close x

Ханья – грецький острів Крит

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Ханья – мабуть, найромантичніше місто острова Крит. Місто, в якому минуле не стає частиною історії. Воно живе і процвітає в самій що не є кипучій повсякденності.

Ханья Крит

Ханья – місто древнє. Три з половиною тисячі років тому Кідонія (так називалася Ханья в мінойську епоху) досягла свого розквіту і стала одним з наймогутніших міст свого часу. Епохи антична, римська та візантійська змінювали його вигляд, а за часів венеціанського панування змінилося і ім’я. Поруч зі старим портом побудували фортецю Кастеллі, палац, кафедральний собор.

Зі століття в століття нове нашаровувалося на незруйноване старе, вбирало в себе його силу, мудрість і тепло. Навіть турки, що завоювали Ханью в XVI столітті, не змогли змінити життєрадісного характеру міста. Їх будівлі додали вигляду міста легку дисонансну нотку, яка підкреслила неповторну чарівність.

Ханья Крит

Місцеві жителі до старовини ставляться абсолютно безтрепетно, користуючись чудовим принципом: що Бог дав – все в діло! Тут нічого не руйнують і не лагодять, але всьому знаходять застосування: в турецькій мечеті – виставка православних ікон. На височенному мінареті гордо в’ється грецький прапор. Античні фундаменти з успіхом витримують стіни житлових будинків. А в судноверфях, збудованих навколо порту ще в XV столітті, до цієї пори ремонтують човни.

Правда, археологам в Ханьї доводиться непросто: розкопки ведуться своєрідно – в підвалах приватних будинків. А туристи можуть помилуватися ними крізь спеціальні віконця.

Ханья Крит

Ханья – місто життєлюбне. Господарі відверто насолоджуються кожною миттю життя – сонцем, морем, вітром. Базікають голосно, регочуть заразливо. Всюди діалоги на хитромудрій суміші всіх відомих мов. І жодного похмурого обличчя. Життя занадто коротке, щоб бурчати! Навколо гавані під смугастими тентами – тисяча і один ресторанчик з видом на синє море, білий маяк і ліс щогл.

Ханья Крит

Господарі запрошують сховатися в тіні і випити стаканчик за рахунок закладу. Обережно! Варто сісти і пригубити прохолодне вино, як ви тут же увіллєтеся в ряди прихильників грецького принципу “сига-сига” (у вільному перекладі – не метушачись, потихеньку). І залишитеся обідати в цьому ресторанчику, і розкажете господареві про всі своїх родичів і ще раз вип’єте, і вшануєте ракію – місцевий алкогольний шедевр – “за рахунок закладу”. Ну, дійсно, навіщо кудись ходити, якщо тут так добре? Ноги переставляти вже не хочеться.

Але от же білий екіпаж, і можна об’їхати місто на білому коні. А он там, біля причалу жовта субмарина очікує шанувальників “Бітлз”, охочих помилуватися підводними красотами. А ось кораблик під білим вітрилом, щоб подивитися на Ханью з моря. А ще можна просто прогулятися по набережній, проводжаючи поглядом яхти і чайок і фотографуючи старовинний маяк. Або пройтися по вузьких вуличках Ханьї, де абсолютно все, навіть сходи, прикрашене квітами. Одне погано: зробити вибір між “чудово”, “чудово” і “чудово” – вкрай важко.

Ханья Крит

Є в Ханьї квартал з ім’ям Халепа (або Калепа). І потрапити туди треба неодмінно! Адже це квартал витончених палаців і чарівних будиночків, повитих виноградом і трояндами. Особливістю цього місця є те, що буквально через кілька кроків, ви перестанете розуміти, де тут “всередині”, а де “зовні”.

Вузенькі вулички заставлені столиками, квітковими горщиками, вазами керамічними і гігантськими кактусами, які доростають до третього поверху. У найнесподіваніших місцях вас чекають драбинки, що ведуть на тераси, різнокольорові двері, ковані балкони. І все, наче медом, залито золотистим сонячним сяйвом. Відчуваєш себе всередині музичної шкатулки, причому музика звучить всередині тебе.

Ханья Крит

Ханья Крит

Ханья Крит
Ось це кафе на сходинці в один-єдиний столик явно чекає саме вас. Хочете кави? Господар варить його відмінно, правда, перед цим запозичить у вас сірники. І правильно – відчувайте себе як вдома!

Якщо ви ще не бували в Греції, почніть знайомство з цією дивовижною країною саме з острова Крит і міста Ханья. Навіть на тлі таких дивовижні місць, як острів Родос, острів Корфу, Пелопоннес і, нарешті, Афіни, своєрідність Ханьї настільки чарівна, що залишитися байдужим просто не представляється можливим.

Ханья Крит

Греція0 comments

Залишити коментар