close x

Гаага – третє за величиною місто Нідерландів

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Гаага – третє за величиною місто Нідерландів і центр провінції Південна Голландія.

Це місто строгості та чарівності одночасно. Може тому, що воно розташоване на кордоні між офіційною резиденцією монарху та приморським курортом.

Гаага

Як і багато нідерландських міст, Гаага має дві офіційні назви. Старовинна назва ‘s Gravenhage можна перевести з середньовічного голландського як “графські мисливські угіддя”. З 1990 року офіційно затверджено друга, більш проста назва – Den Haag (у перекладі – “жива огорожа”). У розмовах завжди згадується друга назва, проте і перше може зустрітися туристу на покажчиках або картах.

Незважаючи на те, що Амстердам є адміністративною столицею Нідерландів, у Гаазі вже довгий час розташована офіційна резиденція монархів, парламенту та уряду. Тут провадить велику частину року королева Беатрікс. Крім того, в місті знаходиться міжнародний суд ООН, Верховний Суд Нідерландів та міжнародні посольства. Оскільки Гаага – резиденція королеви, іноді її називають “місто-резиденція” (residentiestad) або “місто королівського двору” (hofstad).

Гаага

Населення Гааги становить 445 тисяч осіб. Є також поняття “Велика Гаага” – це місто і кілька селищ, розташованих дуже близько від нього. Населення “Великий Гааги” – 773 тисячі осіб.

Оскільки Гаага розташована дуже близько до Північного моря, тут майже завжди вітряно. Щоб вітер не завадив прогулянкам, краще завчасно подбати про теплий одяг.

Історія Гааги

В XI сторіччі про Гаагу вперше згадали в літописах, а в 1248 році король Вільгельм Другий обрав це місто в якості своєї резиденції і навіть звів у Гаазі замок Бінненхоф, який частково зберігся до сьогодення. На той момент Гаага була ще невеликим селом, проте поступово розширювалася, “просуваючись” ближче до моря, і так приєднала до себе рибальське село Схевенінген. Статус міста Гаага отримала лише в 1814 році, за часів Наполеона, коли Нідерланди належали Франції. З тих часів місто почало відігравати все більшу роль у політичному і культурному житті Нідерландів.

Гаага

Пам’ятки Гааги

Більшість туристів вважає, що найкрасивіше місце Гааги – це палац Бінненхоф. Зараз у цьому старовинному палаці проходять засідання уряду та парламенту. У центрі палацу знаходиться Лицарська зала, побудована в готичному стилі – одне з найстаріших будівель в Голландії. Лицарська зала була побудована багато сторічч тому, в 1280 році, за наказом короля Вільгельма II. Щорічно, перед початком парламентських сесій королева Беатрікс приїжджає до палацу, щоб виступити з промовою і озвучити стратегію політики Нідерландів на наступний рік. Цей день – передостанній вівторок вересня – відзначається в країні як свято.

Гаага

Один з найпопулярніших музеїв у Гаазі – Мадюродам (Madurodam). Втім, це не зовсім музей, адже у нього статус міста – самого мініатюрного в Голландії. Мадюродам був відкритий в 1952 році, і нинішня королева Беатрікс до свого сходження на престол була його мером.

За своїм принципом містечко нагадує парк “Міні-Європа” у Брюсселі: тут в масштабі 1:25 зібрані найцікавіші і знамениті будівлі Голландії. Втім, якщо після відвідин “Міні-Європи” можна лише отримати уявлення про символи європейських країн, то після прогулянки по Мадюродаму починаєш набагато краще розуміти та пізнавати Голландію. Крім будівель у містечку представлені мініатюрні моделі потягів, мостів, автомобілів, млинів. Всі ці моделі рухаються. У місті є навіть мініатюрні фігурки людей! У Мадуродама також вирощують спеціальні дерева, не перевищують у висоту 60 сантіметров.

Гаага

Крім того, цікаво відвідати Королівський художній музей (Mauritshuis). У музеї представлені роботи визнаних майстрів XVI-XVII століть. Цілий рік тут відбуваються різні виставки. Екскурсію можна прослухати англійською або німецькою мовами. Найзнаменитіші картини музею – “Урок анатомії з доктором Ніколасом Тулпом” Рембрандта, “Дівчинка з перловими сережками” і “Вид на Дельфт” Вермеєра. Вхідний квиток до музею коштує 9,50 євро для дорослих (2008 рік). Для дітей до 18 років вхід безкоштовний.

Любителям музеїв варто придбати спеціальну карту – De Museemkart. З нею відвідувати музеї можна зі знижкою, а часто і безкоштовно. Музейна карта коштує 30 євро для тих, кому більше 25, і 15 євро для тих, кому менше.

Відвідування музеїв – це, безумовно, пізнавально і цікаво. Проте дізнатися про Гаагу просто неможливо, якщо не провести хоча б пару днів, блукаючи вулицями цього старовинного міста.

Гаага

Місто умовно ділиться на дві частини: це центр міста (City Centrum) і пляжна (прибережна) частину міста (Scheveningen). Обійти пішки навіть центральну частину дуже складно, адже в Гаазі стільки вузьких вуличок і провулків, що змінюють одне одного.

Щоб краще зрозуміти місто, можна спочатку проїхати кілька разів на трамваї. Для поїздок на громадському транспорті найкраще купити карту (strippenkart), яка дає можливість декількох поїздок зі знижкою. Існує кілька видів карток, які різняться кількістю поїздок. Strippenkart на 3 поїздки коштує 2,40 євро, на 15 поїздок – 6, 90, а ось на 45 поїздок – всього 20,40 євро (ціни вказано станом на 1 січня 2008 року).

