close x

Гриб-велетень Орегони – найбільше живе створіння в світі

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Найбільший живий організм, який коли-небудь раніше знаходили, був відкритий у древньому амеріканському лісі.

Велетенський гриб

Вік гриба – приблизно 2400 років

Опеньок справжній (Armillaria ostoyae), широко відомий як медовий гриб, з`явився від однієї настільки крихітної спори, що її навіть неможливо розгледіти без мікроскопа. Він розрісся своїми чорними мікроскопічними нитками, що переплітаються, під назвою різоморфи, через ліс, за приблизно 2,400 років, вбиваючи дерева в процесі зросту.

Зараз він займає 880 гектарів Малхеурського Національного Заповіднику, в східній частині Орегони. Контур гігантського гриба простягається на 5.6 кілометрів в довжину і в глибину землі на один метр.

Він займає територію, що дорівнює 1665 футбольним полям.

Відкриття було зроблене після того, як Катерина Паркс, вчена на Тихоокеанській Північно-західній Станції в Ла Гранде, штат Орегона, в 1998 почула про загибель великого дерева в лісі, що знаходиться на сході Прайер сіті, яке почало гнити з корня.
“Вони їстівні, але на смак вони не дуже гарні, визначила Тіна Дрейшбач, ботанік і міколог, з Американської Лісової служби в Корвалісе, штат Орегона. “Я би додала багато масла і часнику.”Використовуючи аерофотозйомку, місіс Паркс огородила територію вмираючих дерев і зібрала зразки коренів від 112 дерев. Вона ідентифікувала гриб через тест ДНК. Потім, порівнюючи культури гриба, вирощеного від 112 зразків, вона визначила, що 61 були від одного і того ж організму. Це означало, що єдиний гриб зростав ще більше, так, як навіть ніхто ніколи не описував. На поверхні, єдині докази існування гриба – залишки життєдіяльності золотих грибів, які виникають несподівано восени з появою дощу.

Якщо подивитись на коріння уражених дерев, можно побачити щось подібне білій латексній фарбі. Вони – рогожі грибниці, які забирають воду і вуглеводи від дерева, щоб живити грибок, і заважають корінням дерева абсорбувати воду та живильні речовини. Довгі різоморфи, що простягаються глибоко в грунт, вторгаються в коріння дерев за допомогою тиску та дії фермента. У 1992, інший Опеньок справжній був знайдений у штаті Вашингтон, він займає 1,500 акрів, біля Гори Адамс, найбільший відомий організм на той час.

“Ми щойно вирішили знайти більший за попередній гриб,” повідомив Грегорі Філіп, доцент по інтегрованому лісовому захисту Державного Університета Орегони, і експерт в області вивчення Опенька справжнього. Раніше не було щось такого, що неможливо було замірити науковою технікою, але це показало, що рослина або тварина навіть може бути більше за неї. Він сказав, що учені хочуть навчитися контролювати зріст Опенька справжнього, тому що він вбиває дерева, але вони також розуміють, що в природі він не зайвий, і у нього є своя визначена роль вже мільйони років.

Малхеурський Національний Заповідник

ТОП 100 comments

Залишити коментар