close x

Шамоні-Монблан. Гірськолижна столиця світу

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#big336] Франція вже давно відома своїми альпійськими гірськолижними курортами. Тут і прекрасна природа, і першокласний сервіс, і чудова європейська інфраструктура, і багато інших суттєвих переваг. Сьогодні нові траси на молодих французьких курортах ростуть як гриби. Однак не слід забувати і про курорт, який стояв біля витоків гірськолижного туризму у Франції – Шамоні-Монблан. Хоча б одним оком поглянути на цей прекрасний альпійський куточок мріє кожна людина, причетна до гірськолижного спорту, або просто небайдужий до крутих спусків і засніжених гір.

Шамоні-Монблан

Саме тут, в Шамоні-Монблан, провадилась перша Зимова Олімпіада в 1924 році. Цьому сприяло відразу кілька аспектів. По-перше, Монблан – найвища точка Західної Європи (висота 4800 метрів), а по-друге, тутешня долина просто ідеально підійшла для самих різних зимових видів спорту. І підходить по сьогодняшній день!

Що стосується гірськолижного спорту, Шамоні практично ідеальний абсолютно для всіх: його схили підійдуть як новачкам, так і досвідченим спортсменам, причому любителям будь-яких висот. Та й місця тут цілком вистачає, адже протяжність долини становить 16 кілометрів. Оточена вона високими Французькими Альпами з гарантовано справжнім снігом у будь-який час взимку.

Шамоні-Монблан

Шамоні-Монблан, крім вдалого рельєфу і клімату, має ще й вдале географічне розташування на перетині Франції, Швейцарії та Італії, у зв’язку з чим, тут завжди багато туристів, причому не тільки з Європи, а й з віддалених куточків земної кулі.

Шамоні-Монблан

Сам курортне місто Шамоні-Монблан розташований на висоті одного кілометра над рівнем моря, але 9 з 10 трас знаходяться вище – на висоті близько 2000 року, тому і сніг тут взимку лежить постійно. Загальна довжина трас складає 140 кілометрів, а площа схилів перевищує 3 тисячі гектарів. Не дивно, що саме в Шамоні-Монблан знаходиться і найдовший спуск у всіх Альпах: довжиною понад 20 кілометрів, він став вже всесвітньо відомим місцем. Його ім’я – Біла долина.

Шамоні-Монблан

Місто Шамоні розташоване приблизно в середині долини, і є чудовим місцем для відпочинку в перерві між захоплюючими спусками з гір. Шамоні наділений тією особливою атмосферою, властивою тільки французьким гірськолижним курортам. А якщо помножити це на двовікову історію, то місто перетворюється на справжній туристичний діамант.

Його основна відмінність від інших міст-курортів Альп – це розміри. Шамоні – досить велике, за гірськолижними мірками, місто. Крім нього в долині розташований ще десяток невеликих селищ, але лише тут дуже розвинена інфраструктура. У Шамоні є безліч кафе, барів, ресторацій, а головне – найширший асортимент готелів від одно- до п’ятизіркових.

Шамоні-Монблан

Єдиної зони для спусків і катання тут немає, і не може бути за визначенням, якщо враховувати вражаючі розміри курорту. Тому долина розділена на декілька окремих ділянок, зв’язок між якими забезпечують автобуси. Дорога займає не більше 10 хвилин. Цей курорт відвідували свого часу багато відомих людей, такі як письменник Чарльз Діккенс і композитор Ференц Ліст, який навіть залишив тут запис у гостьовій книзі одного з готелів. Тепер же це місце досить доступне й для людей середнього статку.

Шамоні-Монблан

Серед неспортивних пам’яток курорт Шамоні-Монблан може похвалитись гірською залізницею Монтевьє, особливість якої полягає в наявності третьої зубчастої рейки. Ще одна цікава залізниця подібної компоновки – це маршрут на Монблан до висоти 2372 метра, на трамваї. А в місті Шамоні відпочиваючих завжди чекає прекрасна екскурсія по місцевому Альпійському музею.

Шамоні-Монблан можна без сумніву називати столицею світового гірськолижного спорту. Тут цілий рік раді лижникам і сноубордистам, а також просто любителям екстремального відпочинку.

Франція0 comments

Залишити коментар