close x

Галерея ім. Айвазовського в Феодосії

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook


[ad#big336] Національна картинна галерея ім. І. К. Айвазовського – музей мариністичного живопису, що знаходиться в місті Феодосія (Автономна республіка Крим). Складається з двох корпусів за адресою вул. Галерейна, 2 (основна експозиція, роботи І. Айвазовського) та вул. Галерейна, 4 (Будинок сестри художника: науковий відділ галереї “Російська і сучасна марина”).

Галерея Айвазовського

Перша експозиція з 49 робіт була відкрита в 1845 році в частині великого будинку, що належав самому Івану Айвазовському. У 1880 році до свого дому Айвазовський прилаштовує ще один виставковий зал, офіційне відкриття галереї було приурочено до дня народження художника і відбулося 29 липня. Галерея стала першим на території Російської імперії музеєм одного художника, і ще за життя мариніста користувалася великою популярністю. Зібрання картин в ній постійно змінювалося, так як роботи художника відправлялися на виставки і вже не поверталися. Їхнє місце займали нові, щойно написані. Тут же, на спеціально для цього побудованій сцені, виступало багато музикантів і серед них були знаменитий піаніст А. Рубінштейн і композитор А. Спендіаров, актори Маріїнського і Олександрійського театрів Санкт-Петербургу М. і Н. Фігнер і К. Варламов, вірменський артист-трагік Петрос Адамян і скрипаль Ованес Налбандян.

Вже в той час галерея Айвазовського була центром художнього, музичного та театрального мистецтва в місті. Ці традиції живуть і донині. Лучший в Феодосии отдых у моря предлагает сайт www.feodosiya-otdyh.com.

Картина Айвазовського

Після смерті художника в 1900 році галерея за його заповітом була передана рідному місту.

З 1922 року галерея стала державним музеєм.

У галереї знаходяться зібрання з близько 12 тисяч творів морської тематики, у тому числі – найбільша в світі колекція творів І. К. Айвазовського (417 робіт). Найбільш відомі серед виставлених робіт – “Бриг “Меркурій”, атакований двома турецькими кораблями”, “Севастопольський рейд”, “Корабель “Марія” на Північному морі”, “Георгіївський монастир”, “Море. Коктебель.”, а також найбільше живописне полотно Айвазовського “Серед хвиль”, що має розмір 282 на 425 см.

Картина Айвазовського "Серед хвиль"

Експозиція галереї знайомить з творчістю Івана Айвазовського, історією його родини, історією самої галереї. У кімнаті-сейфі експонуються цінні речі родини Айвазовського.

У сусідній будівлі, будинку сестри художника, зібрані картини Айвазовського на міфологічну і біблійну теми, роботи іноземних мариністів XVIII-XIX сторічч, сучасників великого художника – М. Волошина, Л. Лагоріо, К. Богаєвського, учнів Айвазовського – М. Латрі, А. Фесслера, А. Куїнджі, твори совєцьких художників.

У 1930 році перед Галі був встановлений пам’ятник Айвазовському роботи скульптора І. Я. Гінцбурга з написом “Феодосія – Айвазовському”.

Адреса: вул. Галерейна, будинок 2

Час роботи: з 10 до 16.30 (з 1 липня з 9 до 20 год.), Вівторок – до 13.30 год.

Цікаві місця України0 comments

Залишити коментар