close x

Заповідник Карадаг – найкрасивіше місце Криму. Фото Карадагу

Поділитись з друзями:
Tweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Facebook

Карадаг (або Кара-Даг) – це не що інше, як древній вулкан. Є в Криму і таке диво. Тюркською мовою «карадаг» означає: чорна гора. Дійсно, масив Карадага відрізняється від більшості кримських гір, порослих лісом. Темні скелі Карадага прямовисно спускаються в море. Карадаг весь поцяткований бухтами і гротами і виглядає дуже таємничо.

Карадаг. Хребет Карагач

Вулканічний масив Кара-Даг

З точки зору геолога, Карадаг схожий на пазл. Він довго вводив в подив учених, і вони не відразу зрозуміли, що перед ними – давно згаслий вулкан. Найвища точка масиву – гора Свята (577 м). Уздовж берега вигинається Береговий хребет, а з материкового боку паралельно один одному тягнуться ще три хребти: Сююрю-Кая, Легенер, Ікилмак-Кая. Хребти розділяються ущелинами і балками.

Карадаг. Вид з плато

Спочатку жерло шукали на Святій горі, потім в скелях Сфінкс, Іван-розбійник, Чортовий камін, але знайти його так і не вдалося. Є думка, що подібне відбувалося у багатьох напрямах, земля розходилася в різних місцях, утворюючи нові жерла. Іноді вулкан надовго затихав, остигав і знову вивергався. Остаточно він затихнув в юрську епоху, 150-170 мільйонів років тому, коли над Кримським півостровом хлюпало море.

Фото Карадагу з екологічної тропи

На Карадазі зустрічаються відкладення, округлими контурами схожі на застиглий віск. Це так звані кульові, або лави подушок. Такі відкладення могли виникати в тому випадку, якщо виверження проходило під водою. Можливо, що Карадаг колись знаходився на дні моря і був винесений на поверхню в той же час, що і весь півострів. До цих пір вважають, що велика частина вулкана знаходиться в морі, а те, що ми можемо побачити, – тільки частина масиву …

Панорама Карадагу

Але і ця частина вражає. До недавнього часу екскурсій в ці місця не було, так що з 1979 року Карадаг оголошений заповідником. Раніше сюди міг приходити хто завгодно: туристи, любителі пікніків, шукачі самоцвітів. Занадто багато хто намагався забрати з собою частину Карадага на пам’ять і залишити купу сміття натомість. Це загрожувало рослинам і тваринам, бухт і джерелам. Тепер Карадаг можна оглянути тільки з моря.

Скелі Карадагу з моря

Золоті ворота Карадага

Туристів привозять на автобусах в Коктебель, а звідти везуть на катері уздовж всього масиву. Але великий прогулянковий катер не може підійти близько до скель, тому набагато краще оглядати Карадаг з невеликого катера або човна (деякі турагенства обумовлюють це заздалегідь). Тільки підійшовши на човні до прямовисних стін, відчуваєш всю потужність Карадага. На тому ж човні можна пройти наскрізь знамениті Золоті ворота. Так називається скеля, яка піднімається з моря, як дивна кам’яна арка. Кажуть, що на початку червня сонце освітлює її так, що вона стає яскраво-жовтою, золотою, тому і називається – Золоті ворота Карадага.

Золоті Ворота Карадагу

Карадаг справляє сильне, незабутнє враження, але якщо вам особливо пощастить, ви зустрінете ще одне диво: веселих, швидких, живих дельфінів! У районі Карадага дуже багато риби (це ж заповідник), тому дельфіни люблять припливати туди. Вони їдять рибу, грають і навіть супроводжують катери з туристами.

Вид на Карадаг з моря

Це не дельфінарій (хоча на Карадазі є і дельфінарій), а просто дуже красиві тварини у себе вдома – у відкритому морі. Коли люди вперше бачать живих дельфінів, на катері піднімається шум і метушня: всі кидаються до того борту, звідки краще видно, сміються, показують дельфінів дітям. Схоже, що і дельфінам подобається показувати себе. Наздогнати і перегнати катер їм нічого не варто: під водою вони розвивають неймовірну швидкість без видимих зусиль, і лише їх сірі спини блищать на сонці, коли вони вистрибують з води і знову пірнають. Екскурсія на Карадаг може стати справжньою пригодою.

Фото Карадагу

Скеля Іван Розбійник

Скелі Карадагу

Карадаг. Вид на Золоті Ворота

Мапа Карадагу

Цікаві місця України0 comments

Залишити коментар