close x

Полярне сяйво. Фотографії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Щоб спостерігати це незабутнє по своїй красі природне явище, треба відправитись в подорож за 70-ту паралель. Хоча в часи сонячної активності полярне сяйво можна спостерігати на 20 градусів південніше (в північній півкулі) або північніше (в південній півкулі). Восени чи навесні – частіше, найбільші шанси – в дні весняного чи осіннього рівнодення.
Північне сяйво
Полярне сяйво виникає через зіткнення заряджених часток з магнітосферою Землі, що призводить до випромінювання атомів і молекул азоту та кисню. Має вигляд рухомих променів, дуг або «завіс» від зеленувато-білого до темно-червоного кольору.

Північне сяйво
Щоб мати можливість побачити на власні очі полярне сяйво, для подорожі варто обрати декілька країн: Росію (звісно, ту її частину, що лежить за Північним колом), Канаду, Норвегію (північну її частину) чи Аляску (США). Але не варто думати, що тільки приїхавши в країну – ви одразу зможете побачити aurora boreais. Майте терпіння – й вам обов’язково пощастить. :)
Північне сяйво
В Норвегії, щоб побачити полярне сяйво, варто завітати на архіпелаг Шпіцберген або поїхати на острів Магерьойя, на якому знаходиться найпівнічніша точка Європи – мис Нордкап. Норвежці називають Шпіцберген Свальбард. “Свальбард” означає “холодні береги” і вперше згадується в ісландських рукописах дванадцятого століття.
Північне сяйво
В Росії достатньо часто це видовище спостерігається в багатьох містах: Новий Уренгой, Норильск, Мурманськ, Якутськ, Салехард, Хатанга… та будь-яке місто близьке чи за Полярним колом.
Північне сяйво
В Канаді також варто приділити увагу її північним територіям. Саме там більше шансів побачити полярне сяйво.
Північне сяйво
Північне сяйво
Північне сяйво
Північне сяйво
Північне сяйво
Північне сяйво

Північне сяйво з космосу

Північне сяйво з космосу

Норвегія0 comments

Залишити коментар