close x

Велика Китайська стіна

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#box]Велика Китайська стіна (220 до н.е. та 1368 – 1644 р.р.) – одна з найграндіозніших споруд усіх часів і народів, символ Китаю. Це найбільше творіння рук людських у всій світовій історії та єдина споруда такого масштабу в усьому світі. Довжина всіх ліній стіни 6350 км. Це єдине творіння рук людських, що видно з космосу неозброєним оком.
Восьме чудо світу, найдовша в світі, “Вань чи чан Чен” (“Стіна в десять тисяч лі”) – так в різні часи називали Велику стіну. І хоча по останній назві можна припустити справжній розмір давньої Китайської стіни (1 лі дорівнює 576 м), різні джерела називають різні цифри. За одними припущеннями її довжина не перевищує 4 тисяч кілометрів, за іншими – вона більше 5 тисяч кілометрів.

Велика китайська стіна

Висота стіни в середньому 6,6 м (на окремих ділянках до 10 м), ширина нижньої частини близько 6,5 м, верхньої – близько 5,5 м. Ця ширина дозволяла роз’їхатися двом кінним візкам. На всьому протязі Великої Китайської стіни споруджені каземати для охорони і сторожові вежі, а у головних гірських проходів збудовані фортеці.
Велика китайська стіна
Будівництво стіни почалося в III столітті до н. е.. під час правління імператора Цинь Ши-Хуанді (династія Цинь), в період «Воюючих держав» (475-221 рр.. до н. е..) У будівництві брала участь п’ята частина тодішнього населення країни, тобто, близько мільйона людей.
Велика китайська стіна
Велика Китайська стіна була побудована з такою майстерністю і запасом міцності, що вона збереглася до цих пір. І це єдине рукотворне спорудження на нашій планеті, яке видно навіть з космосу. Китайська стіна тягнеться вздовж міст, через пустелі, долини, глибокі ущелини – через весь сучасний Китай. Коли вона була побудована, вона перетворила країну, розташовану південніше, у величезну, добре захищену фортецю.
Велика китайська стіна
Але ні Велика стіна, ні жорстокість правління не допомогли династії Цинь. Через кілька років після смерті першого китайського імператора Цинь династія була скинута.
Велика китайська стіна
Проте державний досвід імперії Цинь був розвинений і примножено новою імперією Хань, що утворилася в кінці 3 століття до н. е.. і проіснувала більше чотирьохсот років. В імперії Хань китайці повною мірою усвідомили себе єдиним народом, і сьогодні вони називають себе ханьцями. У період правління династії Хань (206 р. до н. Е.. – 220 н. Е..) Стіна була розширена на захід до Дуньхуана. Також була споруджена лінія сторожових веж, йде вглиб пустелі, для захисту торговельних караванів від набігів кочівників. Ті ділянки Великої Стіни, які збереглися до нашого часу, були побудовані, в основному, за часів династії Мін (1368-1644).
Велика китайська стіна
Велика Китайська стіна стала не тільки символом об’єднаного Китаю, але водночас і стіною сліз і страждань, також вона є самим довгим цвинтарем у світі. Справа в тому, що для її спорудження були зігнані сотні тисяч людей. Будували її каторжники, раби, підневільні селяни і солдати – трудову повинність відбувало практично все населення країни. Неможливо підрахувати, скільки китайців полягло на настільки грандіозної будівництві, адже стіна будувалася близько півтори тисячі років. А тіла померлих замуровували у фундамент стіни. Їх душі також повинні були охороняти кордони держави від набігів північних народів, і головне – від їх демонів. За повір’ями будівництво таких масштабних укріплень викликало лють і в духів.
Велика китайська стіна
Сьогодні Велика Китайська стіна приваблює туристів з усього світу. Ніякий опис китайської столиці не може обійтися без згадки про неї. Китайці стверджують, що історія цієї стіни – половина історії Китаю і не можна зрозуміти Китай, не побувавши на стіні.

Велика китайська стіна

За підрахунками вчених, якщо всі матеріали, використані при будівництві Великої Стіни періоду династії Мінг, скласти в стіну товщиною в один і висотою в п’ять метрів, то її довжини вистачить, щоб оперезати земну кулю. Якщо також надійти з усіма матеріалами, використаними династіями Цинь, Хань і Мінг, то така імпровізована “стінка” зможе оперезати землю понад 10 разів.
Велика китайська стіна
За грандіозності споруди Велика Китайська стіна не знає собі рівних в історії світової архітектури. C cамих високих її точок можна милуватися захоплюючою дух панорамою. Сучасні вчені мають намір визначити точну довжину Китайської стіни за допомогою аерофотозйомки. А поки туристи з усього світу щодня відвідують цей пам’ятник світової архітектури щоб захопитися грандіозністю будови і його масштабами. Прямо на місці бажаючі можуть придбати сертифікат із зазначенням дати і часу відвідин Китайської Стіни.

Цікаві факти

 • При укладанні кам’яних блоків стіни вживалася клейка рисова каша з домішкою гашеного вапна.
 • Щороку проводиться популярний легкоатлетичний марафон «Велика Стіна», в якому частина дистанції спортсмени біжать по гребеню Стіни.
 • Всупереч існуючій думці, Велику китайську стіну не можна побачити неозброєним оком з орбітальної станції, хоча на супутникових знімках її видно.

3D-панорама Китайської стіни в високій якості

панорама

Китай7 comments

7 Comments
 1. УПА-2 коментує:

  СТІНУ ЦЮ ПОБУДОВАНО ВЗАГАЛІ В КІНЦІ 18 – НА ПОЧАТКУ 19 СТОРІЧЧЯ.

 2. Владислав коментує:

  Клас скіки всього цікавого узнав

 3. Andrey коментує:

  Прикольно и одновременно очень красиво=)

 4. Alyona коментує:

  Да правда очень красивые картинки и огромное количество информации можно узнать!; ))))))))

 5. Валік коментує:

  Дуже класна інформація і фотки

Залишити коментар