Гуляючи по Гаазі, багато хто згадує картини Ван Гога. Художник прожив тут кілька років, і на багатьох його полотнах зображені Гаага і село Схевенінген.

[ad#box]Архітектура Гааги типово голландська. У старовинних районах ви побачите будинки з червоної і коричневого цегли. А ось у центральній частині багато сучасних хмарочосів, які вражають яскравими барвами та значними розмірами. Втім, змішання стилів в центральній Гаазі не викликає роздратування, а скоріше сприймається як відмінна риса міста. Зручно те, що майже всі визначні пам’ятки знаходяться в центрі, найчастіше неподалік один від одного.

Гаага вважається досить коштовним містом в порівнянні з іншими містами Голландії. Проте меню ресторацій приваблюють туристів своєю кухнею з різних країн світу. Туристам пропонують на вибір безліч національних страв будь-якої кухні – від бельгійської до корейської та індійської. Словом, це місто – справжній рай для гурманів!

Як дістатися до Гааги

Найпростіше дістатися до Гааги з Амстердаму. Голландія настільки компактна країна, що велика відстань і довга дорога потроху стають поняттями з області фантастики. Час у дорозі між двома містами займає менше години, потяги ходять регулярно, кожні 15-20 хвилин. На квитках час відправлення не вказується. Якщо ви прилетіли на літаку, зручно приїхати до Гааги прямо з міжнародного аеропорту Схіпхол (Schiphol). Аеропорт знаходиться якраз на середині шляху між Амстердамом і Гаагою.

Спортивність і діловитість

Є дві яскраві відмітні особливості міста Гааги, з якими пов’язані деякі цікаві події: спортивність і діловитість. Розташована Гаага біля Північного моря і, маючи два прекрасні пляжі на його березі, є центром різних спортивних заходів: свят і змагань.

Побережжя Північного моря в передмісті Гааги надзвичайно живописне і, не дивлячись на нежаркий голландський клімат, є популярним морським курортом. У липні-серпні тут 21, а температура не прогрівається вище 18 градусів, деяких це не бентежить; а багатьох взагалі притягує. Так, напередодні Нового року вони традиційно приїжджають сюди на свято любителів моржування.

Велосипедисти в Гаазі теж є, так само як і мотоциклісти, і червоні велосипедні доріжки передбачливо оформлені, але не в такій божевільній кількості як в Амстердамі. Частіше по вулицях люди їздять на машинах, тому що вулиці досить широкі, а також ходять в галстуках і костюмах – тут багато серйозних організацій. Це вже ділова Гаага.

У Гаазі живе і працює король Нідерландів і в місті можна побачити не один королівський палац, що належить правлячому сімейству. А також саму короновану особу і членів його сем’ї на щорічному святі Королеви 30 квітня.

Також в Гаазі засідають Парламент, суди і інші організації. У самому центрі міста перед Королівським ставком знаходиться палацовий комплекс Бінненхоф – тут засідає Парламент. Будівлі в абсолютно голландському стилі, яким не одна сотня років. А за палацом – сучасні скляні висотки, які не можуть не порадувати око.

Найбільш відомий район в Гаазі — це Схевенінген. Спочатку екскурсію слід розпочати з парку мініатюр — Мадюродам. Там дійсно цікаво і час пролітає непомітно. Заснований він був в 1952 році і всі виручені гроші прямують на добродійні проекти для дітей і молоді. Потрібно зазначити, що цілі дуже благородні. Всі мініатюри представлені в масштабі 1:25. У інформаційному центрі ви отримуєте велику карту Мадюродама на будь-якій мові на вибір, а також пластикову картку. Ця картка дає можливість переглядати відеоролики на відео екранах, які встановлені біля деяких мініатюр.

Мадюродамці найцікавіших професій розкажуть вам про дивні факти з історії Нідерландів. Крім того, картка дає можливість взяти участь в інтерактивних іграх. Парк мініатюр повний різних сюрпризів. Тут можна відправитися в небезпечну морську подорож або допомогти при гасінні пожежі в порту.
Загалом, можна дуже швидко і головне непомітно для себе, з дорослої і вихованої людини легко перетворитися на маленьку захоплену дитину.

Ну що, друзі, тут мимоволі станеш враз серйозним — адже ми в будівлі Міжнародного Суду Організації Об’єднаних Націй (ООН). Заснований він був Статутом ООН для вирішення основних цілей ООН. Свою діяльність, згідно регламенту і Статуту, суд почав в 1946 році. До складу Міжнародного Суду ООН входить п’ятнадцять суддів з різних країн всього світу, які призначаються Генеральною Асамблеєю і Радою Безпеки ООН.

Міжнародний Суд ООН розташовується в будівлі Палацу Світу, яка будувалася з 1907 по 1913 роки на безвідплатні засоби американського філантропа і промисловця Ендрю Карнегі. Будівля була побудована з піщаника, граніту і червоної цегли, за проектом французького архітектора Луїса Кордонне. Вона поєднує в собі візантійський і романський стилі. Ліворуч, злетіла увись на 80 метрів, годинникова башта з курантами.

У південному крилі будівлі, розташований Музей історії і діяльності Міжнародного Суду ООН, а також інших організацій, які здійснюють свою діяльність в Палаці Світу. Відкриттю даного музею в травні 1999 року сприяли Генеральний секретар Кофі Аннан і Голова Суду, на той момент, суддя Стівен М. Швебель. Праворуч від воріт суду, можна побачити монумент — World Peace Flame. Усередині пам’ятника горить вогонь миру.

Нідерланди0 comments

Залишити коментар