close x

Бурдж-Халіфа. Найсучасніше диво світу

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Проектувальники цієї вежі прагнули побити одразу декілька рекордів. По-перше, вони спочатку хотіли побудувати найвищий будинок у світі, а по-друге, пам’ятка, над якою вони працювали, за задумом повинна була стати найбільш відвідуваною в світі, обігнавши навіть Ейфелеву вежу. Мова, звичайно ж, про хмарочос під назвою Бурдж-Халіфа. Це будівля, що була відкрита в Дубаї 4 січня 2010, висота якого з урахуванням шпилю склала рекордні 828 метрів.

Бурдж-Халіфа, Дубаї

При проектуванні Бурдж-Халіфа передбачалося побудувати не черговий хмарочос, а справжнє місто всередині Дубаї. Башта мала бути оснащена газонами, бульварами і навіть справжніми парками. Архітектором будови став американець з поширеним прізвищем Сміт, який вже мав досвід будівництва таких високих об’єктів. До речі, Бурдж-Халіфа побила і ще один рекорд – ця вежа обійшлася еміру Дубаї в 1,5 млрд. доларів. Ціна за кожен поверх перевищила 9 млн.

Бурдж-Халіфа, Дубаї

Будівництво було розпочато в 2004 році і здійснювалося неймовірно швидкими темпами – арабські будівельники зводили по 1-2 поверхи на тиждень. Каркас Бурдж-Халіфа був виконаний із спеціальної марки бетону, що здатна витримувати дуже високі температури. Бетонні конструкції в будинку розташовані до 160 поверху, а вище був спроектований майже 200-метровий шпиль з металу.

Бурдж-Халіфа, Дубаї

Характерною особливістю Бурдж-Халіфа є здатність повністю забезпечити себе електроенергією. Ця можливість була досягнута завдяки 60-метровій турбіні, що обертається силою вітру, а також 15 тисячам квадратних метрів сонячних панелей. У той же самий час башта відмінно захищена від сонячних променів панелями із спеціального скла, які підтримують помірну температуру в приміщеннях. Зрозуміло, ця ідея була реалізована у зв’язку з тим, що повітря в Дубаї прогрівається до 50 градусів за Цельсієм і навіть вище, а при такій температурі в задушливому приміщенні не всім вдається хоча б вижити.

Бурдж-Халіфа, Дубаї

Церемонія відкриття вежі відбулась 4 січня 2010 року. Відкриття відвідав тодішній емір Дубаї – шейх Аль Мактум. Там, вимовляючи свою промову, він перейменував хмарочос, на той час відомий у всьому світі як Бурдж-Дубаї, в Бурдж-Халіфа (башта Халіфи), віддаючи честь президенту країни Халіфі ібн Заїду.

Бурдж-Халіфа, Дубаї

Перші 37 поверхів хмарочосу займає готель “Armani”. Вище розташовані офіси, технічні приміщення, квартири, три оглядові майданчики та обсерваторія. Загальна площа скляних панелей в Бурдж-Халіфа еквівалентна площі п’яти футбольних полів, а внутрішні приміщення займають собою близько 1 млн. квадратних метрів. Проглядається ж хмарочос в радіусі 90 кілометрів.

Бурдж-Халіфа, Дубаї

Вражає в цьому приголомшливому будову буквально все – від воістину велетенських розмірів до швидкості ліфта, яка становить приблизно 10 поверхів у секунду. Так щоможна навіть не помітити, що піднімались або спускались. Ліфтова система Бурдж-Халіфа на даний момент найшвидша у світі.

[ad#box]Завдяки відмінній маркетинговій і рекламній політиці, в найкоротші терміни компанії-забудовнику вдалося продати більше 90% житла. Багато в чому цьому посприяв той факт, що продажі почалися задовго до закінчення будівництва, коли світова криза ще не настала і бум на нерухомість не змінився різким спадом. Варто окремо зазначити, що іноземець, який отримує в Бурдж-Халіфа квартиру, отримує резидентну візу (практично стає громадянином ОАЕ).

З часом навколо вежі планується побудувати готелі, офіси, житлові будинки і торговельні центри, хоча вже зараз Бурдж-Халіфа – центр ділового району Дубаї і головна візитівка міста.

Ніякі фото не зможуть передати відчуття від споглядання цього дива сучасної архітектури своїми очима. Оглядові майданчики, на яких давно вже відкриті спеціальні балкони, змусять вас відчути себе птахом.

ОАЕ0 comments

Залишити коментар