close x

Найшвидша річка в світі

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Найшвидшою річкою в світі вважається річка Амазонка, яка і без того вже має декілька титулів «сама-сама». Серед них такі звання, як сама повноводна (7180000 км2), сама глибоководна (глибина її в деяких місцях досягає 135 метрів), найдовша (7100 км) і найширша (місцями дельта Амазонки має ширину в 200 км). У нижній течії Амазонки середня витрата води дорівнює приблизно 200-220 тисячам кубічних метрів, що відповідає швидкості течії річки 4,5-5 м/с або 15 км/год! У сезон дощів цей показник збільшується до 300 тисяч м3.

Красиве фото Амазонки

Крім цього, річка Амазонка є володаркою зворотної течії, яка виникає під час океанських припливів. Водні потоки з величезною швидкістю – 25 км/год або 7 м/сек, заганяються назад на материк. Хвилі при цьому досягають 4-5 метрів у висоту. Чим далі на сушу проходить хвиля, тим менше стає її руйнівна дія. Зупиняються припливи на відстані до 1400 кілометрів вгору за течією Амазонки. Таке природне явище отримало назву «поророка» – гримляча вода.

Амазонка

Русло кожної річки складається з верхньої, середньої та нижньої течій. При цьому верхня течія характеризується великими ухилами, що сприяє більшому розмиванню річки. Нижня течія відрізняється найбільшою водною масою і меншою швидкістю.

Захід сонця на Амазонці

Для вимірювання швидкості течії річки застосовуються одиниці виміру – метри в секунду. При цьому не варто забувати, що швидкість водного потоку неоднакова в різних частинах річки. Вона поступово збільшується, беручи початок від дна і стін русла і набирає найбільшу потужність в середній частині потоку. Середня швидкість течії розраховується на підставі вимірів, виконаних на декількох ділянках русла. Причому на кожній ділянці річки здійснюється мінімально по п’ять точкових замірів.

Тиха заводь

Для проведення вимірювань швидкості водної течії використовується спеціальний вимірювальний прилад – гідрометрична вертушка, яка опускається на певну глибину чітко перпендикулярно поверхні води і вже через двадцять секунд можна знімати показання приладу. Маючи дані про середню швидкість річки та її приблизну площу поперечного перерізу, розраховується водна витрата річки.

Водоспад на Амазонці

Амазонка. Водоспад

Бурхлива течія і рафтінг

Басейн річки Амазонка

Басейн річки Амазонка

ТОП 100 comments

Залишити коментар