close x

Старе місто Копенгаген – столиця Данії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Копенгаген, столиця Данії, – дивно мініатюрний. Тут немає хмарочосів, які б врізалися в небо, а сучасні райони і лофтового споруди гармонійно вписуються в архітектуру старої частини міста. З усіх районів міста рекомендуємо відвідати чотири, кожен з яких відрізняється характером і зовнішнім виглядом. Більшість пам’яток зосереджені в центрі столиці – район Індрі Бю. Однак, якщо приїжджаєте більше ніж на 3 дні, варто також відвідати інші райони і околиці Копенгагена.

Центральний вокзал (Københavns Hovedbanegård)

Залізничний вокзал почав свою роботу 1 грудня 1911 року. Він сам по собі є архітектурною пам’яткою датської столиці, причому не тільки зовні, але всередині. Будинок побудований за проектом відомого архітектора Данії Генріха Вінка (Heinrich Emil Charles Wenck). Вокзал Копенгагена з’єднаний з міською лінією метро, ​​яке використовує ті ж платформи, що і поїзди. Звідси можна поїхати в аеропорт, у будь-яку точку Данії та інших країн. Режим роботи кас і інфоцентру: понеділок – п’ятниця, 07: 00-20: 00; субота – неділя, 08: 00-18: 00.
Copenhagen, Denmark old city skyline.

Парк розваг Tivoli

Через дорогу від центрального виходу залізничного вокзалу København H розташувався парк розваг Tivoli – другий найстаріший діючий парк розваг у світі, найбільш відвідуваний тематичний парк в Скандинавії і п’ятий за відвідуваністю в Європі. Він був заснований в 1843 році і за час своєї роботи став улюбленим місцем для прогулянок письменника Ганса Християна Андерсена, Уолта Діснея і багатьох інших знаменитостей.
Tivoli-Amusement-Park
Секрет популярності Tivoli – в його розмаїтті. Красиві пейзажі з екзотичною архітектурою, історичні будівлі і пишні сади поєднуються з атракціонами. Деяким з них вже більше 100 років, – наприклад, дерев’яним американських гіркам 1914 року. Інші з’являються прямо зараз. Георг Карстенсен, засновник парку, говорив: «Тіволі ніколи не буде добудований». У парку є ресторани, вуличний театр, громадські туалети та сувенірні лавки. Режим роботи: понеділок – четвер, 11: 00-23: 00; середа – субота, 11: 00-24: 00.
Tivoli-Amusement-Park02

Океанаріум «Блакитна планета» (Den Blå Planet)

«Блакитна планета» – найбільший і найсучасніший океанаріум Північної Європи. Особливо рекомендуємо його для відвідування з дітьми. Національний акваріум Данії – це 7 мільйонів літрів води і водні мешканці з усього світу. Тут мешкають пташині колонії з крутих схилів Фарерських островів, грайливі морські видри з Аляски і невловимий гігантський тихоокеанський восьминіг. У більш теплих водах розмістилися різнокольорові риби коралового рифу, озер і річок Африки.
Den-Blå-Planet03
Дуже фотогенічна зона – океанський тунель, де плавають акули-молоти і скати. Тут також працює контактний океанаріум, в якому можна доторкнутися до підводного світу в прямому сенсі цього слова: помацати морських зірок, риб і інших морських мешканців. На території Den Blå Planet є кафе і зони відпочинку, де можна перекусити їжею, яку взяли з собою. Режим роботи: понеділок, 10: 00-21: 00; вівторок – неділя, 10: 00-17: 00.
Den-Blå-Planet02

Нюхавн (Nyhavn)

Нюхавн – одна з найвідоміших визначних пам’яток Копенгагена. Знамениту набережну можна побачити на листівках з датської столиці. Чарівні будиночки кварталу розфарбовані в різні кольори, вони ніби зійшли зі сторінок дитячих книжок. Поруч уздовж каналу пришвартовані колоритні старовинні судни. Складно уявити, що це мальовниче місце колись було міським «дном» – найнебезпечнішим, кримінальним і злачних місцем столиці. Однак саме історія Нюхавн зробила набережну такою, якою вона є зараз. Канал був проритий в 1671 році, щоб створити пряме сполучення між Ересуннскій протокою і нової Королівської площею (Kongens Nytorv) – головною торговим майданчиком. «Нова Гавань» спроектована королівським інженером Б. Рузенстіном. Район відразу заселили моряки, і він перетворився в типову портову зону з шинками, повіями, кублами, борделями і іншими принадами подібних місць.
Nyhavn1
У XVIII-XIX століттях Нюхавн все ще залишалася кварталом «червоних ліхтарів» і дуже небезпечним районом, але не була позбавлена ​​мальовничості і грубого шарму. Тому Ганс Християн Андерсен прожив тут майже все життя, змінюючи лише вдома на одній вулиці. За часів Другої Світової війни Нюхавн почала занепадати, а в повоєнні роки використовувалася як автомобільна стоянка. З кінця 1960-х років влада данської столиці приступили до реставрації району, і набережна стала однією з найвідоміших визначних пам’яток Копенгагена. У всій гавані самим помітним є будівля № 17 – яскраво-жовтий будинок з великими червоними літерами. Тут розташований найстаріший в світі тату-салон Tato-Jack. Він знаменитий тим, що сам датський король Фредерік IX зробив в ньому собі кілька тату. Місце легендарне, в нього варто заглянути, навіть якщо не плануєте робити татуювання.
Nyhavn2

Європа0 comments

Залишити коментар