close x

Історія Золотого Храму-Індія

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Хармандір Сахіб (Золотий храм), також відомий як Шрі Дарбар Сахіб є святий гурдварі (центральний храм) сикхизму, розташованої в місті Амрітсар (Пенджаб, Індія).
Амрітсар, був заснований 1577 року четвертим гуру сикхів Гуру Рамом Дасом. П’ятий Сикхський Гуру, Гуру Арджан Дев Джі, спроектував Хармандір Сахіб (Золотий храм), який був побудований в центрі цього Священного джерела, і після його будівництва встановив Аді Грант, Святе Письмо сикхизме. Комплекс Шрі Хармандір Сахіб також є домом для Акаль Тахта (престолу позачасового, утвореного Шостого Гуру, Гуру Харгобінд).

Золотий храм

У той час як Хармандір Сахіб вважається житлом духовного атрибута Бога, Акав Тахт є місцем тимчасової влади Бога. Будівництво Хармандір Сахіб призначалося для створення культового місця для чоловіків і жінок з усіх прошарків суспільства і всіх релігій, щоб прийти і поклонятися Богу в рівній мірі.

Золотий храм

Відповідно, як жест цієї універсальності сикхизму, Гуру Арджан Дев спеціально запросив мусульманського суфійського святого Хазрат Міана Миру закласти фундамент храму. Чотири входи (що представляють чотири напрямки), також символізують відкритість сикхів по відношенню до всіх людей і релігій. Більш як 100 000 чоловік щодня відвідують святиню для поклоніння, а також спільно беруть участь у безкоштовній громадської кухні (Лангар) незалежно від будь-яких відмінностей – це традиція, яка є відмінною рисою всіх сикхських гурдварі.

Золотий храм

Хармандір Сахіб буквально означає храм Бога. Гуру Амар Дас Джі наказав Гуру рам Дас створити резервуар з нектаром, як місце для поклоніння релігії Сикхів. Гуру рам Дас доручив усім своїм Сикхам приєднатися до роботи під керівництвом начальника Баба Будха Джі і найняв робітників для надання їм допомоги. Він сказав, що резервуар з нектаром повинен бути Божим домом, і той, хто скупається в ньому, отримає всі духовні і мирські переваги. В ході роботи хатина, в якій Гуру вперше сховався, була розширена для його проживання; тепер це місце відоме як Махал Гуру, або палац.

Золотий храм

У 1578 році Гуру рам Дас викопав водойму, який згодом став відомий як Амрітсар (“джерело нектару безсмертя”), давши свою назву місту виросло навколо нього. Свого часу Хармандір Сахіб був побудований в середині цієї водойми і став Верховним центром сикхизму. Його святилище стало домом для “Аді Грантха”, що складається з творів сикхські гуру та інших святих, наприклад, Баба Фарид і Кабір. Збірник “Аді Грантха” було розпочато п’ятим гуру сикхизма, Гуру Арджан девом.

Індія0 comments

Залишити коментар