close x

Що таке Шенгенська віза?

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Шенгенська візаЩо ж таке Шенгенська віза? Які переваги дає отримання цієї візи при подорожі по території європейських країн? Де і як оформити?

Шенгенська віза – це документ, дійсний на території будь-якої держави, яка підписала Шенгенську угоду, згідно з якою було скасовано внутрішній паспортний контроль між європейськими країнами.

Зараз сюди входять 25 держав:

Австрія
Бельгія
Угорщина
Німеччина
Греція
Данія
Ісландія
Іспанія
Італія
Латвія
Литва
Люксембург
Мальта
Нідерланди (Голландія)
Норвегія
Польща
Португалія
Словаччина
Словенія
Фінляндія
Франція
Чехія
Швейцарія
Швеція
Естонія

Найближчим часом до зони угоди планують приєднатися також Ліхтенштейн, Болгарія, Румунія, Кіпр.

Ці країни мають спільну зовнішню межу, для перетину якої потрібно отримати Шенгенську візу хоча б однієї з них. Тому основне питання, що виникає у туриста – де можна отримати шенгенську візу і для якої країни її зручніше оформити? Такий дозвіл зазвичай отримують для певної держави, куди намічається поїздка. Але якщо ви плануєте подорожувати по всій території Європи, то слід дотримуватися двох правил:

 • оформити візу потрібно для держави, на території якої ви будете знаходитися найбільшу кількість часу;
 • якщо неможливо визначити основне місце поїздки, то дозвіл береться для держави, через яку планується в’їжджати на територію Шенгену.

Відповідно, після в’їзду можна безперешкодно пересуватися по території Європи.

Зверніть увагу! Час оформлення, а також вартість Шенгенської візи залежать, насамперед, від уже наявного у вас пакета документів. Цей перелік відрізняється для кожної з країн Шенгенської угоди.

Исчерпывающую информацию про процедуру получения шенген визы, необходимые документы для украинцев вы можете найти на сайте shengenvisa.com.ua.

З детальним переліком необхідних документів для оформлення можна ознайомитися на сторінці конкретної країни в представленому вище списку держав. Там же ви можете дізнатися правила отримання Шенгенської візи і дізнатися, скільки коштує її отримати.

Вартість Шенгенської візи залежить від декількох моментів:

 • від країни-учасниці угоди, для якої ви збираєтеся отримати Шенгенську візу. Багато країн-учасниць угоди при роботі з заявниками на отримання віз користуються послугами сервісних візових центрів. В такому разі, крім стандартного консульського збору 35 євро, ціна шенгенської візи буде включати сервісний збір за обробку документів та заяв на видачу шенгенської візи;
 • від виду і типу дозволу (одноразова або мультивіза);
 • від того, як швидко вам треба отримати Шенгенську візу (терміново / нетерміново). При оформленні в термінових випадках вартість Шенгенської візи може включати обов’язковий збір до 70 євро.

Види шенгенських віз

 • Туристична – потрібна при відвідуванні європейської країни з туристичними цілями;
 • Гостьова – потрібна при відвідуванні за спеціальним запрошенням від друзів, родичів.
 • Ділова (бізнес-) віза – потрібна при відвідуванні Європи з метою ділових угод. Правила отримання шенгенської візи такого виду припускають наявність у заявника офіційного запрошення від ділового партнера.

Якщо у вас виникають питання, пов’язані з тим, де можна оформити і отримати Шенгенську візу, або просто недостатньо часу і досвіду, щоб самостійно займатися оформленням, то можете доручити це спеціальним агенціям.

Ми зможемо відповісти на будь-які ваші питання, зберемо всі необхідні документи. Наша компанія надає допомогу в отриманні шенгенської візи будь-якого типу: туристичних, ділових, а також мультивіз, термінових і Шенгенських віз для дітей.

Тим більше, що порядок отримання шенгенської візи може дещо відрізнятися у різних країн. У першу чергу це відноситься до подачі заяв в консульства – більшість з них працює за попереднім записом. Сама запис в залежності від країни може бути проведений або через платний дзвінок по телефону, або через сайт, або за допомогою прямого звернення.

Успіхів в отриманні візи!

Туристична сфера16 comments

16 Comments
 1. Галя коментує:

  Чи можу я з польською шенген візою летіти на літаку з Польщі в Італію?

  • turist коментує:

   Так, можете, якщо сумарний час перебування в Польщі у вас буде більшим, ніж в Італії.

 2. Андрій коментує:

  На скільки часу я можу відкрити шенген візу, якщо можна напишіть на почту.

 3. Мері коментує:

  Скільки коштує зробити візу? Враховуючи всі збори.
  І скільки приблизно вона робиться по часу?

 4. Валентина коментує:

  На який термін робиться туристична шенгенська віза? Віза робиться у посольстві Єстонії, чи можна буде ще поїхати до Німмеччини? Дякую

 5. Володимир коментує:

  Доброго дня, скажіть, будь ласка, чи можу я бути офіційно працевлаштованим на території Польщі з литовською візою? дякую за відповідь

 6. galinka коментує:

  Планую відвідати друзів в Іспанії( які зможуть оформити мені запрошення). Але в мене ще чистий паспорт. Порекомендуйте яку першу візу краще відкрити перед тим як полечу в Іспанію,так як відкривати іспанський шенген ще не ризикую.
  Дякую

 7. Діма коментує:

  Чи маю право я працюваим по шенгенській візі?

 8. Вікторія коментує:

  мій чоловік хоче відкрити шенген візу в яких містах україни можна відктири?

 9. Наталія коментує:

  Чи можна із шенгенською візою працювати за кордоном?

 10. міша коментує:

  добрий день,я маю польську робочу візу,мені пропонують працювати в іспанії через польську фірму,можити зказати чи все буде нормально в іспанії і на кордоні чи не буде проблем?

 11. катюшка коментує:

  скільки буде коштувати і на яких умовах можна зробити шингенську візу???

 12. Таня коментує:

  Студентка України,батьки мають свій бізнес,подруга навчається у Познані,отримала першу візу шенген на 7днів з правом одного вїзду,була в Познані у подруги,маю фактуру на 6007злотих,хочу ще відкритм візу щоб гостювати у друзів і робити покупки у Польщі.На яку шенген візу подавати документи,шенген на закупи чи гостьову і чи потрібно мені виписки з банку про рух коштів,реально,студентка, на утриманні батьків і чи обов’язковим є рахунок з наявністю коштів?

 13. Валентина коментує:

  Чи можу я зробити шенген без запрошення?

 14. Костянтин коментує:

  Чи можу я працювати в Німечині по польській шенген візі????

 15. Ольга коментує:

  Скільки коштує зробити туристичну візу? Враховуючи всі збори.
  І скільки приблизно вона робиться по часу?

Залишити коментар