яких обладнані хафпайп, рейли, трампліни. Тут знаходяться єдиний в Норвегії суперпайп, що досягає 5,5 м у висоту і 130 м в довжину, і траса для тобоггана довжиною близько 1,8 км.

У Гейло, званому “Скандинавськими Альпами”, створені прекрасні умови для дітей, які можуть навчатися катання на лижах, брати участь в ”полюванні за скарбами”, підкорювати санну трасу і знаходити безліч інших розваг.

Оппдал

Розташовані в гірському масиві Тролльхеймен (“Будинок тролів”) райони Вангсліа, Одал, Слетволд і Хувден входять до складу курорту Оппдал. Траси, загальна довжина яких становить 58 км, розраховані в першу чергу на досвідчених гірськолижників. Перепад висот тут складає 790 м. довжина найдовшої траси – 6 км. Сезон тут триває з грудня по травень.

У Оппдале підготовлено 180 км лижні для любителів бігових лиж, побудовані хафпайп і квотерпайп, створені умови для занять скелелазінням та підлідною риболовлею.
Норвегія – країна, де можна побачити північне сяйво.

Шейкампен

Неподалік від Ліллехаммера знаходиться курорт Шейкампен, де в XIX ст. був відкритий перший норвезький гірський готель. Сьогодні на схилах місцевої гори обладнані 17 трас, загальна довжина яких становить 21 км. З них 3 – зелені, 5 – сині, 6 – червоні і 3 – чорні. 2,6 км трас освітлюються і підходять для нічного катання. Сезон в Шейкампене починається в листопаді і закінчується в травні. Скі-пас цього курорту дозволяє кататися на схилах сусідніх Хафьеля і Квітфьель.

У Шейкампене є сноупарк. Діти можуть гратися в спеціально обладнаній “Країні борсука”: вчитися кататись на лижах або на ковзанах, ганяти на тобоганів, грати.

Хафьель

Найбільшим курортом в районі Ліллехаммера, столиці Зимової Олімпіади 1994 р., є Хафьель. Тут обладнано 30 трас загальною довжиною 39 км. З них 10 – зелені, 9 – сині, 7 – червоні і 4 – чорні. Перепад висот в Хафьеле складає 835 м, довжина найдовшого спуску – 7 км. Для нічного катання призначено 7 км трас. Для любителів бігових лиж прокладено 350 км лижні. Сезон в Хафьеле починається в листопаді і закінчується 20 квітня.

Тут побудований сноупарк, створені умови для катання на квадроциклах, снігоходах, аеробордах, а також для скелелазіння.

У Хафьеле малюки освоюють лижі в ігровій формі на території двох дитячих центрів. Для їх розваги створений і Ліліпутхаммер – Ліллехаммер в мініатюрі. Поруч з курортом розташований зимовий парк Хундерфоссен, де дорослі і діти можуть зануритися у світ казки.

Квітфьель

Гірськолижний курорт Квітфьель називають “Царством швидкості”, оскільки тут щорічно проходить етап Кубку світу зі швидкісного спуску. У Квітфьель тренується норвезька гірськолижна збірна. Навчання техніці катання тут проводиться на найвищому рівні.

Сезон в Квітфьель починається в кінці жовтня і закінчується в кінці квітня. Тут підготовлено 22 траси загальною довжиною 25 км, найдовша з них – 3,5 км. 7 трас належать до категорії зелених, 5 – синіх, 6 – червоних, 3 – чорних і 1 траса призначена для скі-кроса. 2,6 км трас освітлені і використовуються для нічного катання. Перепад висот в Квітфьель становить 854 м.

Квітфьель, Шейкампен і Хафьель мають загальний скі-пас.

У Квітфьель обладнаний сноупарк. Для дітей створені спеціальні зони для гри та навчання.

Тріванн

Зимовий лижний парк Тріванн знаходиться в 20 хв їзди від центру Осло. Сезон тут починається в грудні і закінчується в квітні. Загальна довжина 14-ти трас становить 4,5 км, найдовшого спуску – 1,4 км. 4 траси відносяться до категорії зелених, 7 – синіх, 1 – червона і 2 – чорні. Всі вони висвітлюються для нічного катання. Перепад висот в Тріванне становить 381 м.

Для шанувальників бігових лиж підготовлено 260 км лижні, з яких 90 км освітлюються.

Сноупарк Тріванна є одним з найбільших у Норвегії. Його хафпайп відповідає міжнародному рівню.

Нарвікфьелле

Курорт Нарвікфьелле знаходиться біля міста Нарвік за Полярним колом. З його схилів відкривається фантастичний вид на океан.

У Нарвікфьелле підготовлені 9 трас: 2 зелених, 3 синіх, 3 червоних і 1 чорна. Крім того, тут є 4 цілинних спуску. Загальна довжина трас становить 6,5 км, найдовшою з них – 3,25 км. Перепад висот дорівнює 900 м. У Нарвікфьелле обладнаний сноупарк.

Норвегія0 comments

Залишити коментар