close x

Замок Ейлен Донан в Шотландії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Ейлен Донан мальовничо розташований на маленькому острівці в місці злиття трьох озер – Лох Дьюк, Лох Лонг і Лох Елш. Архітектура характерна для шотландських замків – основу складає масивна солідно укріплена будова, що переможно піднімається над околицями. Не зовсім класичний донжон, але можна назвати і так. Деякі замки, бідніші, з одного такого донжона і складаються, але в Ейлен Донан є і дещо ще.

Замок Ейлен Донан

Перейшовши міст, ви упираєтеся в невисоку дивного вигляду вежу. Вежа була побудована пізніше, ніж основна частина замку, сторіччі в 16, і була орієнтована на те, щоб прикрити підхід до донжону і укріпити стіни. Мосту, втім, спочатку не було, мабуть, був брід. Як би там не було, розрахунок був на те, що супротивник змушений був або просуватися передбаченим для нього маршрутом, врешті-решт опинившись у воронці двору, під перехресним вогнем з донжона і зі стін, або витрачати сили і здоров’я на штурм цієї додаткової башти, взяття якої в тактичному плані все одно нічого не давало. Загалом, хитромудра мета полягала в тому, що підібратися безпосередньо до донжону і почати його штурм можливим ставало тільки після серії вельми неприємних пригод.

Замок Ейлен Донан

Замок був довгі роки старовинним родовим гніздом клану МакРей (або Макран). Цей зразковий пам’ятник замкового будівництва з цегли був повністю зруйнований в 1719 р. під час якобітскіх повстаннь. Пізніше замок Ейлен Донан був відбудований, а в 1930 р. повністю перебудований.

Замок Ейлен Донан

Замок у вельми хорошому стані. Не дивно, так як він був фактично відтворений наново з руїн за старовинними планами менше ста років тому. Продукт неймовірного подвигу рішучості й відданості клану Мак-Рі і особисто підполковника Джона Мак-Рі – Гілстрапа. Хочеться думати, проект окупився – Ейлен Донан вважається одним із самих фотографованих, а значить і відвідуваних замків світу, тут знято багато фільмів і проведено безліч урочистих церемоній.

Замок Ейлен Донан

Привиди

Головний привид Ейлен Дону – іспанський солдат, який загинув у 1719-му році при обстрілі замку корабельної артилерією. Бідний іспанець бродить по замку, тримаючи свою голову в руках. Крім того, іноді з’являється Леді Мері. Хто така, розібратися поки не вдалося. Про зв’язок Марії Стюарт з Ейлен Донан нічого не відомо. Втім, Леді Мері з’являється в замку рідко.

Великобританія0 comments

Залишити коментар