close x

Ратушна площа в Копенгагені

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Як і майже будь-яке місто Європи, Копенгаген теж має Ратушну площу (Rådhuspladsen), яка багата на цікаві і вражаючі пам’ятки. Перша з них, звичайно ж, сама Ратуша (Rådhus).

Ратушна площа в Копенгагені

Ратушна площа в Копенгагені вночі

Ратуша була побудована в 1905 році, будувалася вона з 1893 року по 1905 рік. Архітектором будівлі був Мартін Нюроп. Це вже шоста Ратуша в Копенгагені – попередниці постраждали від пожеж. Висота годинної башти Ратуші —105,6 метрів. Ратуша є однією з найвищих будівель Копенгагена. Якщо здолати 300 рівнів, можна потрапити на вершину башти. На її фасаді милує око позолочена скульптура єпископа Абсалона — батька Копенгагена.

Ратушна площа в Копенгагені

Вхід в ратушу безкоштовний. Цікавий і астрономічний годинник Ратуші. Біля неї сидять скульптури драконів, їх дуже багато в данській столиці.

Ратушна площа в Копенгагені

Крім того, просто неможливо не відмітити високу колону з двома вікінгами, що грають на лурах (національний музичний інструмент). Згідно з легендою, якщо Данії загрожуватиме небезпека, вікінги затрублять в лури і розбудять сплячого в підземеллі замку Кронборг велетня-багатиря Хольгера. Він і врятує Данію.

Колона з вікінгами в Копенгагені

Наступна пам’ятка Ратушної площі – це фонтан “Бик, роздираючий дракона”. Поряд з Ратушею і фонтаном ви неодмінно помітите пам’ятник великому казкареві – Гансу Крістіану Андерсену. Великий казкар спрямував свій погляд на парк Тіволі, його красивий павільйон знаходиться на протилежній стороні. Далі слід звернути увагу на будівлю з баштою і годинником Scandic Palace Hotel.

фонтан на Ратушній площі

І остіньою цікавою пам’яткою на площі є термометр-барометр. Це диво розташовано на розі будівлі на пересіченні вулиць Vesterbrogade і Andersens Boulevard. Термометр покаже вам температуру – з цим все просто. А якщо підняти очі вище, Ви побачите позолочені фігурки двох дівчат, одна з них з парасолькою, а друга з велосипедом. Якщо збирається дощ, вийде дівчина з парасолькою, а в гарну погоду дівчина виїжджає на велосипеді.

Термометр-барометр в Копенгагені

Європа0 comments

Залишити коментар